Společnosti WISeKey a Kaspersky Lab vyvíjejí technologii, která umožní integrovat ověřování a šifrování dat do nových zařízení v oblasti takzvané nositelné elektroniky. Wearables se tak budou moci bezpečně propojit, komunikovat a vyměňovat si finanční data. V rámci tohoto partnerství bude vývojářská sada bezpečnostního softwaru Kaspersky Lab pro mobilní zařízení integrována do řešení společnosti WISeKey. Tím se zajistí další vrstva ochrany a umožní provádění bezpečných mobilních plateb. (TZ)
Experti očekávají, že na inteligentní hodinky, fitness trackery a platební náramky bude v roce 2020 připadat jedna z pěti mobilních platebních transakcí. To by mělo představovat sumu 500 miliard dolarů ročně. Současně se odhaduje, že trh propojené nositelné elektroniky bude ročně růst o 35 %. Interakce mezi zařízeními ze světa internetu věcí jsou předurčeny k tomu, aby transformovaly jak obchodní, tak spotřebitelské prostředí. Je tak nevyhnutelné, že se tato zařízení stanou terčem kybernetických útoků. Mnoho wearables a dat, která si vyměňují, však dnes zůstává nechráněná. Čím více se budou využívat k placení, tím bude závažnost tohoto faktu stoupat.
Prémioví výrobci hodinek, jako je například Bulgari, již integrovali patentovaný bezpečnostní software WIS.WATCH od společnosti WISeKey do jejich propojených hodinek. To umožní zákazníkům bezpečně identifikovat a ověřit jejich zařízení a propojit ho s dalším, jako je například chytrý telefon. Tak budou moci přistupovat k aplikacím, osobním datům a zabezpečenému cloudovému úložišti.
„Spolupráce mezi WISeKey a Kaspersky Lab představuje průlom v kybernetickém zabezpečení internetu věcí. Kombinace důvěry a komfortu, kterou wearables získají, otevírá dveře implementacím v jiných sektorech, kde může ten samý přístup podpořit celou řadu dalších aplikací ze světa internetu věcí,“ řekl Carlos Moreira, generální ředitel WISeKey.
Eugene Kaspersky, generální ředitel a předseda představenstva Kaspersky Lab, dodal: „Žijeme v propojeném světě a tak, jak roste počet propojených zařízení, roste i počet hrozeb. V současné době jsou zde miliony aktivně používaných zařízení, která nikdy nebyla navržena tak, aby byla bezpečná. Na zabezpečení by se ale mělo myslet od samého začátku. Pro internet věcí je zapotřebí vytvořit a implementovat vyšší úrovně ochrany a jsme rádi, že na vývoji takového řešení spolupracujeme právě s WISeKey.“
Dané řešení bude založeno na technologiích Cryptographic Root of Trust for IoT a NFCTrusted© od společnosti WISeKey. Ty zajišťují ověření, důvěryhodnost a integritu online transakcí. Technologie Cryptographic Root of Trust for IoT už byla nainstalována na více než 2,6 miliardách počítačů, prohlížečů, mobilních zařízení a také v SSL certifikátech a propojených zařízeních.
O společnosti Kaspersky Lab
Kaspersky Lab je jednou z nejrychleji rostoucích společností kybernetické bezpečnosti a největší, která je soukromě vlastněná. Společnost se řadí mezi čtyři největší prodejce IT bezpečnostních řešení pro uživatele koncových zařízení (IDC, 2014). Od roku 1997 je Kaspersky Lab inovátorem v oblasti kybernetické bezpečnosti a poskytuje efektivní digitální bezpečnostní řešení a znalosti velkým podnikům, malým a středním firmám i domácím uživatelům. Kaspersky Lab je mezinárodní společností působící v bezmála 200 zemích a oblastech po celém světě. Technologie Kaspersky Lab chrání celosvětově více než 400 milionů uživatelů. Více se dozvíte na www.kaspersky.cz.
O společnosti WISeKey
WISeKey je globálním lídrem v oblasti digitálních zabezpečovacích řešení. Poskytuje služby informačního zabezpečení, identity managementu a mobilního softwaru. Mise WISeKey je usnadnit celosvětový růst managementu zabezpečených elektronických transakcí skrze poskytování pokročilých technologií a služeb jednotlivcům, společnostem a vládám. Tyto technologie ověřují a chrání digitální identitu napříč celým spektrem osobních, obchodních a administrativních online transakcí. WISeKey, založená ve švýcarské Ženevě v roce 1999 (http://www.wisekey.com/), je členem komunity Global Growth Company Světového ekonomického fóra.