Úspěšné servery Dell PowerEdge jsou k dispozici s vylepšenými procesory Intel

Praha, 6. dubna 2016 – Servery Dell PowerEdge 13. generace patří v současné době k nejvyspělejším serverům ve více než 65 zemích světa. Díky inovacím v nové verzi procesorů Intel® Xeon® E5-2600 v4 získají zákazníci o 20 procent lepší výkon a až o 12 procent vyšší propustnost paměti. Nejmodernější sestava 13. generace serverů Dell PowerEdge je nyní dostupná v rack, tower, blade provedení a také pro konvergovanou infrastrukturu. (TZ)

PowerEdge servery 13. generace pomáhají zákazníkům z nejrůznějších oborů, ať už jde o veřejně prospěšnou činnost, veřejný sektor nebo jiné komerční oblasti podnikání na celém světě. “I naši Čeští zákaznicí si servery z aktuální generace pochvalují a více jak polovina stálých zákazníku již přešla na novou 13. generaci,“ řekl Ondřej Bačina, Dell Enterprise Brand Manager. „Naše servery momentálně v Česku pomáhají hlavně v oblasti Cloudu a vývoje softwaru.“

Takto vypadají úspěšné příběhy zákazníků ve světě a jejich zkušenosti se servery
z 13. generace.

CASA vylepšuje charakteristiku informací pro zajištění lepší bezpečnosti veřejnosti a snížení ekonomických ztrát

Inženýrské výzkumné centrum CASA (Collaborative Adaptive Sensing of the Atmosphere) představuje spolupráci mezi akademickou a průmyslovou oblastí a vládou. Věnuje se projektování sítí, které předpovídají povětrnostní podmínky. Servery 13. generace Dell PowerEdge stojí za instalací CASA radarů v oblasti Dallas-Fort Worth, kde pomáhají zpřesnit předpovědi počasí včetně varování obyvatel před hrozbami, ke kterým může dojít v hustě osídleném městském prostředí.

„CASA se věnuje vývoji revolučního řešení, díky kterému by bylo možné efektivně pozorovat, chápat, předvídat a reagovat na nebezpečné události způsobené počasím,“ řekla Brenda Philips, spoluředitelka CASA, University of Massachusetts, Amherst. „Se servery Dell PowerEdge jsme zlepšili rozlišení, citlivost, přesnost a aktuálnost informací. Servery nám také umožnily zajistit podporu většího počtu aplikací a uživatelů než dříve. Díky tomu můžeme zlepšovat veřejné bezpečí a snižovat ekonomické ztráty související s počasím.“

Star Kay White zažívá boom s efektivními, spolehlivými a bezpečnými servery

Star Kay White je společnost se 125 letou historií, která se zabývá výrobou zmrzlinových příchutí, a poskytuje ingredience nadnárodním potravinářským společnostem. Po 10 letech trvalého růstu firma potřebovala nastartovat svou produktivitu, ochránit data a předejít nežádoucím odstávkám systémů. Za tímto účelem přemigrovala všechny své aplikace z jednotlivých serverů na plně virtuální prostředí běžící na serverech Dell PowerEdge R630 a R730. Součástí komplexního řešení od společnosti Dell byla také datová úložiště, sítě, firewally, podpora a služby Dell Education Services, stolní počítače, notebooky a tablety.

„Kousek po kousku přijímáme opatření vedoucí ke zvyšování efektivity, spolehlivosti a bezpečnosti,“ řekl Mikko Peltoniemi, IT ředitel ve společnosti Star Kay White. „Se servery Dell jako základem máme nyní flexibilní platformu, která je schopná rozvíjet naše podnikání tak, jak potřebujeme. Co se týče informací a technologií nutných k zajištění našeho podnikání, je příjemné záviset na strategickém partnerovi, jako je Dell. Díky řešením od Dellu se totiž můžeme na naše technologie spoléhat i do budoucna a pokračovat v poskytování ingrediencí pro ty nejuznávanější výrobce potravin na světě.“

Výkonnostní srovnání:

 

 • Vylepšený procesorový výkon

 

  • PowerEdge R730 s procesorem E5-2699 v4 poskytuje dvousocketový Linuxový výkon se skórem 21 050, což je 27,6 procentní zlepšení oproti srovnání s předchozí generací v SAP SD 2 Tier (Linux)
  • PowerEdge R630 s procesorem E5-2699 nabízí až 30 procentní nárůst v SPECint_rate_base2006 srovnání. V SPECfp_rate_base2006 srovnání dosahuje 22,1 procentního nárůstu výkonu
 • K dispozici nejrychlejší procesor Intel: podporuje E5-2689 v4 na R730 s odlišným vzduchovým chlazením Dell (poskytuje konkurenční výhodu oproti kapalinou chlazenému řešení)
 • Paměť příští generace s 2400 MT/s: Procesor E5-2699 v4 poskytuje na PowerEdge platformě R630 až 12,6 procentní nárůst výkonu v STREAM (MB/s) srovnání (srovnávací test výkonu pamětí)

Dostupnost a doplňující informace:

  • Servery Dell PowerEdge 13. generace R730, R730xd, R630, T630, M630, FC630, C4130 a C6320 jsou nyní k dispozici s nejmodernějšími Intel technologiemi.
  • Více informací o serverech Dell PowerEdge naleznete zde.

 

 • Více informací o zákaznické adaptaci PowerEdge FX2 naleznete zde.

 

 • Pro Dell OEM zákazník poskytují servery PowerEdge 13. generace nejmodernější technologii s OEM-zákaznickými funkcemi, které zároveň přinášejí větší pružnost, možnost volby, a škálovatelnost při zachování optimálního životního cyklu. Více informací na www.dell.com/oem.

O společnosti Dell

Společnost Dell naslouchá svým zákazníkům a přináší inovativní technologie, řešení a služby s přidanou hodnotou, kterým mohou zákazníci po celém světě důvěřovat. Pro více informací navštivte www.dell.cz

Dell a Dell PowerEdge jsou ochranné známky společnosti Dell Inc. Dell se zříká jakýchkoli vlastnických zájmu na ostatních známkách a názvech.