VMware představil nejsnazší cestu k nasazení, provozu a škálování softwarově definovaného datového centra

Praha/San Francisco, 3. září 2015 – Společnost VMware, Inc. (NYSE:VMW), na konferenci VMworld 2015 představila řešení VMware EVO SDDC a VMware Virtual SAN 6.1, která mají dramaticky zjednodušit vybudování, provoz a škálování softwarově definovaného datového centra. (TZ)

Softwarově definované datové centrum je základem sjednocené platformy pro hybridní cloud od VMware. Rozšiřuje principy virtualizace, jako je abstrakce, shlukování a automatizace, napříč všemi zdroji a službami datového centra. Výsledkem je výrazně efektivnější softwarově definované datové centrum. Rozšířením virtualizace na celé datové centrum mohou IT organizace srazit kapitálové výdaje až o 49 procent, a zároveň zkrátit dobu nasazení a provisioningu z dnů na hodiny.

Díky EVO SDDC budou zákazníci schopni snáze nasadit a provozovat virtuální infrastrukturu ve formě služby, a získají tak efektivitu, pružnost a kontrolu pro vybudování a provoz privátních, veřejných a hybridních cloudů. VMware EVO SDDC bude obsahovat základní komponenty hyper-konvergované infrastruktury VMware – VMware vSphere, VMware Virtual SAN a VMware NSX – které umožňují konvergenci výpočetního výkonu, úložiště a sítí do jediné integrované vrstvy softwaru, který lze provozovat na jakékoli komoditě x86 infastruktury.

Nejjednodušší způsob, jak nasadit a řídit softwarově definované datové centrum

VMware EVO SDDC (dříve označováno jako EVO: RACK) je plně automatizovaná softwarová sada pro zajištění softwarově definovaného datového centra jako integrovaného systému. Velké firmy a poskytovatelé služeb budou moci využít VMware EVO SDDC k nasazení a škálování softwarově definovaného datového centra. S VMware EVO SDDC mohou IT organizace vyhovět celé škále klíčových požadavků na datová centra, od automatického poskytování aplikací a infrastruktury, přes firemní mobilitu, až po zajištění vysoce dostupné a odolné infrastruktury, to vše bez kompromisů v oblasti bezpečnosti, kontroly nebo možnosti volby.

„Organizace začaly využívat architekturu softwarově definovaného datového centra, aby dosáhly větší pružnosti, rychlejší odezvy a větší ziskovosti,“ uvedl John Gilmartin, vice prezident a generální ředitel divize integrovaných systémů ve společnosti VMware. „VMware EVO SDDC slučuje naše inovace v oblasti softwarově definovaného datového centra do pokročilého integrovaného systému, který bude snadné nasadit, provozovat a škálovat.“

VMware EVO SDDC bude obsahovat VMware EVO SDDC Manager, nový inteligentní nástroj pro automatizaci, který zjednoduší a výrazně zredukuje čas potřebný pro zapnutí, provisioning a monitoring virtuálních a fyzických zdrojů, včetně softwaru, serverů a switchů. VMware EVO SDDC Manager sloučí zdroje z různých racků do jediného „virtuálního racku“ a může dynamicky zajišťovat kapacitu pro pracovní zátěž na základě dostupnosti a požadavků na výkon. EVO SDDC Manager poskytne automatizovanou správu životního cyklu pro veškerý hardware a integrované softwarové sady od VMware zahrnující:

  • Výpočetní výkon – VMware vSphere, vedoucí virtualizační řešení, zajišťuje vysoce dostupnou, odolnou cloudovou infrastrukturu pro provoz, ochranu a správu libovolných aplikací, od kritických podnikových po nativní cloudové.
  • Úložiště – VMware Virtual SAN je ideální platformou pro úložiště virtuálních strojů, včetně kritických podnikových aplikací. VMware Virtual SAN cluster s 64 nody přesahuje 5 petabajtů úložné kapacity a obslouží až sedm milionů input/output operací za sekundu (IOPS) s téměř dokonalou lineární škálovatelností.

 

 • Sítě – VMware NSX pomáhá stovkám zákazníků plně využít potenciálu softwarově definovaného datového centra. VMware NSX zkracuje čas potřebný pro provisioning multi-tier sítí a bezpečnostních služeb z týdnů na vteřiny, protože abstrahuje virtuální sítě ze základní fyzické sítě. VMware NSX také vnáší do datového centra bezpečnostní prvky díky mikrosegmentaci a automatizovaným pravidlům svázaným s virtuálními stroji.
 • Správa cloudu – VMware vRealize Operations poskytuje inteligentní správu provozu napříč fyzickou, virtuální a cloudovou infrastrukturou. Využívá k tomu prediktivní analýzu a automatizaci na základě stanovených pravidel. Spojení VMware vRealize Operations a VMware vRealize Log Insight umožňuje IT týmům kombinovat a analyzovat strukturovaná i nestrukturovaná data pro end-to-end správu provozu. To pomůže zlepšit celkový výkon a vyhnout se výpadkům.

VMware EVO SDDC bude zahrnovat i služby pro správu hardwaru (Hardware Management Services), které abstrahují vlastnosti heterogenního hardwaru složeného ze switchů, serverů a rozvodných jednotek (PDU). Služby Hardware Management Services budou zodpovědné za realizaci úkolů souvisejících se správou hardwaru. Cílem VMware je nabídnout toto řešení ve formě open source kódu a umožnit firmám spolupracovat se širokým ekosystémem partnerů, a podpořit tak vývoj vedoucí k širší kompatibilitě hardwaru a vylepšeným technologiím.

Zákazníci využívající VMware EVO SDDC budou moci snadno integrovat i řešení VMware Horizon pro infrastrukturu virtuálních desktopů a VMware vRealize Automation pro využívání infrastruktury formou služby. VMware navíc hledá způsoby, jak do budoucna integrovat VMware vCloud Director a VMware Integrated OpenStack pro podporu prostředí poskytovatelů služeb.

Řešení pro škálování racků vybudované a řízené s produktem VMware EVO SDDC umožní škálovat kapacitu po jednotlivých serverech, počínaje třetinou racku, až po vícenásobné racky. Každý zaplněný rack zajistí podporu pro více než 1000 virtuálních strojů pro infrastrukturu ve formě služby nebo více než 2000 desktopových virtuálních strojů. Výsledkem je vysoce efektivní a škálovatelná infrastruktura pro cloudové a virtuální desktopové implementace.

VMware EVO SDDC bude zpočátku dostupné prostřednictvím brandovaných integrovaných nabídek od partnerů Dell, QCT (Quanta Cloud Technology) a VCE. Postupem času si budou moci zákazníci zakoupit řešení ve formě softwaru přímo od VMware a ve spolupráci s vybranými partnery integrovat software do požadovaného hardwaru.

Více informací o VMware EVO SDDC Suite naleznete zde.

VMware Virtual SAN 6.1, základ hyper-konvergované infrastruktury od VMware

VMware Virtual SAN 6.1 rozšíří možnosti ochrany dat v rámci kritických podnikových prostředí díky nové funkci „Stretched Cluster Feature“ a vylepšené funkci VMware vSphere Replication, která poskytne zálohování každých pět minut (RPO). Navíc nejnovější verze umožňuje novou pokročilou správu a monitoring díky těsné integraci s VMware vRealize Operations a obsahuje nový Health Check Plug-In pro sledování výkonu, analýzu prvotních příčin a plánování kapacity.

VMware Virtual SAN je vytvořeno jako optimální úložné řešení pro virtuální stroje VMware vSphere. Software zajistí klíčové služby úložiště pro virtualizovaná produkční prostředí s lepším výkonem, škálovatelností, flexibilitou a nižší latencí a náklady. VMware Virtual SAN je ideálním řešením pro celou škálu oblastí ve velkých prostředích, včetně kritických podnikových aplikací, infrastruktury virtuálních desktopů, vzdálené práce s IT, testování a vývoje.

Dále pokračuje znění tiskové zprávy v angličtině:

In 15 months since its initial release, more than 2,000 customers have adopted VMware’s industry-leading hyper-converged infrastructure stack globally. Featuring storage policy-based management, VMware Virtual SAN shifts the management model for storage from the device to the application, enabling administrators to provision storage for applications in minutes.

“Customers have adopted VMware Virtual SAN because of the simple, high-performance storage it offers for VMware vSphere virtual machines,” said Charles Fan, senior vice president and general manager, Storage and Availability Business Unit, VMware. “The enhanced enterprise availability and data protection, new flash hardware device support, and advanced management and troubleshooting capabilities of VMware Virtual SAN 6.1 are examples of the rapid evolution of the storage software to meet the needs of enterprise customers.”

Learn more about VMware Virtual SAN 6.1.

Supporting Quotes

“Our data center is 90 percent virtualized, and I see VMware Virtual SAN as a compelling hyper-converged storage solution for virtual machines,” said Manu Mishra, senior systems engineer, Keck Medical Center. “We started the data warehouse production cluster with three Virtual SAN nodes. When we decided to add two nodes, it was a seamless process. We just dragged and dropped two new hosts into the cluster and our VMware Virtual SAN storage pool grew automatically. For that data warehouse, we no longer have to worry about managing conventional storage and can focus more of our attention on delivering projects that directly support the business.”

“As one of the largest data center operators in the world, VMware EVO SDDC allows us to deploy a standardized, reliable and automated infrastructure solution at any data center location and rapidly deliver capacity to our tenants,” said Indranil Sengupta, senior director of Cloud Service Development, NTT America. “The ability to scale quickly and seamlessly as customer demands rise will also enable us to better manage costs in-line with our total ICT outsourcing capabilities.”

“After the merger of TUI AG and TUI Travel in 2014, TUI Group is now the world’s No. 1 tourism business,” said Christian Rudolph, Infrastructure Architecture Lead (NGI Programme), TUI. “Currently we have a total of 36 data centers geographically distributed throughout Europe. Our priority is to consolidate these 36 datacenters into two centralized locations within the next two years, and we are excited by the prospects of standardizing on VMware EVO SDDC for our next generation infrastructure.”

Read Supporting Quotes from VMware EVO SDDC Ecosystem Partners

Dodatečné zdroje (v angličtině)

  • Read the “Introducing VMware EVO SDDC – The Fastest Path to the Software-Defined Data Center” blog post
  • Read the “VMware Hyper-Converged Infrastructure: What’s All the Fuss About?” blog post
  • Read the “What’s New: VMware Virtual SAN 6.1” blog post
  • Watch Raghu Raghuram discuss VMware’s Software-Defined Data Center Vision
  • Read more about Keck Medical Center’s use of VMware Virtual SAN

 

 • Go to VMworld.com to watch a live stream of the VMworld 2015 Keynote today 10:00 a.m. PT

 

O VMware
Společnost VMware je světovým lídrem v oblasti cloudové infrastruktury a firemní mobility. Řešení VMware jsou založena na vedoucí virtualizační technologii a nabízí zcela nový model plynulého, rychlého a bezpečného IT. Zákazníci mohou rychleji inovovat svou infrastrukturu díky rapidnímu vývoji, automatickému doručování a bezpečnému používání libovolné aplikace. S tržbami ve výši 6 miliard USD v roce 2014 má VMware více než 500 tisíc zákazníků a 75 000 partnerů. Společnost sídlí v Silicon Valley a disponuje pobočkami po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com/cz.