Skupina Softec zahájila nový finanční rok změnami – výkonným ředitelem se stal Peter Morávek, změny proběhly i na dalších postech a v organizační struktuře.

Praha/Bratislava, 1. března 2016 – Významná česko-slovenská konzultačně-softwarová skupina Softec dnes oznámila personální změny ve vedení skupiny. Aleše Mičovského po sedmi letech na pozici výkonného ředitele střídá Peter Morávek (39), který byl doposud zodpovědný za divizi pojišťovacích systémů. Kromě toho přichází do vedení tři noví členové a vzniká nová pozice ředitele pro inovace. Tyto změny umožní Softecu nadále růst a rozšiřovat své konzultační služby v synergii s vlastními softwarovými řešeními. (TZ)

Peter Morávek působící ve vedení skupiny od roku 2012 bude zodpovědný za řízení aktivit Softecu na slovenském, českém i zahraničích trzích. Před nástupem do Softecu pracoval ve vedoucích pozicích v telekomunikačních a mezinárodních softwarových společnostech (např. Slovak Telekom, Asseco Central Europe). Znalosti tuzemského i zahraničního trhu jsou aktivem, které skupina Softec v nejbližší době určitě využije. Je absolventem Ekonomické univerzity v Bratislavě.

Aleš Mičovský, který byl výkonným ředitel Softecu od roku 2009, zůstane i nadále ve vedení skupiny jako ředitel výroby. Během jeho působení skupina rozšířila své služby do deseti zemí Evropy, stala se na Slovensku IT firmou roku 2012, resp. se podílela na vzniku ojedinělého výzkumného centra uživatelského zážitku UX@FIIT v Bratislavě, které je svým pracovištěm pro 20člennou skupinu světovým unikátem.

Peter Morávek, komentuje své zvolení slovy: „Rád bych do skupiny přinesl větší mezinárodní rozměr, rychlejší růst a zejména inovace. Klienti nás dlouhodobě vnímají jako stabilního partnera při poskytování služeb a řešení pro jejich byznys, v uvedených třech oblastech ale vidím prostor k dalšímu rozvoji. Naší prioritou bude i nadále poskytovat služby a řešení s vysokou přidanou hodnotou, zároveň však rozšiřovat působnost skupiny na Slovensku, v Česku a zejména v zahraničí, kde už brzy očekáváme zahájení významných projektů. Mým osobním přáním je, aby se Softec v médiích pravidelně vyjadřoval k budoucnosti technologií a jejich přínosu pro byznys zákazníků.“

Významné personální změny se dotkly i dalších divizí, kde nastaly posuny ve vedoucích pozicích. Kromě toho vznikla nová funkce ředitele pro inovace, což Softecu vytvoří ještě větší prostor pro vývoj inovačních řešení pro jeho klienty. Novými členy vedení skupiny se tak stali:

  • Eva Balogová zodpovědná za řízení divize mezinárodních pojišťovacích systémů,
  • Peter Polák, který bude vést divizi bankovních systémů, a
  • Peter Varga, jež se stal ředitelem divize systémů pro pojišťovny a makléře

Všichni tři výše jmenovaní jsou dlouholetými zaměstnanci skupiny s hlubokými znalostmi a zkušenostmi z oblastí, které budou v následujícím období rozvíjet a řídit.

Funkce ředitele pro inovaci se ujal Jan Masaryk. Bude zodpovědný za rozvoj nových směrů působení skupiny Softec.

Staronovými členy vedení zůstávají: Daniel Scheber (zástupce výkonného ředitele), Alexander Rehorovský (consulting), Martin Melišek (finance), Roman Janota (telekomunikace), Peter Polakovič (veřejná správa) a Mário Mitas (Softec CZ).

O společnosti Softec

Softec je přední konzultačně-softwarovou společností, která poskytuje své služby kromě Česka a Slovenska v dalších osmi zemích Evropy. Jedná se především o poradenství v oblasti informačních systémů, analýzu, návrh a vývoj komplexních IT řešení, systémovou integraci nebo outsourcing. Mezi klíčové zákazníky patří významné společnosti z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví, veřejné správy a telekomunikací. V roce 2012 se stala na Slovensku IT firmou roku. O tři roky později získala s projektem e-služeb pro občany hlavní Cenu Rádia Slovensko za nejpřínosnější IT projekt ve veřejné správě. Vloni pak oslavila 25 let své existence a stala se jedním z hlavních partnerů charitativního projektu Hodina deťom. V současné době má v Česku a na Slovensku více než 250 zaměstnanců. Více na www.softec.cz.