Účast Ericssonu na MWC 2016 bude ve znamení 5G, Internetu věcí a cloudu

Společnost Ericsson (NASDAQ: ERIC) na Mobile World Congress (MWC) 2016 ukáže, jakým způsobem se formuje zasíťovaná společnost a jak se inovativní nápady stávají globální realitou. Od 22. do 25. února budou přední experti Ericssonu v Barceloně demonstrovat možnosti využití nejnovějších technologií ve společnosti. Mezi nejzajímavějšími novinky patří: (TZ)

5G

Prototypy 5G vysílačů: Na letošním MWC se představí prototypy 5G vysílačů pro operátory se špičkovým výkonem a pokročilými funkcemi jako je MIMO či měření paprsku.

Průmyslové využití 5G: Společnost Ericsson se spolu se svými partnery soustředí na vývoj 5G sítí splňujících požadavky průmyslových aplikací. Na MWC budou prezentovány výsledky této spolupráce spolu s koncepty a prototypy podporujícími ICT transformaci výroby a automobilový průmysl.

Telehaptické ovládání: Návštěvníci si budou moci vyzkoušet prototyp systému pro poloautomatické dálkové řízení modelu vrtulníku.Telehaptické ovládání umožňuje uživateli přímou interakci s modelem.

Členění sítě: Společnost Ericsson vytváří síť, která může podporovat řadu průmyslových odvětví. Na MWC s odkazem na příklad SK Telecom představí systém fungování této technologie.

Internet věcí (IoT)

Mobilní IoT: Ericsson předvede ukázky mobilního IoT řešení včetně úzkopásmového IoT (NB-IoT), LTE-M (Cat M) a EC-EGPRS/EC-GSM pro masivní IoT aplikace. Ukázky se budou soustředit na využití v oblastech transportu a zemědělství.

IoT řešení: Společnost Ericsson bude demonstrovat, jak efektivně spravovat sítě IoT, které kombinují zařízení připojená přímo k 5G systému a zařízení připojená přes vysílače s krátkým dosahem. Návštěvníci se mohou těšit i na ukázku virtuální EPC architektury (Evolved Packet Core) pro masivní Internet věcí.

Cloud

Vývoj vysoce škálovatelné IT infrastruktury: Hyperscale Datacenter System 8000 společnosti Ericsson je novou generací systému datových center využívající virtualizovatelnou hardwarovou architekturu pro lepší využití zdrojů.

Cloud RAN: Demonstrace Cloud RAN bude obsahovat funkci rádiového přístupu na vzdálených COTS serverech ve Švédsku. Nová architektura Ericssonu Elastic RAN umožní prakticky neomezený počet propojení základního pásma.

Cesta k NFV: Ericsson předvede svoji roli na poli NFV (Network Functions Virtualization) včetně softwarově definované sítě (SDN) a vývoje 5G jádra. Ukázky v Barceloně budou zahrnovat řešení vEPC, vIMS a vUDC.

Prezentace společnosti Ericsson na MWC 2016 bude dále zahrnovat také výsledky vývoje v oblasti sítí, kde se dotkne témat jako je Wi-Fi calling, obohacené VoLTE či gigabitové LTE. Dále Ericsson poradí operátorům, které faktory jsou v rámci sítí nejdůležitější pro spotřebitele, jak je měřit a jaká opatření přijmout, aby zlepšili výkon svých sítí.

Prezentované technologie Ericssonu se dotknou i mobilních finančních služeb, především pak řešení, která zajistí efektivní spolupráci mezi poskytovateli mobilních peněženek a zavedenými platebními sítěmi. V rámci průmyslu se Ericsson podílí také na vývoji automobilů na solární pohon a ve spolupráci s automobilkou Volvo vyvíjí koncept autonomního řízení. Na MWC bude k vidění model Volvo S90.

PRO MÉDIA

Ericsson na Mobile World Congress 2016

O SPOLEČNOSTI ERICSSON

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost (Networked Society), která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě. Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2, 5 miliardami uživatelů. Působíme ve 180 zemích a zaměstnáváme více než 115 000 pracovníků. Ericsson byl založen v roce 1876 a sídlí ve Stockholmu ve Švédsku. V roce 2015 činily tržby naší společnosti 246, 9 miliardy švédských korun (asi 29,4 miliardy USD). Ericsson je zapsán na stockholmské burze NASDAQ OMX a newyorské burze NASDAQ.

www.ericsson.com
www.ericsson.com/news

www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/ericsson

https://www.facebook.com/ericssonceskarepublika

www.youtube.com/user/ericsson

 

Reklamy