MiTAC Mio představuje MiVue 688: Chytrá záznamová černná skříňka, která chrání Vás i Váš automobil

Zjistěte, proč je záznamová kamera do auta MiVue 688 mnohem více než jen obyčejná „vychytávka“. Představujeme Vám důvody, kvůli kterým se vyplatí ji mít v automobilu: (TZ)

Pocit bezpečí
Rostoucí povědomí řidičů o tom, že se počet přístrojů, které v autech zaznamenávají dění na silnici, stále zvyšuje, vede k tomu, že častěji sundávají nohu z plynu. Proto také méně často porušují dopravní předpisy a na silnicích je méně srážek, nehod a potenciálního nebezpečí.

Některé z výše zmíněných vychytávek:
Automatický start nahrávání
Po nastartování automobilu se spustí automaticky a zahájí nahrávání. Musí být však splněna podmínka, že je zajištěno nepřetržité napájení přístroje.

ADAS (LDWS/FCWS)
Integrace dvou ochranných systémů pro řidiče.
LDWS system Vás upozorní na situaci, kdy nekontrolovaně vyjíždíte z pruhu. Kamera monitoruje dráhu vašeho vozidla a porovnává jí s namalovanými pruhy na vozovce – pokud vozidlo nekontrolovaně vybočí z pruhu, spustí se alarm.
FCWS varuje řidiče před nebezpečím srážky. Kamera analyzuje dráhu vozidla, vzdálenost od vozidla před Vámi a potřebnou vzdálenost pro bezpečné dobrždění. Pokud se budete blížit k vozidlu před vámi nebezpečnou rychlostí, spustí se alarm.

Zabezpečená nahrávka z nehody
Pomocí režimu nahrávání události zaznamenáte klíčové okamžiky. Pokud snímač otřesů detekuje náhlou změnu pohybu, kamera MiVueTM uloží nahrávku události a zabezpečí ji proti smazání. Materiál v délce 10 sekund před událostí a 50 sekund po nárazu se zkopíruje do jednoho minutového souboru. Video může být delší než 60 sekund, pokud během 50 sekund od prvního nárazu dojde k dalším událostem.

Režim parkování
Díky snímači pohybu a snímači otřesů (G-Shock Sensor) se MiVueTM automaticky spustí a zahájí nahrávání, pokud zaznamená pohyb nebo náhlý náraz (v případě bourání). V parkovacím režimu můžete navíc snížit počet snímků za sekundu, a tím efektivněji využívat místo na paměťové kartě.

Automatická detekce srážky
Tříosý snímač otřesů (G-Shock Sensor) se v režimu nahrávání spustí a uloží směr jízdy ve vlnovém grafu. Z něho se dozvíte, odkud a jak došlo k nárazu.

Důkazní materiál
Díky záznamu veškerých událostí na cestách v palubní kameře / černé skříňce se můžete ochránit před neopatrnými či agresivními řidiči a také před chybami policie. V případě nehody máte k dispozici jasný důkaz, který můžete nabídnout policii či pojišťovně.

Varování před radary
Společnost Mio vedle navigací do automobilů dodává mapu radarů také v záznamových kamerách s modulem GPS, které jsou dodatečně vybaveny funkcí cruising speed. Proto tento přístroj umožňuje nastavit maximální povolenou rychlost a bude Vás informovat o jejím překročení a o tom, že se blížíte k radaru. Díky tomu můžete s dostatečným předstihem reagovat na danou situaci a vyhnout se pokutě.

Vzpomínky z cest
Chystáte se autem na prázdniny? Určitě si s sebou vezměte záznamovou kameru do auta. S její pomocí si natočíte jedinečnou video památku z cesty. Na kameru můžete zachytit jak neobvyklé události z cest, tak i krásné výhledy, a po návratu se jimi můžete pochlubit přátelům. Použijete-li režim fotografování, můžete zase pořizovat snímky s GPS tagy, a díky tomu později bez obtíží zjistíte, kde jste fotografie udělali.

Další zajímavé funkce:
Nahrávání ve Extreme HD*
Nahrává video v rozlišení 1296p (Extreme HD) s rychlostí 30 snímků za sekundu.

Pokročilá optika
MiVue byla vybavena objektivem, který se skládá z 5 nebo 6 skleněných čoček.

Široký zorný úhel
Širokoúhlý objektiv bez mrtvého úhlu (140 nebo 150 stupňů v závislosti na modelu přístroje) představuje větší zorné pole k zaznamenání.

Otočný držák
Umožňuje nahrávání událostí, k nimž dojde na libovolné straně automobilu, aniž by bylo nutné odpínat kameru z držáku připevněného na čelním skle.

Dotyková obrazovka
Značka Mio v souladu s technologickým pokrokem opatřila nejnovější modely záznamových kamer do auta kapacitní dotykovou obrazovkou, která významně usnadňuje a zlepšuje ovládání přístroje. Odstraněním tlačítek došlo ke zvětšení displeje na 2,7 palce.

Integrovaný WIFI modul
Díky této možnosti můžete ihned a bez jakýchkoliv kabelů poslat Váš záznam do chytrého telefonu a následně ho sdílet na internetu (Facebook, YouTube) prostřednictvím aplikace MiVueTM, která je zdarma.

GPS lokalizace
Vestavěný GPS modul ve vybraných modelech zaznamenává umístění, směr, rychlost a zeměpisné souřadnice. Díky tomu získáte kompletní soubor informací o ujeté trase. Následně ji můžete pomocí aplikace MiVueTM Manager zobrazit v programu Google MapsTM.

Režim fotografování
Zabudovaná baterie umožňuje vyjmout kameru z automobilu a pořídit fotodokumentaci z místa nehody nebo z jiných událostí na silnici. Integrovaný GPS modul (ve vybraných modelech kamer MiVueTM) umožňuje označení fotografie souřadnicemi.

Druhý microSD card slot
Umožňuje přímé kopírování záznamu a po upgrade SW i mnohem více místa pro Vaše záznamy.

Dostupnost
MiVue 688 bude v prodeji na přelomu září a řijna 2015.

MiTAC International Corporation

MiTAC International Corp. Byla založena v roce 1982 a zahájila svou činnost v Science Park Hsinchu (HCSP), na Tchaj-wanu. Od této chvíle se MiTAC vyvinula do mezinárodní organizace, která nabízí služby v následujících oblastech: výroba elektronických systémů (ESM), integrované řízení na vývoj a výrobu (JDM), výrobní zařízení pro externí firmy (ODM) a výroba zařízení pro privátní značkou (OEM & OPM). MiTAC má také ve svém portfoliu známé světové značky jako je Mio, Magellan, Navman a Tyan, je také distributorem zařízení GPS, a serverů po celém světě. Společnost mimo jiné vytváří řešení a produkty pro technologii, „cloud“. Zastoupení společnosti MiTAC je prakticky po celém světě, a společnost v současné době zaměstnává 9 000 zaměstnanců. MiTAC má bohaté zkušenosti a umožňuje dodávání produktů a služeb, přesně přizpůsobené potřebám svých zákazníků.
Více informací o společnosti a jejích produktech: http://eu.mio.com/cs_cz/