Praha 12. května 2015 – Smartphone GALAXY Xcover 3 je určený pro vyznavače aktivního života. Je dostatečně robustní, aby vydržel náročné outdoorové podmínky, současně se však vyznačuje propracovaným designem a tenkým profilem, takže bez problémů obstojí i během obchodního jednání. Díky speciálnímu tlačítku Xcover získáte okamžitý přístup k oblíbeným funkcím, i když jste zrovna na svahu a máte rukavice, nebo se řítíte lesní stezkou na kole. (TZ)
Žádná zábava není zakázaná
Smartphone Samsung GALAXY Xcover 3 má stupeň krytí IP67, takže odolá prachu i vodě (vydrží bez újmy ponoření do vody v metrové hloubce po dobu 30 minut). Konektory USB a sluchátek jsou chráněny před vniknutí vody a prachu do zařízení, aniž by potřebovaly samostatný kryt. Kromě stupně krytí IP67 získal Xcover 3 také vojenský standard MIL-STD 810G, takže bez problémů zvládá i teplotní šoky a otřesy.
Podpoří vás za každých okolností
Podobně jako kvalitní švýcarský nůž v sobě GALAXY Xcover 3 ukrývá řadu propracovaných technologií a funkcí. Základem je baterie s výdrží 2200 mAh, díky které můžete nechat nabíječku s klidem doma i při několikadenním treku. A v prostředí bez elektřiny se hodí také výkonná LED svítilna. Smartphone podporuje nejrychlejší dostupnou mobilní síť LTE a také technologii NFC, například pro mobilní platby.
Stejně jako vlajkové lodi mezi smartphony Samsung – Galaxy S6 a S6 edge – má GALAXY Xcover 3 předinstalovanou bezpečnostní platformu Samsung KNOX. Kromě ochrany před nepříznivými povětrnostními podmínkami je tak smartphone dokonale zabezpečen také proti útokům hackerů, a v případě krádeže či ztráty telefonu jej lze díky Samsung KNOX vystopovat nebo na dálku zablokovat.
Okamžitý přístup k často používaným aplikacím
V případě smartphonu Samsung GALAXY Xcover 3 není jeho vysoká odolnost rozhodně na úkor vzhledu. Jeho displej má velikost 4,5 palce a tloušťku necelý 1 cm, takže se pohodlně vejde do kapsy. Váha je pouhých 154 g. Po obvodu i na zadní straně smartphonu jsou drážky pro stabilnější úchop i v rukavicích nebo mokrýma rukama. Kromě tří hardwarových tlačítek na přední straně má Xcover 3 po straně speciální stejnojmenné tlačítko, kterým se aktivují oblíbené funkce. Defaultně jsou nastavené svítilna při krátkém stisknutí a fotoaparát při delším stisknutí. Také lze tímto tlačítkem fotit jednotlivé, resp. kontinuální snímky.
Výbava pro dobrodruhy
Kromě LED svítilny přijde všem dobrodruhům jistě vhod také výškoměr, kompas a GPS navigace. Procesor Samsung GALAXY Xcover 3 je čtyřjádrový s taktem 1,2 GHz. Operační paměť má velikost 1,5 GB, uživatelská paměť nabízí kapacitu 8 GB, kterou lze rozšířit až na 128 GB.
Samsung GALAXY Xcover 3 bude na českém trhu dostupný od poloviny května za doporučenou maloobchodní cenu 6 199 Kč s DPH.
Technické specifikace Samsung GALAXY Xcover 3:
Displej | 4.5” WVGA (480×800) TFT |
Procesor | Čtyřjádrový 1,2 GHz |
Sítě | LTE Cat 4 150/50 Mbps, HSPA+ 21/5,76 Mbps |
Operační systém | Android 4.4 (KitKat) |
Fotoaparát | Zadní: 5 Mpix AF s LED bleskem
Přední: 2 Mpix |
Video | 1080p 30fps(Play) 720p 30fps(Recording) |
Konektivita | Wi-Fi 802.11 b/g/n
BT 4.0, USB 2.0, A-GPS+GLONASS, NFC (UICC) |
Snímače | Kompas, akcelerometr, senzor přiblížení |
Paměť | 1,5 GB (RAM) + 8 GB (eMMC)
microSD slot (až na 128 GB) |
Rozměry, váha | 132,9 x 70,1 x 9,95 mm, 154 g |
Baterie | 2 200 mAh |
O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.
Samsung Electronics Co., Ltd., inspiruje svět a utváří budoucnost pomocí převratných idejí a technologií. Nově definuje svět televizorů, smartphonů, nositelných zařízení, tabletů, fotoaparátů, domácích spotřebičů, tiskáren, lékařského vybavení, síťových systémů, polovodičů a LED řešení. Vedeme také v oblasti Internetu věcí prostřednictvím, mimo jiné, našich iniciativ Digital Health a Smart Home. Zaměstnáváme 307 000 lidí v 84 zemích s ročním obratem 196 mld. USD. Chcete-li zjistit více, navštivte naše oficiální webové stránky na adrese www.samsung.com a náš oficiální blog na global.samsungtomorrow.com.