IBA CZ pomohla vylepšit a zjednodušit obsluhu zákazníků O2 Slovakia

Praha 27. října 2015 – Společnost IBA CZ se významně podílela na projektu, který podstatně zjednoduší obsluhu zákazníků O2, nejrychleji rostoucího telekomunikačního operátora na Slovensku. IBA CZ měla, jako subdodavatel společnosti Ness Technologies, na starost vývoj portálového řešení, kompletní návrh uživatelského rozhraní včetně nezávislého testování, zajištění kvality a integraci řešení do současné architektury O2 Slovakia. (TZ)

Dlouhodobým cílem O2 Slovakia je vytvářet pro své uživatele přívětivé a intuitivní prostředí, ve kterém budou plně soběstační a vše od výběru telefonu přes objednávku nové služby či tarifu až po platbu si budou schopni zajistit sami. K tomu bylo potřeba zjednodušit procesy a produkty tak, aby uživatelé mohli pracovat se systémem stejným způsobem napříč všemi kanály (on-line stejně jako na prodejnách). Díky zkušenostem z předchozích projektů a detailní znalosti prostředí zákazníka (lidsky i technicky) byl tento úkol svěřen IBA CZ.

IBA CZ se podílela na dodávce portálového řešení od analýzy dopadu nového řešení na současné systémy přes integraci a úpravu existujících systémů až k návrhu, vývoji a implementaci front-endu, tedy pro uživatele viditelné části. Samozřejmostí je jednotné přihlašování. Nové řešení bude IBA CZ nadále provozovat a poskytovat podporu.

„Vďaka novým technológiám v samoobslužnej zóne sa zvýši komfort a spokojnosť zákazníkov. Očakávame skrátenie potrebného zaškolenia personálu o 50 % a už dnes pozorujeme zrýchlenie obsluhy na predajniach,“ říká Ján Vanovčan, ředitel informačních systémů O2 Slovakia, a dodává: „Ocenili sme predovšetkým rýchlosť a kvalitu integračných prác IBA CZ, UX a podrobné testovanie. Od okamihu nasadenia máme v produkčnej prevádzke stabilnejší a menej chybový systém, ako sme prevádzkovali doposiaľ.“

Při tomto řešení bylo klíčové použití technologií Liferay Portal a Broadleaf Commerce, s nimiž má IBA CZ dlouholeté zkušenosti. V případě Liferay je IBA CZ dokonce jediným Gold Service Partnerem v ČR a SR.

„Jsme rádi, že jsme naší UX kompetencí, kterou považujeme za nedílnou součást našeho portálového know-how, dokázali podpořit tak velký a důležitý projekt. Podařilo se nám nastavit nový systém přihlašování a v plném provozu zmigrovat na nový silnější hardware. Zajímavé výsledky přineslo testování uživatelského rozhraní systému, které se provádělo na desítkách reálných uživatelů. Odhalily se tak problémy v použitelnosti viděné jen očima běžného uživatele,“ říká Vladimír Schreiner, projektový manažer IBA CZ.

O2 Slovakia je jedním ze tří hlavních mobilních operátorů na slovenském trhu telekomunikačních služeb. V nezávislé anketě zákazníků se O2 Slovakia za rok 2014 stala už pošesté operátorem roku. Více na www.o2.sk

IBA CZ se specializuje na poskytování komplexních služeb v oblasti zakázkového vývoje softwaru, s jejichž dodávkou má zkušenosti od roku 1999. Je součástí nadnárodní aliance IBA Group, jednoho z největších dodavatelů ICT ve střední a východní Evropě. IBA CZ má přes 120 kmenových zaměstnanců – IT specialistů se zaměřením na portálové technologie, řešení správy obsahu (ECM) a mobilní aplikace. Více na www.ibacz.eu