Visa Europe a Aukro.cz opět společnou kampaní podpoří placení kartou na internetu

První vzájemná spolupráce z listopadu 2014 se osvědčila. Ta letošní startuje již 1. dubna a bude trvat až do 10. května 2015.  (TZ)

PRAHA, ČESKÁ REPUBLIKA, 26. března 2015 – Pokud zákazníci obchodního portálu Aukro.cz zaplatí od 1. dubna do 10. května Visa kartou, budou moci využít slevy na dopravu až do výše 200 Kč. Touto akcí vyvrcholí společná kampaň Visa Europe a obchodního portálu Aukro.cz, kterou předchází edukativně-informační část trvající od 23. do 31. března. Cílem kampaně je poukázat na výhody placení kartou na internetu.

Rozvoj elektronického nakupování prostřednictvím platebním karty patří dlouhodobě k hlavním strategickým pilířům Visa Europe. „Tento způsob platby je mnohem jednodušší, pohodlnější i bezpečnější oproti dobírce. Že zákazníkům tato forma placení vyhovuje, potvrzuje i úspěch naší společné listopadové kampaně, během níž se například oproti předchozímu měsíci zdvojnásobil počet zákazníků, kteří poprvé kartu Visa použili pro placení online,“ informuje Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Podle statistik Visa Europe se prostřednictvím karty od října 2013 do září 2014 na internetu kartami Visa zaplatilo zboží za bezmála 6,4 miliardy korun, což je meziroční nárůst o více než osm procent

Úspěch předchozí společné kampaně si pochvaluje i Ján Gažovský, ředitel obchodního portálu Aukro.cz. „Způsob platby hraje při online nakupování velmi důležitou roli. Čím rychlejší a pohodlnější je, tím spokojenější je zákazník a častěji se k nám pak vrací. A právě taková platební řešení, mezi něž patří právě i online platby kartou, chceme našim zákazníkům přinášet. Proto jsme se opět spojili s Visa Europe. Navíc díky partnerství opět nabídneme tolik oblíbený benefit ve formě slevy na dopravném,“ uzavírá Ján Gažovský.

Oproti loňskému roku je letošní kampaň posílena o mediální podporu na nejnavštěvovanějších českých online portálech včetně jejich mobilních verzí.

KONEC

O asociaci Visa Europe:

Visa Europe je asociace zabývající se platebními technologiemi, kterou vlastní a provozují členské banky a další poskytovatelé platebních služeb ve 37 evropských zemích. Je vedoucím platebním systémem, jehož podíl na trhu vzrostl z 55,5 % v roce 2011 na 56,9 % v roce 2013 a předstihl tak konkurenční MasterCard.

Visa Europe je v srdci platebního ekosystému poskytujícího infrastrukturu a služby potřebné k tomu, aby milionům evropských spotřebitelů, firmám a vládám bylo umožněno platit elektronicky. Členové Visa Europe jsou odpovědni za vydávání karet, registraci obchodníků a výši poplatků pro držitele karet i obchodníky. Visa Europe je rovněž největším subjektem zpracovávajícím transakce v Evropě: zodpovídá za zpracování 16 miliard transakcí ročně, přičemž ve špičce může rychlost dosahovat až 1627 transakcí za sekundu.

V současnosti je v Evropě vydáno více než 500 milionů karet Visa, přičemž každé šesté euro je zaplaceno právě těmito kartami. Celková útrata provedená kartami Visa přesahuje 2 biliony eur ročně, z toho 1,5 bilionů eur v místech prodeje.

Asociace Visa Europe sídlí ve Velké Británii, od roku 2004 je nezávislá na organizaci Visa Inc. a má exkluzivní, nezrušitelnou a trvalou provozní licenci v rámci Evropy. Obě společnosti úzce spolupracují s cílem zajistit globální platby Visa ve více než 200 zemích a teritoriích.

Další informace najdete na stránkách www.visaeurope.com a na Twitteru @VisaEuropeNews.

O obchodním portálu Aukro.cz

Obchodní portál Aukro.cz patří mezi nejnavštěvovanější komerční stránku v České republice a aktuálně je na něm přes 3 miliony registrovaných účtů. Aukro.cz zahájilo svou činnost v roce 2003 a své služby nabízí nejen nejširší veřejnosti, ale i profesionálním obchodníkům a firmám. K prioritám portálu Aukro.cz patří bezpečnost, rychlost a jednoduchost obchodování. Aukro působí na českém trhu více než deset let a během té doby zde zákazníci utratili více než 24 miliard korun.