Studentka „šéfredaktorkou MF DNES“

Jedenadvacetiletá studentka filologie Marie Jackovová uspěla mezi kandidáty ve výběrové soutěži Staň se šéfredaktorem MF DNES. Na postu šéfredaktora nejčtenějšího zpravodajského deníku tak na jeden den vystřídala Jaroslava Plesla.  (TZ)

„Tento typ soutěže je netradiční forma hledání šikovných a ambiciózních lidí do řad multimediálního domu MAFRA a jejím smyslem je přiblížit práci celé redakce a každodenní rozhodnutí šéfredaktora směrem ke čtenářům. Rozhodně chceme v tomto trendu pokračovat. Touto cestou chceme poděkovat všem, kteří se zapojili, v současnosti nabízíme velmi zajímavé pracovní pozice a je možné, že kandidáty, i přes to, že neuspěli v soutěži, oslovíme právě kvůli nim,“ vysvětluje Zuzana Kuchtová, personální ředitelka mediální skupiny MAFRA.

„Pracovat celý den s Marií na jednom vydání MF DNES pro mě bylo velmi přínosné a věřím, že to platí i pro mé kolegy. Jsem rád, že Marie se nebála jasně vyjádřit svůj názor na obsah listu, protože my novináři potřebujeme slyšet, co si o naší práci myslí čtenář,“ říká Jaroslav Plesl, šéfredaktor deníku Mladá fronta DNES.

„Být alespoň jeden den v redakci je příležitost vidět noviny jinak, než jak je vidí čtenáři. Jsem ráda, že jsem mohla v redakci tlumočit své názory a připomínky a přinést pohled člověka, který není ovlivněn tím, že v novinách pracuje. Měla jsem unikátní příležitost zasáhnout do obsahu novin a jsem ráda, že některé z mých návrhů editoři akceptovali,“ řekla po dni stráveném na postu šéfredaktorky MF DNES Marie Jackovová.