Vánoční trhy v kapse s 2GIS – zaparkujte a nakupte bez starostí

Praha, 30. listopadu 2015 – Víte, ve kterých částech Prahy se budou letos konat vánoční trhy? Kdy budou zahájeny, kde přesně je najdete a od kdy do kdy budou otevřeny? Od 1. prosince tyto informace naleznete přehledně v systému 2GIS. Informační systém Prahy 2GIS s 3D mapou nabízí kompletní informace, kde a v jakém čase se trhy konají, včetně toho, kde nejlépe v jejich okolí zaparkujete a za kolik. (TZ)

Bubenské nábřeží, náměstí Míru, Tylovo náměstí, Staroměstské náměstí a další. Celkem 8 lokalit v centru Prahy bude v adventním čase lákat kolemjdoucí na svařák, perníčky nebo klobásu s křenem. Do vyhledávače 2GIS stačí zadat spojení „vánoční trhy“ a hned se zobrazí úplné informace včetně vyznačené trasy, kde všude stánky naleznete. Řidiči navíc ocení přehled parkovacích míst, která se na mapě zobrazují s ikonou „P“ (oranžové a zelené zóny, modré jsou pro rezidenty).

„Aby adventní pohodu nepokazila botička anebo rovnou odtah vozu, doporučujeme návštěvníkům trhů vyhledat oficiální parkovací plochy. Kompletní a vždy aktuální informace o parkování najdou lidé na www.2gis.cz nebo přímo v aplikaci 2GIS, která je dostupná i v offline režimu,“ doplňuje Jan Vališ, ředitel společnosti 2GIS.

O 2GIS

2GIS je městský informační systém provozovaný stejnojmennou společností. Aktuálně zahrnuje více než 280 měst v 9 zemích světa včetně metropole České republiky. Díky 2GIS získají obyvatelé i návštěvníci Prahy informace o lékárnách, bankomatech, kadeřnictvích, restauracích, klubech, kinech, divadlech, vysokých školách, úřadech, policii a mnoha dalších organizacích.

Mapa 2GIS obsahuje detailní vyznačení silnic, chodníků a stezek s nejstaršími budovami i novostavbami. Součástí je také vyhledávání optimální trasy pro cestování MHD i autem. V adresáři se zobrazují podrobné informace o organizacích včetně kontaktních údajů, vstupů do budov a nejbližšího parkování, které několikrát do roka aktualizují specialisté společnosti 2GIS.

Informační systém s mapami 2GIS lze používat online na webových stránkách www.2gis.cz. Všechny funkce a mapy jsou dostupné i bez připojení k internetu prostřednictvím aplikace pro počítače, smartphony a tablety. Aplikace 2GIS je zdarma ke stažení přes App Store, Google Play, BlackBerry World a Windows Phone Store.