Praha 9. listopadu 2015 – Společnosti Cisco a Ericsson oznámily uzavření celosvětového obchodního a technologického partnerství, jehož cílem je vytvoření sítí nové generace. Strategické partnerství podpoří rozvoj a urychlí inovace a proces digitální transformace, který požadují zákazníci napříč odvětvími. Obě společnosti předpokládají, že díky vzájemné spolupráci zvýší do roku 2018 své tržby minimálně o miliardu dolarů. (TZ)
Spolu s oznámením spolupráce uzavřely společnosti několik dohod, ve kterých se zavazují ke spolupráci v klíčových rozvíjejících se segmentech trhu. Mimo jiné podepsaly širokou redistribuční dohodu a dohodly se na dalších jednáních ohledně licenčního portfolia a sdílení patentů v rámci politiky FRAND. Součástí dohody jsou také licenční poplatky, které Cisco společnosti Ericsson zaplatí.
Obě společnosti plánují společný postup především v oblasti tvorby portfolia koncových produktů, řešení pro poskytovatele služeb a tvorby podnikových řešení pro bezproblémové fungování síťové infrastruktury. Zákazníci získají nástroje, které jim umožní zvládnout přechod směrem k digitální ekonomice.
O Cisco Systems
Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým lídrem v oblasti síťových služeb, které mění způsob, jakým se lidé připojují, komunikují mezi sebou a spolupracují.
Informace o společnosti Cisco jsou k dispozici na http://www.cisco.com. Další zprávy lze nalézt na http://newsroom.cisco.com.