Desky ASRock s USB 3.1 debutují na CeBITu 2015

První základní desku s novým rozhraním USB 3.1 typu C uvedl do prodeje tchajwanský výrobce ASRock. Desky Superspeed+ nyní představí i na výstavě CeBIT 2015, v hale 15 na stánku D21. Porty nové generace byly ohlášeny ještě v létě loňského roku, ale reálné produkty přicházejí na trh až nyní. Na prestižní evropské IT výstavě budou zřejmě jedním z hlavních témat. (TZ)

Desky ASRock přinášejí současně i s porty Super Speed​​+ USB 3.1 typu A, který je zpětně kompatibilní s konektory USB 3.0, 2.0 a také 1.1. Prvenství je nicméně zajímavé hlavně u konektorů typu C. Díky malým rozměrům jsou předurčeny pro využití ve stále populárnějších mobilních zařízeních a sehrají důležitou roli jistě i v budoucnosti. Všechny typy portů USB 3.1 zrychlují přenos dat na 10 Gb za sekundu. Výhodou konektorů typu C je i symetrický design – nerozhoduje již tedy jeho orientace. Nabíjení se zrychlí z dosavadních 0,9 ampérů generace 3 až na 3,0 ampéry, což urychlí dobíjení připojených zařízení. Nové konektory jsou navíc odolnější, takže vydrží až deset tisíc připojení a odpojení. Vybrané desky s čipsetem Z97 vybaví ASRock oběma typy konektorů – A i C.

S USB 3.1. se představí desky s čipsetem X99 – X99 OC Formula/3.1, X99 Extreme6/3.1 a X99X Killer/3.1. Tento nový design využije skryté rezervy procesorů Intel LGA 2011-3, zvýší frekvenci pamětí DDR4 a zlepší stabilitu při přetaktování. Uvedené desky budou mít port typu C integrován přímo a spolu s ním i přídavnou kartu USB 3.1 Card/A+A.

Světovým prvenstvím ASRock bude i první deska x99 formátu mini-ITX. Nová X99E-ITX/ac bude příležitostí, jak zmenšit PC a přitom optimalizovat jeho výkon na maximum.

Serverová divize ASRock Rack představí na výstavě CeBIT různá řešení s procesory Intel od nízkoenergetických Atom až po výkonné Xeon pro podporu HPCs, servery v datacentrech a GPU technologie. Na stánku C54 v hale 2 bude instalován web 2.0 storage server 1U12Lx-14S a také 2U4N – ideální pro náročné výpočty – nebo 3U8G pro high-density GPU servery. Novinkou budou i řady 1U4 a 2U8, které mají vytvořit platformu pro DCIM cílenou na Hadoop, Big Data a Cloud Computing.

Výstava CeBIT se uskuteční 16. – 20. března v německém Hannoveru.

O společnosti

Společnost ASRock Inc. byla založena v roce 2002 a specializuje se na oblast základních desek. Svou značku cílevědomě buduje na konceptu 3C – „Creativity, Consideration, Cost-effectiveness“. Neustále posouvá hranice výroby, ale s ohledem na životní prostředí vyvíjí ekologické produkty.

ASRock v současnosti patří mezi tří největší výrobce základních desek. Rychle rostoucí společnost se sídlem v Taipei na Tchajwanu má pobočky v Evropě i v USA. Mladá a dynamická společnost zaměřuje svou produkci na segmenty od vstupních modelů po hlavní proud a získává celosvětovou reputaci svojí spolehlivostí a znalostmi. Další informace naleznete na www.asrock.com.