NETGEAR představil nejrychlejší mobilní přístupový bod AirCard 790

NETGEAR AirCard 790 lze využívat v sítích většiny mobilních operátorů napříč Evropou i Asií a přes Wi-Fi síť typu 802.11ac dokáže připojit až 15 uživatelů k nejrychlejší mobilní síti 4G LTE (TZ)

Praha, 27. října 2015 — Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR, www.netgear.com), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, představila svůj nejrychlejší mobilní přístupový bod AirCard 790 Mobile Hotspot (AC790). Jedná se o první přístupový bod podporující vysokorychlostní mobilní připojení 4G LTE kategorie 6 v kombinaci s Wi-Fi konektivitou nejvyšší třídy 802.11ac.

Mobilní přístupový bod NETGEAR AirCard 790 se dokáže připojit k síti většiny telekomunikačních operátorů v Evropě i Asii (přehled všech podporovaných zemí a operátorů je k dispozici na webu www.NETGEAR.com/AC790_carriers) a využívat všech typů datových přenosů od nejstarších typu 2G a EDGE přes 3G až po nejrychlejší LTE. Stačí jednoduše vložit micro SIM kartu mobilního operátora a ihned začít model AC790 používat – není třeba instalovat žádný speciální software, přístroj je již z výroby přednastaven pro sítě většiny mobilních operátorů. Prostřednictvím dotykového 2,4″ (6,1cm) displeje či mobilní aplikace AirCard lze průběžně sledovat statistiky o využívání dat, upravovat nastavení či třeba přijímat systémová upozornění.

K modelu AC790 může být v jednom okamžiku připojeno až 15 souběžně pracujících zařízení přes Wi-Fi síť nejvyšší kategorie 802.11ac, která podporuje frekvenční pásma 2,4 GHz i 5 GHz a přenosovou rychlost až 600 Mb/s. Snadné připojení jiných zařízení zajistí samostatné WPS tlačítko. Vestavěný Li-Ion akumulátor pokryje nepřetržitý provoz po dobu až 11 hodin na jedno nabití a v pohotovostním režimu vydrží až 300 hodin. Model AC790 lze rovněž použít jako power banku a díky funkci Jump Boost dobíjet jiná mobilní zařízení. Malé a kompaktní zařízení AC790 má rozměry 110 × 68 × 15,4 milimetrů a hmotnost 136 gramů.

 

Uživatelé přístupového bodu AirCard 790 si mohou stáhnout i mobilní aplikaci NETGEAR AirCard a sledovat díky ní ve svých smartphonech a tabletech informace o LTE připojení, mobilní síti a další nastavení. Aplikace je k dispozici na portálech Apple iTunes, Google Play a Amazon Appstore.

 

Klíčové funkce mobilního přístupového bodu NETGEAR AirCard 790

 • Podpora mobilních sítí 2G/3G/4G LTE kategorie 6 (až 300 Mb/s*).
 • Agregace přenosového pásma (až 40 MHz).
 • Provoz ve dvou frekvenčních pásmech Wi-Fi 802.11ac (2,4+5 GHz) současně.
 • Měření objemu přenesených dat.
 • Samostatná mobilní aplikace NETGEAR AirCard.
 • Až 11 h pracovní výdrže a 300 h pohotovostního režimu vestavěného akumulátoru.
 • Funkce Jump Boost pro dobíjení mobilních zařízení.
 • Možnost souběžného připojení až 15 samostatných Wi-Fi přístrojů.
 • Barevný dotykový 6,1cm LCD displej.
 • Wi-Fi síť pro návštěvníky.
 • Multi-jazykové administrační rozhraní.

Externí anténa zvýší citlivost

Aby byl výkon modelu AC790 co nejvyšší, mohou si uživatelé dokoupit tenkou externí anténu „MIMO Antenna“. Díky ní dosáhnou antény v AirCard 790 až o 50 % vyšší citlivosti a tedy lepšího příjmu mobilního signálu a stabilnějšího provozu mobilního internetového připojení. Instalace anténního doplňku je velmi snadná, stačí jej pouze připojit k AirCard 790 bez nutnosti instalace doplňkového softwaru nebo další konfigurace. MIMO Antenna obsahuje rovněž pevné klipy a přísavky pro pohodlné přichycení antény např. na víka notebooků.

Dokovací kolébka rozšíří funkce

NETGEAR AirCard 790 může snadno sloužit i jako primární zdroj připojení k internetu v domácnostech či malých kancelářích. Stačí jej připojit k dokoupitelné dokovací kolébce DC113A a zajistit tak připojení k internetu i pro zařízení, která nepodporují Wi-Fi. Kolébka je vybavena jedním gigabitovým ethernetovým portem, přes nějž AirCard 790 připojí k internetu jakýkoli stolní počítač, notebook, tiskárnu, media server, síťové datové úložiště (NAS) či jiné zařízení s ethernetovým portem. Kolébka DC113A navíc obsahuje i dvě zabudované MIMO antény, které pomáhají dosáhnout vyšší rychlosti datového připojení, a dva TS9 konektory pro připojení externích antén. Funkce AirCard 790 lze dále rozšířit, pokud se přes kolébku DC113A připojí k Wi-Fi routeru. AirCard 790 připojený ke kolébce DC113A může rovněž sloužit jako 4G LTE modem, který poskytne alternativní zdroj internetového připojení k Wi-Fi routeru např. v pracovní špičce nebo poslouží jako záloha v případě potřeby jiného zdroje připojení.

Cena a dostupnost

Mobilní přístupový bod NETGEAR AirCard 790 bude možné koupit v nejbližších týdnech v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR za předpokládanou koncovou cenu 11 000 Kč s DPH. Externí anténa je již v prodeji za doporučenou koncovou cenu 990 Kč s DPH, stejně jako dokovací kolébka DC113A s doporučenou cenou 2 390 Kč s DPH.

Více informací

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz. Sledujte společnost NETGEAR na twitter.com/NETGEAR a www.facebook.com/NETGEAR.

* Maximální rychlost bezdrátového přenosu dat vychází ze specifikace standardu IEEE 802.11. Reálná propustnost dat a pokrytí bezdrátové sítě se liší v závislosti na okolním prostředí. Aktuální využití sítě a stav okolního prostředí, jako např. objem síťového provozu, použité stavební materiály a konstrukce či přetížení sítě může výrazně snížit reálnou rychlost přenosu dat a pokrytí bezdrátové sítě. NETGEAR neposkytuje žádné výslovné či implicitní prohlášení nebo záruky týkající se slučitelnosti tohoto výrobku s případnými budoucími normami.