Oblíbený seriál Lidé Česka na iDNES.cz končí, redakce chystá nové projekty

Unikátní seriál portálu iDNES.cz Lidé Česka celý rok přinášel čtenářům rozhovory se zajímavými, ale mediálně neznámými lidmi. V projektu se představilo už 54 „obyčejných“ lidí, kteří ale zároveň něco dokázali, mají zajímavou práci nebo neobvyklé koníčky. Do konce roku přibude ještě dalších pět. (TZ)

lideceskaII

Největší zájem čtenářů během celého roku vyvolaly rozhovory s vyznavačkou BDSM praktik, se svérázným tuningářem a s českou Vietnamkou. Největší polemiku v diskuzích pod články a na sociálních sítích rozpoutaly texty s psychologem v nevěstinci, střeleckým instruktorem a s řádovou sestrou.

„Na závěr úspěšného projektu jsme si pro vás připravili několik překvapení. Příští týden se v již padesátém pátém díle našeho seriálu můžete těšit na rozhovor s profesí pro Česko svým způsobem hodně charakteristickou – přineseme rozhovor s létajícím sládkem. Poslední týden roku se chystáme zasprintovat a každý den vám nabídneme nový rozhovor. Na Silvestra jsme navíc připravili malou hru,“ říká Jan Vaca, vedoucí redakce Zprávy.iDNES.cz.

Seriál Lidé Česka provázel čtenáře celý rok 2015. Už teď má redakce iDNES.cz připravené nové projekty, které budou zpříjemňovat čtení i v roce následujícím. Jeden počítá s využitím historických fotografií napříč celou zemí.