Synology® uvádí Synology Router RT1900ac a DiskStation DS716+

Tchaj-pej, Tchaj-wan— 12. listopadu 2015. Synology® Inc. dnes uvedlo Synology Router RT1900ac, vysoce rychlý bezdrátový router s řadou pokročilých síťových nástrojů a funkcí, bohatou nabídkou přídavných balíčků stejně jako příjemné uživatelské rozhraní (TZ)

Synology Router RT1900ac využívá dedikovaný operační systém Synology Router Manager (SRM) , jež rozšiřuje profesionální síťové nástroje do domácnostem dostupné cenové hladiny. Podpora QoS aplikační vrstvy umožňuje monitoring a kontrolu využití datového pásma nejen u zařízení v síti, ale také jednotlivých aplikací. Vybaven rozsáhlou databází nevhodných stránek, web-filtrem DNS a rodičovskou kontrolou, je RT1900ac schopen blokovat tisíce stránek či vytvořit časové plány pro tato omezení během několika jednoduchý kliknutí.

Díky bohaté nabídce přídavných balíčků dostupných v Synology centru balíčků mohou uživatelé stáhnout další aplikace a proměnit tak router ve VPN server, RADIUS autentifikační server, DNS server, hub pro 24/7 stahování či média server.

Desktopové uživatelské poskytuje uživatelům snadný a intuitivní způsob nastavení síťových a bezdrátových nastavení. Navíc díky designové mobilní aplikaci DS router dostupné na Android a iOS zařízeních, můžete síť monitorovat i nastavovat odkudkoliv.

„Router je klíčový prvek každé moderní sítě a přitom zůstává pro uživatele často komplikovaným. S využitím našich zkušeností v oblasti síťových úložišť a maximálním zpříjemněním práce se systémem, chceme dosáhnout efektivního a pokročilého řešení pro nadšence a profesionální uživatele“ řekl Darren Lu, generální ředitel Synology Inc.

Kromě standardních 4 x 1 GbE portů nabízí RT1900ac tři nastavitelné antény s dlouhým dosahem a nejpokročilejší 802.11ac technologií, což umožňuje dosáhnout celkové rychlosti až 1900 Mbps. Synology Router RT1900ac je vybaven dvoujádrovým 1.0 GHz procesorem, který vás nezklame i v případě připojení několika uživatelů naráz. Port USB 3.0 port a slot pro SD karty rozšiřují konektivitu o další externí úložiště. Zároveň je také možné připojit 3G/4G USB dongle a získat připojení k internetu i bezdrátově.

Dostupnost

Synology Router RT1900ac je nyní dostupný za 130 € bez DPH ve vybraných zemích, jejichž seznam bude postupně růst.

DiskStation DS716+

Ideální NAS server pro rychle rostoucí společnosti

Synology® Inc. dnes také oznámila vydání DS716+, na šifrování zaměřený, škálovatelný, 2šachtový NAS server vybavený čtyřjádrovým CPU a podporou souborového systému Btrfs . DS716+ je určen malým firmám či pracovním skupinám, které potřebují spolehlivé, vysoce efektivní uložiště a aplikační server.

“DS716+ přináší vysoký výkon při zachování extrémní kompaktnosti a my věříme, že je to ideální produkt pro náročné profesionální uživatele. Ať už potřebují velký rozsah aplikací nebo souborový server, který dokáže zvládnout více simultánních přístupů zároveň a to i v šifrovaném prostředí.” řekl Chad Chiang, Product Manager Synology Inc.

DS716+, jenž je vybaven 2GB RAM, dvěma Gigabit LAN porty, čtyřjádrovým 1.6 GHz procesorem s možným přetaktováním až na 2.08GHz a podporou šifrování AES-NI, přináší úžasný výkon při přenosu šifrovaných souborů, kdy dosahuje rychlostí až 218 MB/s pro čtení a 141 MB/s pro zápis. Dále také umožňuje uživatelům provádět transkódování 4K H.264 videa do rozlišení 1080p v reálném čase.

Navržený pro snadnou instalaci pevných disků a zaměřený na spolehlivost systému, DS716+ přichází s designem diskových slotů, jež nevyžaduje žádné nářadí, podporou hot-swap a dvojicí Gigabit LAN portů s podporou funkce failover. Navíc nabízí tři USB 3.0 porty pro vysoký datový přenos a jeden eSATA port pro další rozšíření kapacity.

Uživatelé mohou také zapnout Btrfs, moderní souborový system navržený tak, aby řešil potřeby vyšší tolerance proti chybám. Poskytuje vylepšenou správu a pokročilou ochranu dat díky okamžitým snapshotům a jejich rychlé obnově, vnitřní kontrole integrity dat, zrcadlení metadat nebo kvótám pro sdílené složky.

DS716+ běží na DSM (DiskStation Manager), intuitivním operačním systému, který poskytuje širokou paletu aplikací pro lepší produktivitu vaší práce, ale také úplně nový zážitek z multimédií. S DSM můžete snadno synchronizovat soubory mezi různými zařízeními a cloudovými službami, přehrávat multimédia na DLNA televizorech či přes AirPlay® a Chromecast™ zařízení, ale také vytvořit domácí monitorovací systém. Synology bylo oceněno „PC Mag Business Choice Award 2013“ a získalo nejvyšší hodnocení v každém parametru testu včetně spolehlivosti, celkové spokojenosti, hodnoty a šanci na další doporučení.

Dostupnost

Synology DS716+ je nyní dostupný celosvětově za 390 € bez DPH.

Synology v kostce

Společnost Synology vytváří síťová datová úložiště, řešení pro IP monitoring a síťové prvky, jež přetváří způsob, jakým lidé spravují data, monitoring i síťové prvky v éře cloudu. Synology plně využívá výhod nejnovějších technologií, aby mohla poskytnout podnikům a domácím uživatelům spolehlivé a cenově dostupné řešení centralizovaného ukládání a zálohy dat, jejich sdílení a přístupu k nim na bez ohledu na platformu či polohu. Synology si klade za cíl dodávat výrobky s průkopnickými funkcemi a nejlepší zákaznickou podporou ve své třídě.

Kontakt pro média

marketing@synology.com