Cher Wang se stává novou šéfkou HTC

Praha, 9. ledna 2015 – Představenstvo společnosti HTC jmenovalo Cher Wang, spoluzakladatelku HTC, novou generální ředitelkou společnosti. Pozice se ujímá s okamžitou platností. Peter Chou se posouvá do nové strategické role, v níž povede inovace budoucích produktů. (TZ)

„V technologickém odvětví vnímáme rapidní změny, kdy se ze smartphonů stává naše osobní centrum, které nás spojuje s rychle rostoucím světem chytrých zařízení. V oblasti chytrých telefonů jsme byli průkopníky, nyní chceme toto myšlení aplikovat při realizaci nové generace propojených přístrojů a služeb. Obrovská odezva, kterou vyvolalo naše nové zařízení virtuální reality, HTC Vive, důležitost těchto propojených technologií podtrhuje,“ říká Cher Wang, předsedkyně správní rady a generální ředitelka HTC. „Jsem nadšená, vidím mnoho nových příležitostí a jsem poctěna, že mohu přijmout tuto nabídku a pomoci formovat další etapu vývoje HTC,“ dodává.

Dosavadní generální ředitel Peter Chou dohlížel na úspěšnou přeměnu HTC z ODM výrobce ve známou globální značku. Ve své nové roli (Head of HTC Future Development Lab) bude nápomocný při identifikaci možných příležitostí pro růst společnosti.

Krátce o Cher Wang

Cher Wang založila celou řadu firem podnikajících v oblasti IT a v roce 1997 se stala spoluzakladatelkou společnosti HTC. Původní vize o vývoji inovativních chytrých telefonů se rozrostla v globální společnost v hodnotě mnoha miliard dolarů, která neustále přichází na trh s novými technologiemi, včetně prvních přístrojů s operačními systémy Android a Microsoft Windows Mobile.

V loňském roce byla Cher Wang televizí CNBC vyhlášena jednou z 25 lidí s nejsilnějším vlivem na obchod a finance od roku 1989. Od roku 2012 se každoročně objevuje v žebříčku nejvlivnějších žen světa podle časopisů Forbes a Fortune. Obdržela také ocenění Osobnost roku od čínské televizní stanice CCTV. Cher absolvovala University of California, Berkeley, je vdaná a má dvě děti.

O společnosti HTC
HTC Corp. (HTC) patří mezi firmy s nejrychlejším tempem růstu na mobilním trhu. HTC staví lidi do centra pozornosti a práci s telefonem dělá jednodušší a přirozenější. Akcie společnosti jsou veřejně obchodovatelné na tchajwanské burze cenných papírů pod značkou 2498.

Další informace o společnosti HTC najdete na www.htc.com a www.htc.cz.