TRANSCEND JetFlash 890S – malý flash disk s USB C a USB 3.1

V Brně, 9. prosince 2015 – Firma TRANSCEND rozšiřuje svou nabídku o nový model flash disku – JetFlash 890S. Novinka je dostupná v provedení 64 GB, 32 GB a 16 GB a nabízí dva nejnovější konektory USB 3.1 a USB-C. (TZ)

Dva konektory: USB Type-A a Type-C

Díky technologii USB 3.1 (Gen 1) a výkonnému řadiči JetFlash 890S zajišťují podstatně vyšší přenosovou rychlost než je to u flash disků používajících rozhraní USB 2.0.

Port typu C podporuje zařízení, která využívají toto nejnovější rozhraní. USB-C získává stále na větší popularitě vzhledem k malým rozměrům a skutečnosti, že nezáleží na orientaci konektoru. Je symetrický, což odstraňuje největší nevýhodu ostatních USB zástrček. Port typu A, což je standardní USB konektor, zajišťuje podporu starších zařízení, včetně zařízení vybavených USB 2.0. Flash disk má kryt, která chrání port typu C proti poškození. Aby se zabránilo ztrátě zátky, lze jej nasadit i na port typu A.

Technologie COB (Chip On Board)

JetFlash 890S je vyroben z kvalitního kovu. Díky použité výrobní technologii COB (Chip On Board) má menší rozměry, je lehčí a nabízí vyšší přenosovou rychlost než standardní modely flash disků. Je také zcela odolný proti prachu a vodě.

Aplikace Transcend Elite

TRANSCEND Elite umožňuje pohodlnou správu souborů a jednoduché provádění záložních kopií snímků, filmů, dokumentů a ostatního obsahu přenosného zařízení. Nabízí také jednoduché sdílení dat na webových úložištích, včetně zajištění bezpečného šifrovaného spojení (AES-256 bit).

Specifikace:

Model JetFlash 890S
Rozhraní USB 3.1 Gen 1 Type-A + Type-C*
Zápis Až 30 MB/s
Čtení Až 90 MB/s
Hmotnost [g] 3
Rozměry [mm] 28,65 (D) x 14,33 (Š) x 8,63 (V)
Dodatečné aplikace Transcend® Elite (dostupný na webových stránkách výrobce a v obchodu Google Play)
Systémové požadavky PC nebo notebook
s USB portem a systémem:
– Microsoft Windows XP / 7 / 8 / 10

– Mac OS 10.5 nebo novější
– Linux (jádro 2.6.31 nebo novější)

* Rozhraní nemohou být používány současně

Cena:

Doporučené maloobchodní ceny JetFlash 890S činí: 350,- s DPH za provedení 16 GB, 480,- s DPH za 32 GB a 820,-s DPH za 64GB.

Záruka:

Na TRANSCEND JetFlash 890S se vztahuje doživotní záruka výrobce.

Více informací: www.transcend-info.com

O společnosti TRANSCEND

Společnost TRANSCEND je ve světě známá jako výrobce pamětí a počítačových příslušenství. Společnost, založena v roce 1988, nabízí kompletní řadu paměťových modulů, USB pamětí, mobilní pevné disky, pevné disky, MP3, paměťové flash karty, čtečky karet a multimediální výrobky. Výrobní závody TRANSCEND se nachází na Taiwanu a v Čině; firma má své pobočky v Spojených státech, Velké Británie, Německu, Holandsku, Japonsku, Korei a Čině.