Roamingové služby Vodafonu zlevňují

Praha, 30. března 2016 Vodafone zlevňuje od 30. dubna 2016 roamingové služby v Evropské unii. Změna se dotkne volání, posílání SMS, MMS i používání dat v zahraničí. (TZ)

Ceny služeb se snižují u většiny tarifů a nabídek Vodafonu nejen v EU, ale i v ostatních zemích, které nejsou součástí Evropské unie (Andora, Norsko, Lichtenštejnsko, Švýcarsko, Vatikán). Celou skupinu těchto zemí Vodafone označuje termínem Zóna 1. Firemní i nefiremní zákazníci tak budou volat, datovat a psát SMS na svých cestách po Evropě levněji.

Název služby Min hovoru Data 1MB SMS
Dříve Nyní Dříve Nyní Dříve Nyní
Roaming na den (ceny po vyčerpání volných jednotek) 3,49 Kč 1,66 Kč denně až 100 MB dle domácího tarifu denně až 100 MB dle domácího tarifu 1,51 Kč 0,67 Kč
World roaming např. u nejprodávanějšího tarifu Red LTE 6,30 Kč 1,66 Kč 6,63 Kč 1,66 Kč 1,99 Kč 0,67 Kč

*Cena služby Roaming na den je 69,- Kč na den a obsahuje volání a SMS dle domácího tarifu a 100 MB dat na 24 hodin.

Cena volání u neomezených tarifů do všech sítí bude v zemích Evropské unie 1,66 Kč za minutu, stejnou cenu bude stát 1 MB a odeslání SMS vyjde na 0,67 Kč.  Nové ceny v roamingu jednotlivých tarifů naleznete již nyní na www.tam.je/roaming2016. Změnou cen Vodafone reaguje na nařízení Evropské unie ze dne 25. listopadu 2015.

Změna se týká těchto zemí: Andorra, Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Francouzská Guayana, Gibraltar, Guadeloupe, Guernsey, Irsko, Island, Itálie, Jersey, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Manský ostrov, Martinik, Mayotte, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Reunion, Rumunsko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Vatikán a Velká Británie.

O Vodafone Czech Republic

Mobilní operátor Vodafone Czech Republic je od roku 2005 součástí jedné z největších telekomunikačních skupin na světě Vodafone Group. V České republice poskytuje služby více než třem milionům zákazníků. Od roku 2007 přináší Vodafone komplexní telekomunikační služby pro firemní zákazníky prostřednictvím řešení Vodafone OneNet a nyní provozuje více než milion firemních SIM karet. V roce 2012 byl Vodafone prvním operátorem na českém trhu, který začal účtovat hovory po sekundách. O rok později Vodafone představil Turbo Internet a začal rychlým mobilním internetem pokrývat venkov a menší města. V současnosti nabízí nejrychlejší a nejrozšířenější síť mobilního internetu na tuzemském trhu. Aktuálně se Vodafone soustředí na rozšiřování LTE do všech koutů České republiky. V souladu se svými CSR aktivitami se Vodafone začátkem roku 2015 přestěhoval do nové, ekologické centrály ve Stodůlkách. Jeho Nadace Vodafone již rozdělila více než 160 milionů korun a letos nově vyhlašuje cenu Rafael pro neziskové organizace, které příkladně využívají IT ke zlepšení kvality života handicapovaných. Více informaci na www.vodafone.cz