Nastupující trend NFC technologie vrací obchodním centrům zákazníky

Praha, 8. prosince 2015 – Nakupování přes internet má rok od roku stále více vzrůstající tendenci především díky úspoře času a snadnému srovnání cen. Minimálně jednou ročně si něco přes internet pořídí až 96 % Čechů, 46 % pak nakupuje online alespoň jednou v měsíci. Obrat všech českých e-shopů v roce 2014 se pohyboval kolem 67 miliard korun a v letošním roce se očekává 15 % nárůst tržeb. To jsou důvody, které vedou obchodní centra ke zvýšení atraktivity nabídky svých služeb, aby přilákaly zákazníky zpět do kamenných obchodů. Jedním z trendů je spuštění věrnostních programů s využitím progresivní NFC technologie. (TZ)

NFC je bezdrátová komunikační technologie, podobně jako Bluetooth, která umožňuje jednoduchou a bezpečnou obousměrnou komunikaci mezi zařízeními na krátkou vzdálenost přiblížením se na několik centimetrů. Hlavní výhodou je, že NFC technologie je již integrována do mobilních zařízení, jako jsou mobilní telefony či tablety. „NFC technologie nabízí všestranné využití jak pro osobní účely – platební transakce, párování a rychlé nastavení telefonu, domácí zábava, tak i pro firemní aplikace – autorizace přístupu, docházkové systémy, věrnostní programy, komunikace produktu a značky, registrace zákazníků, poskytování informací, servis a služby zákazníkům, to vše pouhým přiblížením telefonu k NFC štítku,“ vysvětluje Tomáš Kubíček, business development manager společnosti smart-TEC.

Společnost smart-TEC, výrobce RFID a NFC tagů z Oberhachingu s pobočkou v Bystřici nad Pernštejnem, dodává pro NFC technologie široké spektrum provedení tagů s možností customizace a volby čipových technologií. Jádro NFC tagů tvoří čip a anténa. Pomocí antény probíhá přenos energie a dat a čip slouží ke komunikaci a ukládání dat. V případě věrnostní programů nabízí smart-TEC čipové karty, klíčenky, náramky a samolepky pro mobilní telefony na bázi NFC s označením smart-CARD, smart-KEY, smart-WRIST a smart-LABEL tak, aby si každý zákazník mohl najít model, který mu vyhovuje.

 

Jak se NFC technologie dá úspěšně využít pro věrnostní programy, lze sledovat již přes rok v největším obchodním centru na jihu Rakouska, v Shopping City Seiersberg. „Řešení věrnostního bonus programu s využitím NFC tagů od společnosti smart-TEC je založené na sbírání bodů zákazníky při každé návštěvě nákupního centra bez ohledu na to, zda účastník něco koupí či nikoliv. Na základě toho jsou zákazníkům poskytovány různé pobídky k nákupu, slevové kupóny a akce od různých prodejců. Zákazníci se mohou zapojit prostřednictvím bezplatné registrace a vyzvednout si NFC tag v různých provedeních v místě prodeje,“ vysvětluje princip fungování Stefan Scheller, mezinárodní key account manager společnosti smart-TEC. NFC řešení v Shopping City Seiersber je úspěšně v provozu již od září 2014 a v současné době registruje již více než 14.000 účastníků. Na několika místech v obchodním centru jsou k dispozici kiosky, kde se zákazník po svém příchodu přihlásí pomocí NFC tagu. S využitím kiosků mohou zákazníci jednoduše po přiblížení svého NFC tagu v podobě čipové karty, klíčenky, samolepky pro mobilní telefon vytisknout své kupóny a nabídky. Zároveň Shopping City Seiersberg může analyzovat chování a potřeby zákazníků a přizpůsobit tak na míru svou nabídku. NFC tagy skrývají další benefit, který ocení nejeden nakupující, v peněžence nenosíte nepřehledné množství věrnostních karet ke každé obchodní značce, ale máte jen jednu kartu, klíčenku nebo samolepku.

O společnosti:

smart-TEC GmbH & Co. KG je dceřiná společnost skupiny RATHGEBER se sídlem v Oberhachingu u Mnichova. Již více jak 15 let vyvíjí a vyrábí RFID tagy na míru. Spektrum sahá od samolepicích, potištěných RFID a NFC etiket až po robustní, odolné RFID tagy pro průmyslové aplikace. Většina z RFID tagů je ATEX certifikována pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu. Ve spolupráci se systémovými partnery smart-TEC rovněž nabízí komplexní projektovou podporu.

Klíčové kompetence:

  • Robustní a odolné RFID a NFC tagy vhodné pro průmyslové prostředí, odolné vůči náročným podmínkám, povětrnostním vlivům a teplotám, certifikované ATEX pro výbušné prostředí.
  • RFID a NFC etikety dle individuálních požadavků zákazníka, potištěné či bez potisku, široký výběr chipů, volba použitých frekvencí a bezpečnostních funkcí proti padělání a neoprávněné manipulaci.
  • Kompetentní a rozsáhlé projekční poradenství a podpora

V našich závodech v Mindelheimu (Německo) a v Bystřici n. P. (Česká republika) vyrábíme výhradně produkty certifikované kvality dle DIN EN ISO 9001:2008. Jako jedna z mála firem v oboru disponujeme ISO certifikátem managementu ochrany životního prostředí dle DIN EN ISO 14001:2004.