Actility a České Radiokomunikace uzavřely partnerství v projektu největší sítě LoRa v Česku

Paříž, 5. dubna 2016 – Společnosti Actility, přední poskytovatel sítí Low Power Wide Area Network (LPWAN), a České Radiokomunikace spustily pilotní sítě LoRa v Praze a 13 krajských městech České republiky. Jedná se o první případ, kdy byla v České republice nasazena síť LoRa v takovémto rozsahu. (TZ)

Ten to provoz je přípravou k celorepublikovému pokrytí a umožňuje zákazníkům vyzkoušet si technologii LoRa na řadě aplikací, včetně Smart Industry, Smart Cities, Smart Building a Logistics. Jádro služby sítě LoRa je postaveno na řešení ThingPark Wireless společnosti Actility a jde o plně integrovanou platformu pro internet věcí, která dovoluje předmětům propojení a komunikaci až na vzdálenost 15 km. Díky využití 43 vysílačů se základnovými stanicemi Českých Radiokomunikací je zaručeno, že technologie bude nasazena v nejvyšších bodech měst a že může být využita s maximálním dosahem.

„Internet věcí je extrémně perspektivní oblastí budoucnosti a již nyní vidíme obrovský zájem ze strany komerčních subjektů i samospráv o tuto revoluční technologii. Internet věcí vnímáme jako klíčovou součást vize a vývoje technologií v Českých Radiokomunikacích,” vysvětluje Petr Sichrovský, obchodní ředitel ČRa. „Řešení ThingPark od společnosti Actility jsme si zvolili, protože jeho schopnosti se velmi dobře kryjí s našimi potřebami. Prostřednictvím technologie ThingPark Wireless OSS (Operations Support System) budeme moci monitorovat provoz naší sítě v reálném čase,” dodává Petr Sichrovský.

„Jsme potěšeni, že jsme mohli spustit pilotní projekt tohoto rozsahu zcela poprvé ve střední Evropě. Díky vysílacím věžím Českých Radiokomunikací jsme schopni vybudovat velice efektivní a silnou síť LoRa. Actility poskytne veškeré klíčové nástroje pro naplánování sítě, od spektrální analýzy až po zmapování sítí,” říká Olivier Hersent, zakladatel a technický ředitel společnosti Actility.

LoRaWAN: protokol sítí Low Power Wide Area Network

Jako zakládající člen organizace LoRa Alliance pracuje Actility v rámci ekosystému zařízení a poskytovatelů aplikací k technologii LoRa a zajišťuje veřejné i privátní sítě propojující více aplikací do jediné síťové infrastruktury. To znamená, že k pokrytí celého města nebo státu je potřeba pouze několik základnových stanic, díky čemuž lze provozovat internet věcí s pouze minimálními investicemi do infrastruktury.

O Actility

Actility je předním poskytovatelem v oblasti infrastruktur LPWA (Low Power Wide Area) velkého rozsahu díky ThingPark™, nové generaci komunikační platformy M2M založené na standardech. Síť ThingPark Wireless poskytuje pokrytí dlouhého dosahu pro senzory s nízkou spotřebou používané v aplikacích SmartCity, SmartBuilding a SmartFactory. Actility rovněž nabízí ThingPark Cloud, který umožňuje ukládání velkých dat ze senzorů a odhaluje fungování senzorů prostřednictvím otevřeného API, které vývojářům dovoluje vytvořit na stávajících senzorech vertikální aplikace. Dodavatelům v transformaci jejich senzorů pomůže platforma ThingPark IoT obsahující embedded softwarová řešení, díky nimž se zařízení připojí k inovativním aplikacím. ThingPark Store, onlinový obchod zaměřený na senzory, aplikace a síťová řešení v internetu věcí, umožňuje Actility nasadit nové inovativní služby v internetu věcí pro dodavatele senzorů a síťových řešení. Actility je zakládajícím členem organizace LoRa Alliance, největší standardy podpořené iniciativy s cílem umožnit internet věcí. Více na www.actility.com.

O Českých Radiokomunikacích

České Radiokomunikace a.s. (ČRa) jsou lídrem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. ČRa disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken.