Vltava-Labe-Press: Do vedení VLP nastupuje Petr Bednář

Vydavatelská skupina Vltava-Labe-Press získává do vedení významného mediálního odborníka. Petr Bednář přechází do vydavatelské skupiny Vltava-Labe-Press, kde od února nastupuje na pozici ředitele digitální divize. (TZ)

Bednář nastupuje na nově zřízený post, VLP zatím digitální divizi ve své struktuře nemá.

„Zřízení digitální divize je dalším významným krokem v restrukturalizaci mediální skupiny VLP a potvrzuje důležitost, kterou nový akcionář dává digitálnímu rozvoji vydavatelství,“ uvedl Michal Klíma, generální ředitel VLP.

Petr Bednář přichází z vydavatelství Mladá fronta, kde pracoval od roku 2008 jako ředitel digitální divize. Předtím působil jako výkonný ředitel ve společnosti Global Inspiration, která je provozovatelem internetové televize Stream.cz. Tam se podílel na integraci TV Stream.cz do produktového portfolia Seznamu. V minulosti pracoval v Ringieru.

O VLP

Vltava-Labe-Press je druhé největší české vydavatelství s tržním podílem 16,2 % na českém trhu a od listopadu 2015 je součástí mediálního koncernu společnosti Penta. Do tohoto koncernu patří i největší slovenské vydavatelství News Media Holding. VLP vydává Deník, což je nejčtenější nebulvární deník v České republice a portfolio tvoří také lifestylové tituly Story, Glanc, Gurmet, National Geografic, Dům & Zahrada, Kondice, Kreativ Praktická žena, tradiční týdeníky Květy, Vlasta, Překvapení a Magazín Šíp. VLP vydává největší počet televizních časopisů TV magazín, TV star, TV mini, TV expres a Křížovkářský TV magazín. Součástí portfolia jsou rovněž tabletové magazíny Dotyk, Dotyk Byznys, Dotyk Styl Royal a Dotyk Styl Bydlení.

Reklamy
Označeno tagem