Ericsson: V českých domácnostech roste počet připojených zařízení

Z nejnovější studie Ericsson Mobility Report, která analyzovala používání komunikačních zařízení v rámci Evropy (v České republice, Francii, Německu, Itálii, Polsku, Španělsku, Švédsku a Velké Británii), vyplynulo, že počet připojených zařízení v domácnostech stále roste. Tento fakt odráží prakticky neustálou potřebu připojení, a to jak uživatelů, tak i zařízení samotných.   (TZ)

Smartphony hrají dominantní roli v použití internetu napříč všemi oblastmi. Počet uživatelů, chytrých telefonů, kteří na svém zařízení nikdy nevyužili připojení k internetu, se blíží 0 %. Chytré telefony a tablety také přispívají k vyššímu využití internetu mimo domov. Procento jejich majitelů, kteří přistupují ze svého zařízení k internetu během cestování, je pětkrát větší než odpovídající procento respondentů, kteří smartphone nevlastní.

Hektický životní styl nutí uživatele hledat nové způsoby využití technologií. V evropských domácnostech se objevuje čím dál víc inteligentních připojených zařízení. O připojení inteligentních zařízení v rámci domácnosti se zajímá až 67 % respondentů z České republiky a to v oblastech jako je zábava, bezpečnost nebo zdraví.

Zvědavost a zájem o budoucí technologie je vysoká hlavně v metropolitních oblastech. Celkem 50 % obyvatel Londýna a 66 % obyvatel Moskvy má zájem o to, aby za ně domácí práce prováděli roboti. Očekává se, že technologie zvýší i kvalitu městského života. Celkem 2 ze 3 obyvatelů Říma si přejí, aby jejich smartphone kontroloval kvalitu vody na veřejných místech. Na 60 % uživatelů v Paříži by zase rádo v reálném čase porovnávalo spotřebu energie s dalšími domácnostmi v sousedství za účelem optimalizace spotřeby energie.

Dokument Ericsson Mobility Report Europe naleznete ZDE.

PRO MÉDIA

Grafické podklady jsou ke stažení na následujícím odkazu:

http://bit.ly/1NlbO8j

O SPOLEČNOSTI ERICSSON

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě. Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2 miliardami uživatelů. Působíme ve 180 zemích a zaměstnáváme více než 100 000 pracovníků. Ericsson byl založen v roce 1876 a sídlí ve Stockholmu ve Švédsku. V roce 2014 činily tržby naší společnosti 228,0 miliardy švédských korun. Ericsson je zapsán na stockholmské burze NASDAQ OMX a newyorské burze NASDAQ.

www.ericsson.com
www.ericsson.com/news

www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/ericsson

https://www.facebook.com/ericssonceskarepublika

www.youtube.com/user/ericsson