O2 nabízí chytrý telefon pro seniory Doro Liberto 820 Mini

Operátor O2 v České republice začíná nabízet nový Doro Liberto® 820 Mini zákazníkům ve svých 141 prodejnách a v e-shopu. Tato strategická spolupráce dále rozšíří působnost švédského výrobce mobilů na trzích střední Evropy. (TZ)

François Jacob, generální ředitel Doro pro německy mluvící země a východní Evropu říká: „Toto je klíčový úspěch pro naši novou řadu chytrých telefonů s jednoduchým ovládáním. Jsme velmi potěšeni, že můžeme rozšířit náš vztah s O2 i v České republice. Tento krok dále upevňuje naše rostoucí mezinárodní partnerství se značkou O2.“

„Ne všichni naši zákazníci jsou znalci moderních technologií. V mnoha z nich tyto novinky vyvolávají spíše obavy, že se je nenaučí správně ovládat. Proto jsme rádi, že jako první v České republice můžeme našim zákazníkům nabídnout chytrý telefon s jednoduchým ovládáním, který pomůže především seniorům najít cestu k výhodám smartphonů,“ říká Václav Polák, produktový manažer v O2.

François Jacob dodává: „Naše výrobky pomáhají různým generacím lépe komunikovat. Tím napomáháme lepšímu zapojení rostoucí populace seniorů do digitálního světa. Jsme výjimečně hrdí na to, že si nás O2 v České republice vybralo jako strategického partnera k uspokojení poptávky a potřeb rostoucího segmentu seniorních občanů.“

Doro Liberto® 820 Mini je chytrý telefon s jednoduchou obsluhou, vybavený HD zvukem a s podporou naslouchátek. Snadno použitelný přístroj byl navržen pro zákazníky hledající jednoduché a stylové mobilní telefony za dostupnou cenu a bez kompromisu v kvalitě. Telefon má fyzické klávesy pro základní ovládání, tlačítko SOS pro přivolání okamžité pomoci a je dodáván s dobíjecím stojánkem, který umožňuje přístroj používat jako digitální fotorámeček a přehrávač pro videa.

Telefon je vybaven také unikátním cloudovou aplikací pro správu – My Doro Manager. Ten dovoluje příbuzným přes jejich vlastní chytrý telefon nebo tablet.nastavovat telefon Doro vzdáleně, posílat do telefonu fotografie a videa a nabízet pomoc i bez součinnosti seniora.

Za každý prodaný telefon Doro Liberto 820 Mini věnuje Nadace O2 částku 100 korun na podporu Linky seniorů 800 200 007. Tato Linka, kterou provozuje Elpida o.p.s., pomáhá ročně 30 tisícům seniorů v obtížných životních situacích. Senioři na Linku seniorů volají, když potřebují poradit, pomoct, nebo chtějí s někým sdílet své radosti a trápení. Mohou také dostat informace z oblasti medicíny, práva, psychologie a systému sociální podpory. Díky dlouhodobé podpoře Nadace O2 je volání na anonymní Linku seniorů zdarma, od března 2015 jsou konzultanti Linky pro volající k dispozici také o víkendech.

Více informací o chytrém telefonu Doro Liberto 820 Mini naleznete v produktovém listě:

http://www.doro.cz/cz/sheets/820_mini_factsheet_CZ.PDF

O společnosti Doro

Doro AB je švédská akciová společnost založená v roce 1974. Svůj průkopnický mobilní telefon se snadnou obsluhou představila v roce 2007 a dnes je v této kategorii lídrem trhu. Produkty a služby Doro jsou dostupné ve více než třiceti zemích na pěti kontinentech. Nabídka obsahuje mobilní telefony a chytrá zařízení, aplikace a software, telefony pro pevnou linku, řešení pro telefonní pomoc a mobilní zdravotnictví. Doro odstraňuje bariéry při adopci nových technologií a byla oceněna několika mezinárodními cenami za svůj produktový design a inovace. Akcie Doro jsou obchodovány na burze Nasdaq OMX Stockholm exchange, Nordic List, Small Companies. Čisté tržby v roce 2014 dosáhly 135 milionů Euro. Více informací naleznete na www.doro.com  a www.doro.cz .