D-LINK představuje kapesní LTE mobilní router

Praha, 17. března 2015 — D-Link, přední výrobce síťových řešení pro profesionální aplikace i digitální domácnosti, rozšířil řadu svých LTE produktů o 4G/LTE router DWR-932. Tento přenosný, baterií napájený Wi-Fi hotspot (přístupový bod) má praktickou kapesní velikost a dokáže během chvilky trvale připojit několik zařízení k internetu přes mobilní síť. Užitečný společník na cesty podporuje díky svému 4G modulu přenos dat přes mobilní síť rychlostí až 150 Mb/s při příjmu a 50 Mb/s při odesílání. Vyrovná se tak bez potíží klasickému DSL/kabelovému připojení k internetu. Dá se využít také jako záložní router pro případ výpadku kabelového internetového připojení v domácnosti. (TZ)

Perfektní společník na cesty

DWR-932, který váží pouhých 77 gramů a vejde se do každé kapsy, je chytrá internetová vychytávka na cesty, ať už jde o obchodní jednání, dovolenou nebo jen výlet s přáteli. Vestavěná 2020mAh Li-ion baterie vydrží až čtyři hodiny provozu a zajistí tak uživatelům více zábavy při surfování. Mobilní router umožňuje připojit k internetu několik zařízení současně, což ocení hlavně firemní uživatelé. Když operátor mobilní sítě, do které je připojen pracovní smartphone uživatele, neposkytuje v daném místě dostatečně kvalitní přenos, může pomoci router se SIM kartou jiného operátora s lepším 3G/4G síťovým pokrytím. Mobilní hotspot se hodí i na rodinnou dovolenou v zahraničí. Při použití předplacené datové SIM karty místního operátora se přes hotspot může připojit celá rodina a ušetřit tak poplatky za datový roaming. Uživatelé mohou posílat fotografie svým přátelům z kempu nebo přímo z pláže, aniž by ztratili přehled o ceně za připojení. DWR-932 se nabíjí a ovládá přes normální micro-USB port.

Praktické záložní řešení

Tento malý router dokáže vyřešit problémy s připojením v domácnosti i malé firmě. Díky integrovanému firewallu, WPA/WPA2 šifrování a funkci NAT (překlad síťových adres) nabízí hotspot ideální, zabezpečené záložní řešení pro případ poruchy normálního kabelového připojení k internetu. Uživatel si může na displeji prohlížet důležité informace, například sílu signálu, stav internetového připojení, připojené Wi-Fi klienty a aktuální stav baterie. Malý pomocník je kompatibilní s Windows až do verze 8, Mac OS X verze 10.6 a vyšší a Linux 2.6.x.

Cena a dostupnost

DWR-932 je nyní k dostání v ČR a na Slovensku za doporučenou cenu 4 199 CZK nebo 149,90 EUR.

LTE router DWR-932 – přehled hlavních parametrů

  • 4G/LTE bezdrátový modul s rychlostí downloadu až 150 Mb/s a rychlostí uploadu až 50 Mb/s.
  • 3G bezdrátový modul pro UMTS, HSDPA a HSUPA
  • Konektor pro Micro-SIM kartu
  • Wi-Fi 802.11 b/g/n přístupový bod (AP)
  • Zabezpečení Wi-Fi přenosu pomocí WPA/WPA2 a WPS (Wi-Fi Protected Setup)
  • Integrovaný firewall a překlad síťových adres (NAT)
  • Micro-USB port s dvojí funkcí pro provozní režimy 4G/LTE a 3G a nabíjení baterie
  • 2020mAh Li-ion batery s výdrží až čtyři hodiny provozu
  • Mimořádně kompaktní a lehké zařízení