IBM představuje službu včasných a rychlých notifikací pro vývojáře aplikací založenou na cloudu

Armonk, stát New York, 21. prosince 2015 – Společnost IBM uvedla na trh novou službu aplikačních a síťových notifikací IBM Alert Notification Service. Funguje na cloudu IBM a týmům vývojářů (DevOps) umožňuje rychle přijímat a reagovat v raných stádiích na kritická oznámení o potenciálních problémech aplikací dříve, než postihnou jednotlivé uživatele. (TZ)

Beta verze služby IBM Alert Notification Service je dostupná na cloudové platformě IBM Bluemix a využívá historických síťových analýz a analýz v reálném čase z IBM Netcool Operations Insight. Jednotný a souvislý přehled o celé síti a jejím provozu umožňuje vývojářům a operátorům přijímat oznámení v situacích, které vyžadují jejich pozornost. Notifikace mohou mít formu e-mailu, SMS nebo hlasové služby. Vývojáři mohou využít REST API k integraci služby tak, aby oznámení chodila tomu správnému týmu. K prevenci odstávek lze službu nakonfigurovat na různé stupně důležitosti a tím podstatně snížit dobu potřebnou k identifikaci a reakci na upozornění.

K zajištění toho, aby týmy nepřehlédly žádné kritické upozornění vyžadující jejich zásah, IBM Alert Notification Service umožňuje tvorbu nastavitelných pravidel oznamování. Notifikace se tak dostanou ke správným členům týmu. Pro zvýšení viditelnosti upozornění nástroj také umožňuje uživatelům nastavit jejich zasílání vedle e-mailu i hlasovou nebo textovou zprávou.

IBM Alert Notification Service je k dispozici také jako místní řešení (on premise) pro klienty, kteří jej hodlají zavést v hybridním prostředí.

IBM představila Bluemix a miliardovou investici do něj v roce 2014. Od té doby se postupně stal největší veřejnou implementací Cloud Foundry na světě. Katalog Bluemix založený na otevřených standardech obsahuje přes 120 nástrojů a služeb od velkých dat, mobilních technologií, Watsona, analytických a integračních nástrojů, DevOps, bezpečnosti až po internet věcí. IBM Bluemix byl dle výzkumné agentury ESG označen za vývojáři preferovaný zdroj cloudového řešení „platforma jako služba“ (PaaS) a roste desetkrát rychleji než celkový trh s PaaS.

Nabídku IBM Alert Notification Service v katalogu IBM Bluemix najdete zde.

Video o komunitě vývojářů IBM Bluemix můžete vidět na jejich blogu.

Původní tiskovou zprávu v angličtině naleznete zde.