HP Inc. představuje vylepšenou pracovní stanici HP Z1 G3 v provedení all-in-one

ŽENEVA, 19. dubna 2016 – Společnost HP Inc. představuje další inovace a řadu upgradů pro první pracovní stanici v provedení all-in-one na světě1 – novou HP Z1 G3, která kombinuje jednoduchost provedení all-in-one s výkonem typičtějším spíše pro pracovní stanice v provedení tower.

 

Třetí generace pracovní stanice HP Z1 je navržena pro náročné uživatele a je menší, tenčí, lehčí a za výbornou cenu přináší ohromující výkon. (TZ)

 • O 47 procent menší, o 51 procent lehčí a o 21 procent levnější, než předcházející generace
 • Antireflexní 4K UHD displej s úhlopříčkou 23,6“ (59,9 cm) pro výjimečně čistý obraz při práci na graficky náročných projektech
 • Volitelný procesor Intel® Xeon® pro výpočetní výkon i v těch nejnáročnějších aplikacích

HP také podrobněji představilo nový softwarový receiver pro Apple® Mac® OS X. Ten dovoluje s využitím HP Remote Graphics Software (RGS)2 uživatelům počítačů Mac přistupovat do svých výkonných pracovních stanic HP Z. Nástroj HP RGS umožňuje bezpečný vzdálený přístup.

„Vzali jsme naši přelomovou a inovativní pracovní stanici – původní Z1 – a redefinovali ji na základě ohlasů zákazníků, aby vznikl menší, lehčí a levnější model,” říká Gwen Coble, ředitel sekcí Commercial Solutions a Retail Solutions, pro region EMEA ve společnosti HP Inc. „Nová Z1 představí výkon a spolehlivost pracovních stanic dalším novým zákazníkům, zatímco nástroj HP RGS se zařízením Mac Receiver otevře dveře pro uživatele Apple, kteří chtějí využít naše pracovní stanice.”

HP Z1 G3 navržený pro konstruktéry, umělce a školství

HP Z1 G3 stále profesionálům nabízí všechny funkce pracovní stanice v úhledném provedení all-in-one. Nové funkcionality a technologie přinášejí do all-in-one pracovních stanic akcelerovaný výkon a vyšší spolehlivost.

„Naše laboratoře jsou jedny z nejlepších a nejvybavenějších v zemi,” říká Howard Cook, asistující profesor (C/T) v ústavu Digital Animation Center na Coloradské univerzitě. „Pracovní stanice HP Z1 jsou rychlé a robustní stroje a líbí se nám i jejich kompaktní provedení.”

HP Z1 je navržena s využitím třicetiletých zkušeností s existencí řady HP Z, extenzivními certifikacemi nezávislých výrobců softwaru a minimálně 115 000 hodin testování v Total Test Process společnosti HP. Počítač Z1 obsahuje:

 • Antireflexní 4K UHD displej s úhlopříčkou 23,6“ (59,9 cm) pro výjimečně čistý obraz
 • Čtyřjádrový procesor Intel® Xeon® 3, 64 GB paměti s ECC4,5
 • Grafika NVIDIA® Quadro®
 • Dva disky PCIe HP Z Turbo Drive6, které urychlují start systému, výpočty a zkracující reakční dobu u velkých souborů. Uživatelé mohou dále zvýšit kapacitu úložiště přidáním až dvou dalších disků SSD 2.5″ SATA nebo pevných disků. 4
 • Několik portů k rychlému a snadnému přenosu dat a připojení zařízení včetně dvou bočních rozhraní Thunderbolt 3 s USB 3.1, nabíjecím portem USB, čtečkou paměťových karet, rozhraním DisplayPort a dalšími.

HP RGS Receiver pro Mac prohlubuje integraci zákazníků s pracovními stanicemi

Uživatelé počítačů Mac se nyní mohou spolehnout na maximální výkon díky multitaskingu prostřednictvím HP RGS mezi nativními aplikacemi pro Mac OS a aplikacemi pro pracovní stanice na systémech Windows nebo Linux. Díky HP RGS uživatelé produktů Mac nebo MacBook® mohou následující:

 • Připojit se pohodlně v rámci kanceláře nebo celého světa k relaci pracovních stanic na Windows nebo Linux ke společnému vývoji, interaktivním úpravám nebo revizím návrhů.
 • Přistupovat k důležité 2D i 3D grafice, videu a multimediálním aplikacím.
 • Sledovat graficky náročný obsah na jediném displeji nebo na více monitorech.
 • Připojit se k výkonné pracovní stanici HP Z840 je jako upgradovat Mac na stroj s až 9krát více procesorových jader, s 30krát více paměti a navíc i profesionální grafikou NVIDIA Quadro.
 • Exponenciálně zrychlit čas vykreslování a úpravu videoobsahu v ultravysokém rozlišení a digitálních efektů.

HP RGS Receiver pro Mac je pouze jedním z nástrojů, které HP poskytuje zákazníkům, kteří chtějí zvýšit výpočetní výkon připojením k pracovní stanice HP Z ke stávajícím počítačům a workflow. Vývojové týmy HP úzce spolupracovaly s partnery v odvětvích zabývajícími se animací, speciálními efekty a produktovým designem a také s výzkumnými zařízeními a univerzitami přecházejícími na tento systém, aby jim poskytly inovativní optimalizace workflow – jako například rychlou změnu tlačítka Windows na klávesu Apple Command na klávesnici.

Software a nástroje pracovních stanic HP Z jsou součástí trvalého závazku společnosti podporovat kreativní profesionály. Tyto produkty pohánějí technologické inovace společností po celém světě, které navrhují cokoliv od automobilů až po filmové trháky.

Ceny a dostupnost

 • Počítač HP Z1 G3 by měl být dostupný v České republice v druhé polovině května za cenu od 29 430 Kč.
 • HP Remote Graphics Software je ihned dispozici pro pracovní stanice HP Z Desktop a mobilní pracovní stanice ZBook a stávající uživatelé pracovních stanic HP Z si jej mohou stáhnout zdarma. Receiver pro Mac je zdarma pro uživatele HP RGS a bude dostupný již brzy. HP RGS je možné také zakoupit k použití na podporovaném hardwaru od jiných výrobců.

O HP Inc.

Společnost HP Inc. vytváří technologie, které usnadňují život lidem po celém světě. Prostřednictvím našeho portfolia tiskáren, počítačů, mobilních zařízení, řešení a služeb vytváříme zážitky, které ohromí. Více informací o HP Inc. naleznete na http://www.hp.com.

 1. Dle dokumentu IDC Q4’15 WW WS Historical Tracker z 10. 2. 2016
 2. HP RGS vyžaduje operační systém Windows, Linux nebo OS X 10.10 a novější a přístup k síti.
 3. Vícejádrové procesory mají zlepšit výkon určitých softwarových produktů. Ne všichni zákazníci ani softwarové aplikace mohou těžit z výhod této technologie. Výkon a taktovací frekvence se může lišit v závislosti na zátěži běžících aplikací a specifických hardwarových a softwarových konfiguracích. Číslování společnosti Intel není indikátorem vyššího výkonu.
 4. Intel® Xeon® E3 může podporovat buď ECC, nebo jinou paměť. Procesory Intel® Core™ i3/i5/i7 podporují pouze paměti bez ECC.
 5. Prodávaná samostatně nebo jako volitelná funkce.
 6. Ne všechny funkce jsou dostupné ve všech verzích či edicích Windows. Systémy mohou k plnému využití funkcionality Windows vyžadovat upgradovaný a/nebo samostatně zakoupený hardware, ovladače, software nebo aktualizaci BIOSu. Windows 10 je aktualizován zcela automaticky a tato funkce je stále aktivní. Na aktualizace se časem mohou vztahovat poplatky poskytovateli internetového připojení a další požadavky. Podrobnosti na http://www.microsoft.com.
 7. Pro pevné disky platí, že 1 GB = 1 miliarda bajtů. 1 TB = 1 bilion bajtů. Skutečná formátovaná kapacita je nižší. Až 30 GB (pro Windows 10) pevného disku je rezervováno pro software k obnově systému.

 

Tagged