Český výrobce poprvé na oficiálním e-shopu Apple. Českou značku Danny P. nabízí Apple.com v Spojených státech amerických

Praha 16. prosince 2015 – Relativně mladá česká značka Danny P. věnující se výrobě kožených tašek, peněženek a obalů na počítače a tablety slaví úspěch na americkém trhu. Peněženku s pouzdrem na telefony iPhone 6 Plus/6S Plus zařadil do svého e-shopu samotný Apple. Zařazení produktů Danny P. je výsledkem více než 6-ti měsíčního vyjednávání. V následné vlně by měly být do e-shopu vpuštěny také další produkty Danny P., a to nejen na americkém Apple.com, ale i na evropském trhu. Danny P. je českou značkou, která se zaměřuje především na americký trh, kde nyní prodává více než polovinu své produkce. Zaměření na americký trh je významně ovlivněno také investorem, jímž je české vývojářské studio STRV, obchodně působící výhradně v USA. Značka Danny P. se od počátku zaměřuje na výrobu koženého zboží, které je určeno pro zařízení značky Apple. (TZ)

TZ_Cesky vyrobce poprve na oficialnim e-shopu Apple. Ceskou znacku Danny P. nabízí Apple.com v Spojených statech americkych

„S Applem jsme vyjednávali dlouhé měsíce. Pro zalistování do e-shopu jsme museli splnit přísné podmínky na kvalitu produktu, skladové zásoby, ale třeba i řadu měření, která zkoumala například propustnost našich peněženek signálem,“ prozrazuje zakladatel značky a CEO Daniel Piterák. V první fázi prodává Danny P. na americkém e-shopu Applu peněženku, která zároveň slouží jako pouzdro na největší představený telefon tohoto amerického výrobce – iPhone 6 Plus/6S Plus. „Stáváme se tak prvním českým výrobcem, který prodává na e-shopu Applu. Naše výrobky vymýšlí a vyrábí Češi, ze zahraničí pochází některé materiály, jako je kůže či nitě,“ doplňuje Piterák. V následující fázi by se měly na americkém e-shopu objevit také peněženky na iPhone 6/6S a výhledově třeba také kožené tašky či kožené obaly na počítače MacBook Air. Kromě rozšiřování produktů na americkém e-shopu by mělo na počátku příštího roku dojít k zalistování produktů také na evropských e-shopech firmy Apple.

Značka Danny P. působí především na americkém trhu, kde prodává své zboží prostřednictvím vlastního e-shopu podporovaného online reklamou, ale také prostřednictvím partnerů jako je například Amazon a nově Apple. Zaměření se na americký trh bylo ovlivněno také českým vývojářský studiem STRV, které působí na americkém trhu, a pro které byla značka Danny P. jednou z prvních investic.

Více o Danny P.

Značka Danny P. se zaměřuje především na výrobu kožených doplňků pro muže. Většina výrobků této mladé české značky je přizpůsobena produktům od americké značky Apple. Důraz je kladen především na prémiové materiály a vysoký podíl ruční práce, kdy výroba probíhá v České republice. Danny P. se zaměřuje především na americký trh, kam expeduje více než polovinu své produkce. Zákazníky si ovšem značka našla již i v Evropě, Jižní Americe, Jihoafrické republice či Asii.

Značku Danny P. založil v roce 2013 Daniel Piterák. Investorem značky je české vývojářské studio STRV.