Zákazníci O2 mohou využívat LTE roaming ve třinácti největších slovenských městech

Všichni zákazníci společnosti O2 cestující na Slovensko mohou surfovat na 4G LTE síti ve třinácti největších slovenských městech. Slovenský operátor O2 sítí 4G LTE v současné chvíli pokrývá Bratislavu, Košice, Trnavu, Martin, Vrútok, Nitru, Prešov, Zvolen, Bánskou Bystrici, Poprad, Prievidzu, Bojníci, Žilinu, Trenčín a Povážskou Bystrici. (TZ)

Pokrytím 25 % slovenské populace splnilo O2 licenční povinnost, která souvisí s frekvenčním přídělem. „V příštím roce plánujeme na Slovensku pokrytí dále rozšiřovat i do menších měst a obcí. Ze současných 25 % chceme dostupnost zvýšit pro 60 % slovenské populace,“ popisuje Tomáš Budník, generální ředitel O2 Czech Republic.

Zákazníci O2 mohou LTE roaming nyní využívat v deseti státech – kromě Slovenska také v Rakousku, Chorvatsku, Slovinsku, Polsku, Německu, Maďarsku, v Rusku a v USA, příští týden se k těmto státům přidá i Holandsko. „V příštích šesti měsících plánujeme mít LTE roaming spuštěný ve 40 zemích,“ dodává Tomáš Budník.

Pro využívání LTE roamingu zákazníci potřebují správný telefon s podporou 4G LTE a také LTE SIM kartu, kterou O2 zdarma mění na všech svých prodejnách. Pro využití dat v zahraničí O2 doporučuje aktivaci datového balíčku. Například s balíčkem Evropa M vyjde 1 MB dat na 1,30 Kč – to je pětkrát méně, než stanovuje regulace EU. Stačí zaslat SMS ve tvaru Evropa M na 999111.

 

O společnosti O2 Czech Republic

O2 je největším poskytovatelem telekomunikačních služeb na českém trhu. V současnosti poskytuje služby prostřednictvím téměř osmi milionů mobilních a pevných linek, což z něj činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb v Evropě. Zákazníkům mobilních služeb nabízí O2 nejmodernější technologie HSPA+ a LTE. Značka O2 pro zákazníky neznamená jen telekomunikace. O2 je schopna vyhovět i těm nejnáročnějším požadavkům zákazníků též v oblasti ICT a nabídnout jim služby housingu, hostingu i cloudových služeb v datových centrech o celkové rozloze 7 300 metrů čtverečních. Tato datová centra jako první v ČR a střední Evropě získala certifikaci úrovně TIER III. Se svou službou O2 TV je O2 zároveň největším provozovatelem internetového televizního vysílání v Česku.