Xiaomimobile.cz dává do prodeje první Mi4 s Windows 10

Praha, 12. 1. 2016 – Internetový obchod Xiaomimobile.cz, který provozuje společnost Lion Mobile, dává do prodeje vůbec první model telefonu Xiaomi, který poběží na platformě Windows. Telefon je prvním produktem partnerství mezi Microsoftem a Xiaomi. Model Mi4 je nyní v obchodě Xiaomimobile.cz k dostání za cenu 6.999,- (TZ)

Přístroje značky Xiaomi jsou již tradičně spojeny s operačním systémem Android a nástavbou MIUI. Model Mi4 se systémem Windows tak představuje absolutní novinku v rámci této značky. Jak potvrdil i viceprezident společnosti Xiaomi Hugo Barra, byl typ Mi4 v režii Microsoftu testován již od dubna 2015. V současné době je v testovacím procesu i Mi Pad 2.

Obchodní ředitel společnosti Lion Mobile Jiří Opletal komentuje novinku: „Telefony Xiaomi se plně osvědčily jako hardwarově atraktivní přístroje, které dokážou zavedeným značkám velice dobře konkurovat cenou. Stále však existoval určitý segment uživatelů, kteří jsou věrní Windows a Xiaomi proto odmítali. Věřím, že právě tento krok zpřístupní telefony Xiaomi i těmto uživatelům.“

Xiaomi Mi4

Tělo přístroje rozměry 139,2×68,5×8,9 mm
hmotnost 149 g
Display typ IPS LCD vícedotykový kapacitní
velikost 5,0 in
rozlišení 1920 x 1080 px (FullHD)
Platformy OS Windows 10
procesor čtyřjádrový Qualcom snapdragon 801, 2,5GHz
Paměť interní 16Gb ROM / 3Gb RAM
64Gb ROM / 3Gb RAM
Fotoaparát primární 13mpx
sekundární 8mpx
Baterie typ zabudovaná Li-Po 3.080 mAh

O Xiaomi

Společnost Xiaomi se věnuje navrhování, vývoji a prodeji smartphonů, aplikací a další spotřební elektroniky. První smartphone prodala v roce 2011 a od té doby kontinuálně zvětšuje svůj podíl nejen na čínském trhu. Dále také neustále rozšiřuje nabízený sortiment. Cílem Xiaomi je udržovat nízkou cenu produktů při zajištění jejich vysoké kvality. V současné době společnost zaměstnává více než 3 000 zaměstnanců a její hodnota je odhadována na 45 miliard dolarů.

O Lion Mobile

Lion Mobile je ryze českou firmou zaměřenou na prodej a distribuci chytrých čínských telefonů ve středoevropském regionu. Telefony nabízené touto společností na evropském trhu prošly náročným testovacím procesem a mohou se tak pochlubit certifikáty CE. Firemní tým se skládá ze zkušených odborníků, kteří se čínským smartphonům věnují již několik let. Lion Mobile byl na českém trhu prvním distributorem, který nabídl čínské smartphony THL, DOOGEE, Oppo a také Xiaomi. Firma všem těmto exotickým značkám zajišťuje servisní péči. Společnost Lion Mobile úzce spolupracuje se zakladateli MIUI komunity na vývoji otevřených překladů a provozuje eshopy xiaomimobile.cz,  levnesmartphony.cz a thl.cz.