Vysoký nárůst návštěvnosti na českých e-shopech se loni posunul už na první říjnový týden

Období zvýšeného zájmu o e-shopy se rok od roku prodlužuje. Zatímco v  roce 2014 vzali návštěvníci e-shopy útokem až koncem října, v loňském roce byl výrazný nárůst návštěvnosti serverů s e-shopy evidován již na začátku října. Díky přetrvávající nabídce slev a vyprodávání zásob tak e-shopová horečka klesá až v polovině ledna. Vyplynulo to ze statistiky společnosti VSHosting. (TZ)

VSHosting v loňském roce evidoval výrazný nárůst návštěvnosti na českých e-shopech od prvního říjnového týdne. Jednou z hlavních příčin může být počínající nákupní horečka spojená s obdobím vánočních svátků. Největší špička, kdy návštěvníci zavítali na české e-shopy, pak byla zaznamenána druhý a třetí týden v prosinci. V tomto období čeští zákazníci využívali příležitost nákupu v internetových obchodech nejvíce, neboť potřebovali rychle dodat objednané zboží. Návštěvnost tak během druhého a třetího prosincového týdne loňského roku dosahovala až 12násobek průměrné celoroční návštěvnosti serverů s e-shopy.

Graf - nápor E-shopy

Zvýšená návštěvnost však podle VSHostingu neklesala ani po Štědrém dni. U e-shopů zaměřující se na prodej elektroniky byla evidována špička i poslední prosincový týden a výrazný nárůst návštěvnosti pokračoval až do poloviny ledna letošního roku, poté byl zaznamenán postupný pokles. Jiná situace je však u e-shopů, jež pro zákazníky nabízejí méně atraktivní zboží. „Například u e-shopů zaměřující se na prodej hraček je evidován výrazný pokles již na Štědrý den a návštěvnost se takřka okamžitě vrací na průměrné celoroční hodnoty,“ uvedl Damir Špoljarič, CEO společnosti VSHosting.

Co se doby, kdy zákazníci nejčastěji navštěvovali servery s e-shopy, týče, byla největší špička zpozorována mezi šestou a osmou hodinou večerní. Vysoká frekvence návštěvnosti e-shopů pak byla zaznamenána rovněž okolo desáté hodiny dopoledne, tedy v průběhu běžné každodenní pracovní doby českého zákazníka.

Společnost VSHosting

VSHosting je v současné době největším poskytovatelem managed serverových služeb v České republice a na Slovensku, kdy se stará o provoz významných internetových projektů. VSHosting vznikl v roce 2006 a k dnešnímu dni se stará o více jak 3 000 serverů českých i zahraničích internetových projektů většího významu. Mezi internetové servery, kterým zajišťuje VSHosting provoz, patří například portál ČSFD.cz, velké zpravodajské servery, internetové obchody Okay, Euronics, Parfums a stovky dalších, bankovní servery, ale i společnosti jako Baťa nebo RWE.

V prosinci 2014 oficiálně vstupuje jako první česká firma do největšího datového výměnného uzlu na světě DE-CIX, kde se odehrává největší množství datových výměn mezi největšími světovými telekomunikačními operátory (přes 3 500 gigabitů za sekundu, což je cca desetkrát více než probíhá v českém datovém uzlu NIX). VSHosting se tak stal první českou firmou s internetovými hostingovými službami, která cílí do globálního dosahu. Od roku 2013 VSHosting připravuje expanzi do USA, kde realizuje projekt s podobným technickým zázemím ve státě Texas. Další plánovanou zemí pro expanzi je Jižní Amerika, konkrétně pak Brazílie.

Více informací najdete na www.vshosting.cz

 

Reklamy