Společnost HP Inc. přináší první tablet uzpůsobený speciálně pro firmy

PRAHA, 23. listopadu 2015 — Společnost HP oznamuje zařízení HP Elite x2 – všestranný tablet nabízející produktivitu plnohodnotného notebooku spojenou s pohodlím tabletu, který byl navržen speciálně pro zaměstnance na cestách. (TZ)

Navrhli jsme zařízení HP Elite x2, aby bylo tenké, lehké a výkonné jak z pohledu minimalismu a elegance, tak i s ohledem na odolnost, zabezpečení a také možnosti správy a údržby, díky nimž jsou IT oddělení schopna zajistit skutečnou mobilní produktivitu,” říká Frank Brassart, ředitel oddělení Commercial Mobility v divizi Personal Systems pro oblast EMEA ve společnosti HP Inc.

Nová úroveň designu a výkonu

Zařízení Elite x2 má zcela novou konstrukci a je vyrobeno z CNC-frézovaného hliníku s důrazem na estetiku. S tloušťkou pouhých 8,1 mm váží tablet méně než jeden kilogram a má stojan, který lze vyklopit v rozsahu 150 stupňů, což uživatelům umožní nastavit zařízení do polohy pro sledování displeje a psaní na klávesnici, nebo úplné položení pro psaní na displeji. Zařízení má 12palcový (30 cm) Full HD displej s poměrem stran 3:2 a auomatickým přizpůsobením okolním světelným podmínkám.

 

Výkon je pro zaměstnance na cestách velmi důležitý, proto má Elite x2 dlouhou výdrž na baterii, operační systém Windows 10, procesor Intel® Core™ M vPro™ šesté generace, který je optimalizován pro vysoký výkon a nízkou spotřebu elektrické energie. Dále je vybaven technologií úložiště SSD, které nabízí extrémně tichou práci bez větráků a pohyblivých částí. Elite x2 umožňuje koncovým uživatelům spolupracovat s kolegy a zákazníky díky prémiovému zvuku od Bang & Olufsen a nástroji HP Noise Reduction Software, které zajišťují, že účastníci konferenčních hovorů uslyší a bude jim rozumět jasně a čistě.

Tak jako ostatní produkty z řady HP Elite, je i tablet Elite x2 navržen, aby prošel testem MIL-STD, díky čemuž vydrží všechna úskalí, kterým může být ve firemním prostředí vystaven. Odolnost zařízení také zvyšuje displej Corning® Gorilla® Glass 4 a dva druhy hliníkové slitiny zajistí správnou rovnováhu mezi pevností a hmotností.

Tablet Elite x2 je vybaven porty používanými podnikovými uživateli s rozhraním Thunderbolt™ 3 a USB-A. Zařízení také obsahuje volitelný vestavěný 4G LTE modem poskytující pohodlné připojení prakticky kdekoli bez nutnosti sdílení internetu.  LTE modem Qualcomm® Snapdragon™ X5 založený na široce rozšířené technologii od společnosti Qualcomm Technologies nabízí rychlou a spolehlivou konektivitu a podporuje všechny velké 3G/4G sítě.

Pro flexibilní tvorbu obsahu na cestách je s Elite x2 standardně dodáván i stylus HP Active Pen with App Launch. Stylus je založen na v odvětví standardní technologii WACOM a má integrovány tlakové senzory k ovládání tloušťky čar při psaní nebo kreslení na displeji. Stylus také obsahuje App Launch, programovatelné tlačítko s rozhraním Bluetooth®, které umožní rychlé spuštění OneNote nebo jiné oblíbené aplikace pro Windows.

K uspokojení potřeb širokého spektra koncových uživatelů nabízí Elite x2 možnost výběru ze dvou volitelných podsvícených klávesnic v plné velikosti pro efektivní vytváření obsahu v podnikovém prostředí. Obě klávesnice jsou odvozeny ze zařízení HP EliteBook Folio 1020 a vloženy do pevné hliníkové základny k dosažení nízké ohebnosti, která se vyrovná tradičnímu notebooku. Klávesnice HP Advanced Keyboard obsahuje NFC sensor v touchpadu a vestavěnou čtečku smart karet pro bezpečnější přihlašování. Při odpojení HP Advanced Keyboard se zařízení Elite x2 automaticky odhlásí od domény pro zachování bezpečnosti dat. HP Travel Keyboard uživatelům nabízí tenčí klávesnici a při přidání pouhých 395 gramů váhy je stále plnohodnotnou klávesnicí s aktivační dráhou 1,5 milimetru a clickpadem pro vysokou produktivitu na cestách.

Zařízení Elite x2 obsahuje tři volitelná drátová i bezdrátová dokovací řešení. Portem Thunderbolt 3 lze Elite x2 jednoduše připojit k dokovací stanici HP Elite USB-C Docking Station pro připojení dvou 2K monitorů nebo k doku HP Elite Thunderbolt 65W Dock pro připojení dvou 4K monitorů. Elite X2 je také možné připojit k dokovací stanici HP Advanced Wireless Docking Station prostřednictvím technologie WiGig, která umožňuje rychlou bezdrátovou konektivitu k síti, monitorům a dalším zařízením. A napájecí funkce portu USB-C™ na zařízení dovoluje uživatelům udržovat tablet nabitý po celý den, přičemž mohou i nabíjet své smartphony a jiné příslušenství.

Konečně všestranný tablet, který budou mít IT oddělení ráda

Zabezpečení a možnosti správy jsou hlavní starosti IT ředitelů firem, když chtějí svým zaměstnancům poskytnout vyšší mobilní produktivitu. Právě proto je Elite x2 je prvním tabletem vybaveným unikátní kombinací zabezpečení na úrovni BIOSu (integrované funkce HP Sure Start), možnosti správy díky softwaru HP Touchpoint Manager a možnosti jednoduché údržby na pracovišti.

Elite x2 má množství vestavěných (nikoliv dodatečně přidaných) bezpečnostních funkcí včetně HP Sure Start with Dynamic Protection, HP Client Security, TPM čipu a volitelnými čtečkami otisků prstů nebo smart karet, které všechny společně chrání zařízení, data a identitu uživatele. A díky volitelnému procesoru Intel Core™ M vPro™ může IT oddělení Elite x2 na dálku zapnout a spravovat jak přes drátové, tak i bezdrátové sítě. Jsou ovšem k dispozici i další hardwarová vylepšení.

Vyklápěcí stojan může uživatel vyměnit sám pouhým odstraněním dvou šroubků a v případě nutnosti údržby zařízení je tablet Elite x2 navržen tak, aby doba strávená touto činností byla co nejkratší a uživatelé se mohli co nejrychleji vrátit k práci.  Pokud zařízení upadne na zem a potřebuje větší opravu, mohou být komponenty – jako baterie, modul s LCD/dotykovým displejem, úložiště, základní deska nebo moduly WLAN a WWAN – snadno vyjmuty a následně opraveny či vyměněny HP self-maintainery nebo servisními techniky.

Pro snadnou integraci zařízení Elite x2 do stávající infrastruktury nabízí HP celou řadu služeb a nepřetržitou podporu ve 180 zemích a rovněž prostřednictvím 230 000 partnerů v prodejním kanálu. Například je možné nakoupit zařízení z globálního SKU.  Velcí zákazníci tak mohou pohodlně objednat z jediného globálního SKU a nemusí si dělat starosti s rozdělováním SKU jednotlivých zemí nebo výrobními čísly. Navíc hardware a servisní komponenty lze objednat v kterékoli zemi po celém světě.

Cena a dostupnost

Tablet HP Elite x2 1012 by měl být dostupný v České republice od února 2016 za cenu od 29 999 Kč včetně stylusu HP Active Pen with App Launch. Klávesnice HP Travel Keyboard může být dokoupena zvlášť za cenu 4 390 Kč.

Více informací o tabletu Elite x2 naleznete na www.hp.com/go/elitex21012.

O společnosti HP Inc.

Společnost HP Inc. vytváří technologie, které usnadňují život lidem po celém světě. Prostřednictvím našeho portfolia tiskáren, počítačů, mobilních zařízení, řešení a služeb vytváříme zážitky, které ohromí. Více informací o HP (NYSE: HPQ) naleznete na http://www.hp.com.

 

Tagged