Inspirující virtuální realita od HTC mění pohled na lidskou představivost

Las Vegas, CES, 5. ledna 2016 – HTC dnes představilo novinky ve vývoji systému virtuální reality HTC Vive. HTC Vive Pre je naplněním příslibu pohlcujících zážitků, které mění to, jak komunikujeme, bavíme se i to, jak se učíme. Každá z jeho komponent byla inovována tak, aby poskytla vyšší komfort, ergonomii i výkon. Díky vylepšením, která se projevila jak na vzhledu, tak na všestrannosti, vytváří HTC Vive Pre virtuální světy bez limitů. (TZ)

HTC-Vive-02

Spolupráce s tisícovkami vývojářů a dalších partnerů umožnila, že se virtuální realita od HTC uplatní nejen v herním průmyslu, obchodu a automobilovém průmyslu, ale také ve vzdělávání nebo zdravotnictví. Na veletrhu CES 2016 bude Vive prezentovat více než 15 partnerů, návštěvníci si tak budou moci ve virtuální realitě vyzkoušet například nové Audi R8, nebo se podívat jak společnost Dassault vytváří ve virtuální realitě produktový design.

„Když jsme před deseti měsíci představili Vive, měli jsme ambiciózní cíl navždy změnit způsob, kterým lidé komunikují a interagují se světem,“ říká Cher Wang, předsedkyně dozorčí rady a výkonná ředitelka společnosti HTC. „Od té doby se Vive těšilo fenomenálně pozitivní pozornosti v médiích, u odborníků, zákazníků i stovek partnerů a společností, se kterými jsme spolupracovali na vytváření inspirativního obsahu pro virtuální realitu. Příliš dlouho byla virtuální realita jen příslibem. Stojíme na prahu nové éry. HTC Vive vytváří svět, ve kterém je jediným omezením lidská představivost.“

Nechte se pohltit novým headsetem HTC Vive

Design headsetu Vive je nyní uhlazenější a nabízí uživateli vyšší komfort, díky kterému ho virtuální realita zcela nerušeně pohltí. Zařízení je nyní kompaktnější a je vybaveno novým systémem popruhů, které poskytují headsetu lepší stabilitu a vyvážení. Vylepšení se dočkal i vizuální systém. Nové displeje poskytují vyšší jas a proběhly u nich i další úpravy zobrazení, které vedou ke zvýšení pocitu přítomnosti ve virtuální realitě. Kromě toho byl headset vybaven výměnnými pěnovými stélkami a nosní opěrkou, takže HTC Vive Pre padne každému uživateli a přizpůsobí se nejrůznějším tvarům hlavy, aniž by byla omezena možnost použití headsetu s dioptrickými brýlemi.

Přední kamera propojuje virtuální a reálný svět

HTC Vive Pre přináší do virtuální reality prvky skutečného světa. Díky nové přední kameře nebude problém se s headsetem posadit, najít nápoj, nebo pokračovat v konverzaci aniž byste ho sundali z hlavy. A to je jen zlomek toho, co umožní.

Lepší ovládání

Příruční ovladače systému HTC Vive byly kompletně přepracovány a nabízí nyní lepší ergonomii, vyvážení i měkčí tvary. Pro jistý a pohodlný úchop jsou nyní vybaveny texturovanými tlačítky a gripy. Nová dvoukroková tlačítka spouště umožní jemnější manipulaci s objekty a hmatová odezva zajistí důležitou zpětnou vazbu na vaše akce ve virtuálním světě. Pokrok zaznamenalo i napájení ovladačů, ty nyní pohání integrovaná lithium polymerová baterie, která poskytne na jedno nabití přes 4 hodiny provozu prostřednictvím standartního micro-USB konektoru.

Redesign se nevyhnul ani základnovým stanicím, které jsou nyní kompaktnější, tišší a umožňují ještě přesnější snímání pohybu.

Zahájení prodeje HTC Vive je naplánováno na duben letošního roku. HTC společně s Valve však začátek letošního roku odstartuje distribucí dalších více než 7000 sad HTC Vive mezi vývojáře.

Produktové fotografie sady HTC Vive včetně obrazových podkladů vybraných her jsou k dispozici na www.dropbox.com.

O HTC

Cílem HTC Corporation je přinášet do života dokonalost. Společnost se od svého založení v roce 1997 řadí mezi přední inovátory v oblasti chytrých mobilních zařízení a technologie virtuální reality. HTC má na svém kontě řadu celosvětově oceněných produktů a technologických prvenství včetně ikonické řady telefonů HTC One a HTC Desire. Hledání dokonalosti je středem všech aktivit společnosti – od nádherného designu a bezchybného zpracování, které inspiruje celý průmysl, po nevšední zážitky z mobilních technologií. Akcie HTC jsou veřejně obchodovatelné na tchajwanské burze cenných papírů (TWSE: 2498). Více informací na www.htc.com.