Valuto.com stále přidává. Jeho uživatelé už na směnách překonali miliardu!

Praha, 12. 10. 2015 – Uživatelé směnárenského a platebního online systému Valuto.com pokořili v minulém týdnu magickou hranici směněných prostředků v hodnotě 1 miliardy korun. Na Valuto.com je nyní aktivních přes 4.000 registrovaných uživatelů. (TZ)

Dalšího významného obchodního mezníku dosáhla ve středu služba Valuto.com a její uživatelé. Vedení společnosti ohlásilo, že na Peer-to-peer platformě pro směnu cizích měn a zahraniční platby byla překročena hranice uskutečněných směn v hodnotě 1 miliardy korun. Služba navíc stále „zrychluje“. Od února, kdy v České republice Valuto (tehdy Valutomat) začalo fungovat, stabilně stoupají měsíční objemy směněných prostředků. V současné době se tak na Valuto.com smění zhruba 4,5 krát více peněz, než v prvních měsících provozu.

Dosažený úspěch komentuje marketingový ředitel Valuto.com Edgar Fusko: „To, že se Valuto doopravdy chytilo a že ho Češi přijali tak rychle, nás velmi motivuje. I proto jsme přistoupili k rozšíření služeb a transformaci Valutomatu ve Valuto tak záhy. To, že však budeme atakovat miliardu tak brzy jsme doopravdy nečekali. Chtěl bych upřímně poděkovat za důvěru, kterou nám naši uživatelé a obchodní partneři svěřili. Tato dosažená meta je především jejich úspěchem!“

Zdroj: Valuto.com

Na Valuto.com je v současné době registrováno přes 4.000 aktivních uživatelů (fyzických osob i firem), kteří mezi sebou v posledních měsících směňují cizí měny v hodnotě cca 175 milionů měsíčně. Služba tak od svého příchodu na trh v ČR stabilně navyšuje objemy prostředků, které přes ní protečou.

O Valuto.com

Projekt online směnárny pod původním názvem Walutomat.pl vznikl před pěti lety v Polsku a dnes je na tamním trhu největším hráčem. Provozuje jej společnost Currency One. Za dobu svého působení na polském trhu se o výhodách služby přesvědčilo více než 160.000 registrovaných uživatelů, kteří provedli přes 5 milionů transakcí v celkovém objemu přes 5 miliardy EUR, na nichž ušetřili zhruba 175 milionů EUR. Česká republika se na začátku roku 2015 stala druhým trhem, kde je možné tuto službu využívat. Za prvních osm měsíců provozu službu začalo využívat přes 3,000 uživatelů, kteří přes ní směnili cizí měnu v objemu 650 milionů korun. Už začátkem října pak padla hranice 1 směněné miliardy mezi 4.000 jejími uživateli. Od 1. září 2015 se postupně mění název služby z Valutomat na Valuto a nová služba teď kromě výhodných směn nabízí také možnost přijímat i zasílat mezinárodní platby.