Moravské Toskánsko – nejkrásnější kout jižní Moravy!

Novinkou v aplikaci Fripito, která nabízí foto průvodce do mobilů a tabletů, je průvodce Moravským Toskánskem, malebným koutem jižní Moravy se zvlněnou krajinou, podobající se té v italském Toskánsku. Až do 13. prosince bude možné průvodce zakoupit s 50% slevou. Autorem průvodce je moravský rodák, fotograf Marek Svoboda. (TZ)

Aplikace Fripito, která je ke stažení v AppStore a Google Play zdarma, představuje nového průvodce, který pomůže nejen fotografům, ale i cestovatelům objevit neobvyklou, jedinečnou a velmi fotogenickou krásu krajiny Moravského Toskánska neboli Moravského Slovácka, jednoho z nejkrásnějších míst jižní Moravy, kde jsou dlouhé lány polí na zvlněných kopcích protnuty liniemi silniček a jejich jednolitost je čas od času malebně narušena osamělými stromy nebo remízky.

Foto průvodce představí nejkrásnější krajinu v okolí Šardic, Mistřína, Stavěšic, Karlína, Strážovic, Žeravic nebo Milotic. Nezapomene ale ani na Pohansko, Kyjov či Kroměříž.

Autorem více než 80 fotografií je moravský rodák, fotograf Marek Svoboda, díky jehož praktickým a užitečným tipům pro fotografy má každý možnost nafotit krásné snímky. V průvodci jsou doplněny také informace o nastavení fotoaparátu, fotografickém vybavení i nejlepším čase, kdy uvedená místa navštívit. Všechny fotografie obsahují GPS polohu a jak veškerý obsah, tak mapy lze stáhnout offline do mobilu nebo tabletu.

Průvodce “Moravské Toskánsko” bude do 13. prosince 2015, v rámci svého uvedení, ke stažení za limitovanou cenu 3,99 USD v AppStore i Google Play.

Zájemci si mohou v aplikaci zakoupit také další průvodce např. Island, Pálavu, Azory, Prahu, Čínu, Jihoafrickou republiku, České Švýcarsko, Český ráj, Kanárské ostrovy, Paříž, Londýn, New York, Brooklyn, Madeiru, Filipíny, Dubaj nebo Bolívii. Zdarma pak mají možnost nahlédnout do připravovaných průvodců jako třeba národní parky USA apod, Japonsko, Izrael, Botswana, Namíbie a mnoho dalších.

Autorem průvodce je Marek Svoboda, fotograf z Kyjova z jižní Moravy, který pracuje v oblasti IT jako technik. Není to profesionální fotograf, ale spíš nadšený fotoamatér, k fotografii ho přivedla láska k přírodě, krajině a horám. Nejraději fotí krajinu a přírodu a také různá lesní zátiší. Krajinu a zátiší se snaží zachytit v zajímavém světle, které dodá snímku atmosféru a často i jiný rozměr. Často proto fotí ráno nebo pozdě odpoledne, kdy je již slunce nízko a bývá zajímavé světlo, krajina je plastičtější, barvy jsou sytější a teplejší. Často si vyhlédne místa k focení předem a vrací se na ně, pokud čas a podmínky dovolí. Mezi jeho nejoblíbenější koníčky, kromě fotografování, patří i sport, hlavně horské kolo a často s ním focení spojuje.

Své snímky prezentuje na internetových stránkách http://www.marapara.cz , dále má fotogalerii na serveru Rajče.cz, kde vystavuje větší množství snímků z jednotlivých focení: http://marapara.rajce.idnes.cz a sledovat jej můžete také na sociálních sítích Facebook: https://www.facebook.com/maraparacz/. Za zmínku stojí také spolupráce s fotobankou Scenerie: http://www.scenerie.cz, Profimedia: http://www.profimedia.cz a agenturou CzechTourism: http://www.czechtourism.cz .

Aplikace nabízí dva druhy průvodců podle obsahu. Typ “Inspirace” přináší kromě praktických informací a tipů na zajímavá místa také padesátku fotografií s přesnými technickými informacemi, jak byla fotografie vyfocena a s radami, kdy se na místo vydat, na co nezapomenout nebo čeho se vyvarovat. Typ “Fotoprůvodce” nabízí kromě toho všeho i přesný denní program celého pobytu. Zdarma si lze stáhnout průvodce typu “Připravujeme,” kde uživatel získá základní popis připravovaného průvodce a deset ukázkových fotografií včetně rad a tipů. Cena jednotlivých průvodců se podle obsahu pohybuje od 3,99 $ do 8,99 $.

Zakladatelem projektu Fripito je Jan Březina, známý český fotograf, cestovatel, videocaster, novinář a certifikovaný lektor Apple a Adobe.

Jan Březina
Od roku 1999 aktivně provádí lektorskou, přednáškovou a osvětovou činnost. Je členem mezinárodních fotografických asociací PMAI a IPC. Je Adobe Certified Expert (ACE), Adobe Community Profesional (ACP), Apple Certified Trainer (ACT) a spoluautorem řady fotografických publikací. Od roku 2006 působí i jako průvodce a organizátor fotografických expedic, s kterými procestoval již šest kontinentů. Patří mezi přední české videocastery (Digit a 4Foto) a je zakladatelem a provozovatelem komunitního serveru Macforum.cz.V profesionální fotografické praxi se věnuje zejména portrétní, glamour a aktové fotografii. Ve volné tvorbě pak zejména krajinářské a cestovatelské fotografii.

Fripito Corp. je americká společnost založená koncem roku 2013 v Las Vegas v Nevadě. Kompletní vývoj aplikace probíhá v České republice.

Kontakty:
www.fripito.com
www.fripito.cz
Email: info@fripito.com
Facebook: @fripito
Twitter: @fripito_news
Instagram: @fripito
Pinterest: @fripito
Youtube: @fripito

 

Reklamy