Coolpad Porto S míří na český trh

Praha, 5. dubna 2016 – Společnost Coolpad přináší na pulty českých obchodů svůj nový telefon Coolpad Porto S, který oficiálně představila při příležitosti vstupu na západní trhy Evropy v lednu tohoto roku. Telefon kombinuje inovativní design s vynikající kvalitou za přijatelnou cenu. Od dnešního dne je k dispozici v prodejnách mobilního operátora T-Mobile, během dubna bude k dispozici u vybraných prodejců elektroniky v bílé a černé barvě za doporučenou maloobchodní cenu 2 999 Kč. (TZ)

Coolpad Porto S se může pochlubit krásným 5palcovým displejem v HD rozlišení (1280×720), který má celkem 294 pixelů na palec. Další inovací je technologie Miravision™, která zvyšuje kvalitu obrazu. Nový telefon Porto S disponuje také sloty pro dvě SIM karty. Druhý slot lze také využít pro rozšíření paměti o MicroSD kartu o velikosti až 64 GB. Superrychlé stahování je zabezpečeno díky podpoře 4G LTE a Porto S je vybaven také technologií Voice over LTE pro volání v té nejvyšší kvalitě.

S pouhými 7,6 mm v pase je Coolpad Porto S jedním z nejtenčích chytrých telefonů ve své cenové kategorii, který jede na  výkonném čtyřjádrovém procesoru MediaTek™. Model Coolpad Porto S nabízí zadní 8 Mpx fotoaparát s LED bleskem, lehce zvládne i  natáčení videa do Full HD 1080, které lze přehrát přímo na Smart TV. Přední 2 Mpx fotoaparát se hodí pro videohovory nebo pořizování skvělých selfie, přičemž zkrášlovací selfie doplňky jsou již předinstalované.

Coolpad Porto S přichází se systémem Android™ 5.1 Lollipop, který je rychlý a méně zatěžuje baterii. Díky 2000mAh baterii dosahuje průměrná doba hovoru v 3G síti 8 hodin a pohotovostní doba 6 ¼ dní. Se zapnutým režimem úspory lze dobu ještě prodloužit. Coolpad Porto S disponuje vnitřní pamětí 8 GB a pamětí RAM 1 GB. Velikost telefonu je 143 x 72 x 7,6 mm a váží jen 125g.

Produktové fotografie jsou k dispozici zde.

Coolpad Česká republika můžete sledovat také na oficiální Facebook stránce www.facebook.com/coolpadcz nebo na Instagramu www.instagram.com/coolpadcz.

O společnosti Coolpad

Coolpad vznikl v roce 1993 pod názvem Yulong Computer Telecommunication Scientfic Co., Ltd. a stal se jedním z hlavních hráčů na trhu bezdrátové komunikace. Yulong byl u začátku vývoje prémiových chytrých telefonů a v Číně byl za předního vývojáře a dodavatele integrovaných smartphonů, bezdrátových datových systémů a podnikových řešení s přidanou hodnotou. V prosinci roku 2004 byl Coolpad zapsán na Main Board v Hong Kongu. Jako jeden z prvních výrobců zaměřených na výrobu chytrých telefonů spolupracuje s dodavateli na poskytování inovativních, odlišných a kvalitních řešení. Každý rok Coolpad vydá více než 85 nových produktů, které pak prodává v Číně, Severní Americe, Evropě a Indii.