IBM rozšiřuje nabídku diskových úložišť pro kognitivní éru

Armonk, stát New York, 28. dubna 2016 – Společnost IBM dnes oznámila, že rozšiřuje portfolio diskových úložišť, aby urychlila přijímání kognitivních řešení. Navrhla tři nové produkty v oblasti plně flashových diskových polí (all-flash array) s kognitivními funkcemi, k nimž patří samooptimalizační technologie a špičková minimální latence 250μs (mikrosekund). Díky těmto vlastnostem si dokáže poradit s vysoce výkonnostními datovými přenosy v cloudových prostředích. (TZ)

Nová úložná řešení mají kognitivní vlastnosti, co se týče koncepce i provozu. Automatizace úložiště v rámci portfolia IBM FlashSystem dává datům flexibilitu při přesunu z disku na jiné médium v rámci daného diskového pole, na jiné pole IBM, na více než 300 diskových polí mimo IBM nebo mezi různými diskovými poli mimo IBM. K přesunu dat mezi vrstvami (tier) diskového pole dochází prostřednictvím úložného systému. Ten vyhodnocuje a učí se vzorce užívání podle toho, jak často uživatel k datům přistupuje. Automatizovaná distribuce dat pomáhá vyhnout se „rizikovým místům“ a poskytuje informace k prozkoumání na místě a v čase, kdy jsou třeba.

Nové systémy FlashSystems byly vytvořeny v úzké spolupráci s týmem IBM Cloud
a vychází vstříc potřebám poskytovatelů cloudových služeb. Součástí řešení jsou
i prvky, které předcházejí efektu „hlučného souseda“, například služba podporující pronajímání systému více uživateli, nebo smíšená pracovní zátěž pro podnikové uživatele a CPS. Ti tak mohou okamžitě začít využívat výhod pokročilých analytických nástrojů a kognitivních zátěží.

„Dramatické zvýšení objemu, rychlosti a rozmanitosti informací vede podniky k tomu, aby přehodnotily svůj přístup k využívání úložišť. Pokud se chtějí připravit na kognitivní éru, potřebují řešení, které je současně rychlé a nenáročné,“ vysvětlil Greg Lotko, generální ředitel divize IBM pro úložiště a softwarem definovanou infrastrukturu. „Naše řešení společnostem umožňuje využít data jak na vlastním hardwaru, tak i v cloudu.

Disková řešení pro rozmanité potřeby klientů

IBM nabízí funkce určené pro cloudová prostředí specifická pro množství různých podniků:

IBM FlashSystem™ A9000: Vysoce paralelní plně flashové úložiště pro hyperškálové systémy a cloudová podniková datová centra

 

Plně diskové úložné pole FlashSystem™ A9000 představuje vysoce paralelní síťovou architekturu, která významně snižuje pracovní úkony v typické správě úložiště. Systém totiž dokáže samostatně optimalizovat své fungování. Jeho součástí je i funkce Hyper-Scale Manage, která umožňuje spravování více než sta jednotek z jednotného uživatelského rozhraní. Díky funkci Hyper-Scale Mobility nabízí úložiště bezproblémovou migraci dat mezi diskovými poli. FlashSystem™ A9000 využívá osvědčenou technologii IBM FlashCore™, síťovou architekturu vytvořenou IBM. Ta umožňuje redukci dat, mimo jiné v podobě odstranění vzorců, deduplikace a komprese v reálném čase, a to s konzistentně nízkou latencí a zároveň za nízkou cenu 1,50 $ za gigabyte.

IBM FlashSystem™ A9000R: Grid-scale plně flashové úložiště pomáhá podnikům vstoupit do kognitivní éry. Je určeno poskytovatelům cloudových služeb.

 

Řešení FlashSystem™ A9000R je navrženo pro globální podniky, které se potýkají s vysokými objemy dat. Tento plně flashový integrovaný rackový systém pomáhá velkým organizacím zavádět kvalitní cloudové služby, které může využít celá řada pronajímatelů. Systém lze snadno škálovat řádově až na úroveň petabytů a více. Kognitivní podniky tak díky maximálnímu využití dat získají konkurenční výhodu. Systém využívá osvědčenou technologii IBM FlashCore™, síťovou architekturu vytvořenou IBM, která umožňuje redukci dat, mimo jiné v podobě odstranění vzorců, deduplikace a komprese v reálném čase, a to s konzistentně nízkou latencí a zároveň za nízkou cenu 1,50 $ za gigabyte.

IBM DS8888™, plně flashový datový systém optimalizovaný pro mainframe. Je určený velkým organizacím, které využívají podnikové servery IBM z Systems a Power Systems

 

IBM DS8888 je vysoce výkonné plně flashové úložné řešení optimalizované pro mainframe, které je určeno pro důležité databáze a aplikace pro analýzu dat. Systém uživatelům nabízí nepřetržitý přístup k datům a aplikacím pro zpracování transakcí. Podnikům tak umožňuje rychlejší rozhodování,vysokou spolehlivost
a dostupnost.

Flashové portfolio IBM zahrnuje přes 380 patentů, k nimž patří revoluční prvky týkající se výkonu i snadného užívání. Flashová řešení IBM se kromě cloudových funkcí dokáží vypořádat i s komplikovanou správou dat, které poskytovatelé cloudových služeb čelí. IBM Hyper-Scale Manager totiž představuje zjednodušené uživatelské rozhraní, které zefektivňuje přesuny dat. Bylo vyvinuté ve spolupráci s klienty a divizí IBM Design Thinking pro nejběžnější úkony při spravování úložiště. Snižuje počet kliknutí myší o 50 % a eliminuje dobu strávenou přepínáním mezi uživatelským rozhraním a soubory.

Kromě těchto novinek zahrnuje flashové portfolio IBM mimo jiné systémy FlashSystem 900 a V9000. Flashová řešení střední třídy jsou k dispozici v rámci flashových verzí portfolia Storwize®, které nabízí výkon potřebný k získání poznatků z podnikových dat v reálném čase a s pokročilými funkcemi ovládání. Plně flashové řešení IBM pro velká data zajišťuje vysokou hustotu a rozsah mnoha petabytů. Nízkonákladová flashová varianta je ideální pro obory jako média, biotechnologie
a genetika.

Zákazníci IBM mají přístup k flashovým technologiím odkudkoliv na světě prostřednictvím IBM Center. To nabízí vzdálený přístup k široké škále služeb, např.
k ukázkovým projektům, konzultačním workshopům, srovnávacímu testování, apod. Centrum umožňuje i kontakt s odborníky IBM na problematiku úložišť a přístup k nejnovějším řešením a technologiím. Další informace o kompetenčních centrech IBM najdete na stránkách: http://www-03.ibm.com/systems/services/competency/.

Původní tiskovou zprávu v angličtině naleznete zde.