Nová vlajková loď HTC 10 je vybroušená do dokonalosti

Praha, 12. dubna 2016 – HTC dnes představilo svůj nejnovější smartphone, na kterém pracovalo posledních 12 měsíců. Zrod vlajkové lodi provázela posedlost detailem i zpětná vazba od uživatelů. Díky tomu je HTC 10 vším, co od špičkového zařízení očekáváte. (TZ)

HTC-10_3V_CarbonGray

Síla této novinky tkví ve faktu, že celek je více než pouhý souhrn jeho částí. Poslední přírůstek přichází se světovými fotoaparáty, kvalitním audiem a výrazným, novým designem celokovového unibody, které v sobě skrývá výkon bez srovnatelné alternativy na trhu.

Perfektní design

HTC 10 přináší nový designový směr výrazných křivek vybroušených v masivním kovovém těle. Zkosené hrany zdůrazňují štíhlost telefonu a plynule přechází do přední části tvořené jediným kusem skla.

Důraz na detail se netýká jen volby materiálů, naši designéři pracovali i na zdánlivých drobnostech, jakými je například precizně zpracované vypínací tlačítko, elegantnější řešení reproduktorů nebo čtečka otisků prstů, která rozpozná dotyk pod téměř jakýmkoliv úhlem.

Neopomněli jsme ani kvalitu konstrukce. HTC 10 bylo vystaveno 168 hodinám extrémních teplotních testů, s rozsahem od mrazivých -20° C po úmorných 60° C, 10 000 pádů, testu odření, koroze i testu prohnutí pod extrémním zatížením (tzv. bend test).

Světový fotoaparát

S novou vlajkovou lodí HTC 10 přinášíme fotoaparáty, které považujeme za to nejlepší na trhu se smartphony. U obou fotoaparátů najdete špičkovou optiku se světelností f/1.8 a optickou stabilizací obrazu. Hlavní fotoaparát je vybaven větším senzorem s 12 miliony UltraPixelů nové generace (velikost pixelu 1,55 um) a rychlým, laserovým autofokusem. Přední fotoaparát UltraSelfie™ snímá svět skrz širokoúhlý objektiv a je doplněn obrazovkovým bleskem. Skvělé výsledky i za špatného osvětlení tak můžete očekávat, ať už použijete kterýkoliv z nich.

Spuštění fotoaparátu trvá pouhých 6 desetin vteřiny a laserové ostření druhé generace se postará o perfektně ostré snímky během okamžiku. Ostření je tak rychlé, že pracuje dokonce i v režimu sekvenčního snímání. Pro pokročilé uživatele je stále připraven režim Pro Mode, s jehož pomocí nastavíte všechny parametry snímání ručně a umožní i ukládání do formátu RAW.

Server DxOMark udělil fotoaparátům 88 bodů, jde tedy o jeden z nejlépe hodnocených fotoaparátů v dnešních smartphonech, což odpovídá desítkám tisíc hodin strávených laděním každého detailu, díky kterým se můžete těšit na skvělé snímky i videa.

Nejlepší v obraze i zvuku

Nejsou to jen fotografie, co posouvá HTC 10 na vrchol. HTC 10 v sobě spojuje křišťálově čisté 4K video a světově první záznam do 24bitového Hi-Res audia. Zachytí tak až 256x více detailů s dvakrát vyšším frekvenčním rozsahem, a tak budete moci své vzpomínky znovuprožívat, jako kdybyste se do zážitku skutečně vrátili.

Audiofilní konstrukce a komponenty zajistily HTC 10 certifikaci pro Hi-Res audio, která zaručuje, že hudba vašich oblíbených umělců bude znít tak, jak ji tvůrci zamýšleli. Sluchátkový zesilovač s dvakrát vyšším výkonem, než je běžné, schopnost upscalovat z 16bitů na 24 a velmi přesný D/A převodník fungují v perfektní souhře a produkují zvuk s 10x nižším zkreslením, který nemůže být poražen.

Každý ale slyší trochu jinak. Proto jsme HTC 10 vybavili i novým systémem Personal Audio Profile, který zážitek z poslechu ještě vylepšuje. Umožní totiž vytvářet unikátní profily, které vyladíte pro svůj vlastní sluch tak, aby systém dynamicky upravoval zvukové frekvence pro každé ucho zvlášť. Přepracované dvoupásmové reproduktory HTC BoomSound™ Hi-Fi edition jsou vybaveny odděleným basovým a výškovým měničem stejně jako většina kvalitních externích reproduktorů a každý z nich pohání jeden výkonný zesilovač, díky čemuž poskytují v kategorii smartphonů neslýchaně čistý zvuk.

Nekompromisní výkon

Kromě špičkového hardware jsme přibalili také skvělý software. Dokonce věříme, že se nám podařilo přinést ten nejlepší ve své třídě. Aplikace, které nyní startují dvakrát rychleji a pracují bezchybně, si užijete na 2K displeji nové generace, který je o 30 % barevnější a vytváří skutečně filmový dojem. Kromě toho je o 50 % citlivější na dotek a dokáže sledovat s naprostou přesností i ty nejjemnější pohyby prstů.

Ani tím ovšem náš zápal pro detail nekončí. Vzhledem k vysoké důležitosti bezpečnosti uživatele jsme vytvořili čtečku otisků prstů, která odemkne zařízení během 2 desetin vteřiny a která je vybavena algoritmem, který se neustále učí a s časem rozpoznání zrychluje a zpřesňuje.

Telefon je optimalizován pro vysoký výkon i výdrž. Základním kamenem je nejnovější čipset Qualcomm Snapdragon s vylepšeným 4G LTE. Ten je doplněný o technologii Boost+, která snižuje spotřebu, zvyšuje výkon a poskytuje efektivní nástroje pro zabezpečení a správu aplikací. Mezi nimi například smart boost optimalizující využívání paměti, game battery booster snižující spotřebu energie při hraní her nebo systém PowerBotics, který automaticky detekuje a vypíná aplikace, které spotřebovávají abnormální množství energie. Díky tomu telefon šetří 30 % energie a poskytne až dva dny provozu na jedno nabití.

Nejen omezení počtu nadbytečných aplikací a Boost+ zlepšují výkon smartphonu. Na optimalizaci se podílí i funkce App Lock, která přidává další vrstvu zabezpečení, umožní vám uzamknout jakoukoliv aplikaci a pokud jsou s některou aplikací problémy, vyřešíte je snadno a rychle pomocí App Manageru.

Telefon je také vybaven funkcí Quick Charge 3.0 a tak s přibalenou nabíječkou Rapid Charger nabijete jeho baterii z 0 na 50% za pouhých 30 minut. Jde o funkci, kterou ocení každý, koho po náročném pracovním dni čeká ještě dlouhá noc.

Pod vaší kontrolou

Za pomoci snížení počtu duplicitních, předinstalovaných aplikací a bloatware se nám podařilo spojit to nejlepší od HTC a Google v jedinečně výkonný odlehčený telefon, který nechá rozhodnout vás, jaké aplikace chcete používat.

Nový přístup na poli software představuje také Freestyle Layout. Už nikdy nebudete muset skládat aplikace a widgety do předem definované mřížky. Místo toho můžete popustit uzdu své fantazii a přesouvat ikony, nálepky a widgety, kam vás jen napadne. Vrstvit je, seskupovat, propojovat nálepky s aplikacemi, anebo se zbavit ikon na obrazovce úplně. Volba je jen na vás.

Poslední verze aplikace Motivy od HTC vše doplní o nabídku tisíců témat, která jsou vždy vybavena vlastními ikonami, pozadími a zvuky, takže vám umožní dodat telefonu osobitý styl.

Dostupnost

HTC 10 bude dostupné ve dvou barevných kombinacích Carbon Grey a Glacier Silver. O finální dostupnosti bude české zastoupení HTC informovat.

Kompletní specifikace najdete zde. Produktové fotografie jsou k dispozici na www.dropbox.com.

O HTC

Cílem HTC Corporation je přinášet do života dokonalost. Společnost se od svého založení v roce 1997 řadí mezi přední inovátory v oblasti chytrých mobilních zařízení a technologie virtuální reality. HTC má na svém kontě řadu celosvětově oceněných produktů a technologických prvenství včetně ikonické řady telefonů HTC One a HTC Desire. Hledání dokonalosti je středem všech aktivit společnosti – od nádherného designu a bezchybného zpracování, které inspiruje celý průmysl, po nevšední zážitky z mobilních technologií. Akcie HTC jsou veřejně obchodovatelné na tchajwanské burze cenných papírů (TWSE: 2498). Více informací na www.htc.com.