Rychlé a bezpečné disky průmyslové řady Transcend SSD570 s SLC čipy

V Brně, 18. listopadu 2014 – Firma TRANSCEND představuje nové, 2,5“ SSD disky SSD570 SATA III, které dosahují rychlosti čtení až 510 MB/s a až 450 MB/s při zápisu dat. Díky použití SLC Flash čipů a funkce IPS (Intelligent Power Shield) nabízejí disky velkou přenosovou rychlost, zvýšenou úroveň bezpečnosti dat v případě výpadku napájení a současně nižší spotřebu energie. (TZ)

Disky jsou vybaveny rozhraním SATA III 6 Gb/s a kontrolérem TRANSCEND TS6500. Celá řada používá čipy Flash SLC NAND, které se vyznačují podstatně vyšší životností než populární moduly Flash MLC NAND. To se odráží přímo na bezpečnosti dat a životnosti disku. Díky tomu disky SSD570 umožňují maximální rychlosti čtení až 510 MB/s a 450 MB/s při sekvenčním zápisu dat.

Vestavěná IPS funkce umožňuje uložit větší počet dat ve flash čipech v případě neočekávaného výpadku napájení. Funkce IPS začíná fungovat, než SSD spustí ochranný režim zápisu dat a tím zajišťuje integritu dat a zabraňuje poškození zařízení při náhlém výpadku napájení nebo energetické poruše.

Disk je navržen pro náročná průmyslová použití a je odolný proti nárazům a vibracím. Transcend SSD570 mohou být provozována v pohotovostním režimu, jsou vybaveny technologií S.M.A.R.T. a algoritmem pro vyrovnání opotřebení disku a zajištění dlouhodobého a bezporuchového provozu přístroje. Vestavěný systém ECC zajišťuje automatickou korekci chyb, které se mohou vyskytnout při přenosu dat.

Specifikace:

Model SSD570
Druh flash paměti SLC
Rozměry (d. x š. x v.) 100 mm x 69,85 mm x 6,8 mm
Hmotnost 58 g
Maximální přenosová rychlost Čtení do 510 MB/s

Zápis do 450 MB/s

Rozhraní SATA III 6 Gb/s
Provozní teplota 0°C -70°C
Dostupné kapacity 64 GB, 128 GB
Záruka 3 roky

Záruka a cena

Předpokládané ceny disků TRANSCEND SSD570 činí: verze 64 GB – 15 500,- s DPH a varianty 128 GB – 29 950,- s DPH.

Na produkty se vztahuje tříletá záruka výrobce.

Více informací:

www.transcend-info.com

O společnosti TRANSCEND

Společnost TRANSCEND je ve světě známá jako výrobce pamětí a počítačových příslušenství. Společnost, založena v roce 1988, nabízí kompletní řadu paměťových modulů, USB pamětí, mobilní pevné disky, pevné disky, MP3, paměťové flash karty, čtečky karet a multimediální výrobky. Výrobní závody TRANSCEND se nachází na Taiwanu a v Čině; firma má své pobočky v Spojených státech, Velké Británie, Německu, Holandsku, Japonsku, Korei a Čině.