Úspěšný rok 2015 pro MORIS design – obrat vzrostl o 30 milionů Kč.

PRAHA, 18. ledna 2016 – Novoroční přípitek chutnal v in-store designové firmě MORIS design ještě o něco sladčeji než obvykle. Celkový obrat za rok 2015 totiž vzrostl oproti roku předešlému o 20 %, tj. o 30 milionů Kč. Původní plán přitom počítal jen s dvouprocentním růstem. (TZ)

Jak říká Radomír Klofáč (majitel firmy MORIS design): „In-store design je jedním z nejdynamičtěji rostoucích marketingových segmentů a stále více firem si to uvědomuje. Vyrábíme prostředky, které vydělávají peníze. Dokážeme se dostat zákazníkům do mysli a změnit jejich nákupní chování z plánovaného na impulzivní.  Když děláme design, tak víme, proč to má tento tvar i barvu, jak to funguje a co to mezi lidmi způsobí. “

Jeho slova potvrzují i statistiky. Obrat MORIS design za rok 2014 činil 147 milionů Kč, plán na rok 2015 pak počítal s dvouprocentním růstem, tedy částkou 150 milionů Kč. Nakonec však dosáhl 177,4 milionů Kč – to znamená 18procentní nárůst oproti plánu a 20procentní nárůst oproti obratu v minulém roce. Značné procento obratu tvoří export, prodejní stojany vyváží firma do 45 zemí včetně Číny, Austrálie a USA.

Priority MORIS Design v roce 2016 jsou tedy jasné – zopakovat loňský úspěch a pokračovat ve strmém růstu. O příčinách velmi podařeného roku nemá Radomír Klofáč sebemenší pochybnosti: ‚‚Čísla hovoří jasně: naše stojany a interiéry zvedají klientům tržby o 20 až 35 procent‘‘.

O MORIS design

MORIS design navrhuje a kompletně realizuje veškeré komerční interiéry, vyrábí prostředky na

podporu prodeje, komplexní branding, prodejní stojany a další POS materiály. MORIS design je

výrobní firmou s přesahem do marketingu a řešení prodejních strategií. Disponuje mnohaletými

zkušenostmi a vlastním zázemím, do kterého patří vývojové oddělení, design, TPV, výroba a servisní

týmy po celé ČR. V současnosti zaměstnává 120 lidí a prodejní stojany vyváží do 45 zemí světa

včetně USA, Austrálie a Číny.

 

PR Manager, DARK SIDE a.s.

Tel.: +420 728 817 711

jana.ulipova@dark-side.cz