BenQ uvádí na trh profesionální laserové DLP projektory se svítivostí až 8000 lumenů

Praha 2. 5. 2016 – Společnost BenQ, přední světový výrobce DLP projektorů, uvádí na trh profesionální laserové modely LU9715 a LU9235. Nabízejí vysokou svítivost 8000, resp. 6000 ANSI lumenů, projekci z jakéhokoli směru při libovolném naklonění v rámci celých 360°, včetně instalace na výšku, schopnost nepřetržitého provozu 24/7 a životnost světelného zdroje 20 000 hodin. (TZ)

Kvalitní dlouhotrvající obraz

Nové projektory přinášejí propracovanou projekční technologii skládající se z BlueCore laserového zdroje světla (duálního u modelu LU9715), systému duálních barevných koleček reprodukujících RGBY barvy, vysoce kvalitního DLP chipu s rozlišením 1920 x 1200 bodů a speciálního „motoru“ Total Internal Reflection (TIR). Prostřednictvím širokého portfolia volitelných čoček nabízejí kvalitní, jemný a jednotný obraz bohatý na věrné barvy na celé ploše, vysokou svítivost 8000 ANSI lumenů u modelu LU9715, resp. 6000 ANSI lumenů u LU9235, a vysoký přirozený kontrast 16 000:1.

Úpravu obrazu zajištují funkce Lens Shift v horizontální i vertikální ose, zoom, zaostření nebo lichoběžníková korekce. Zajímavostí je u BenQ LU9715 tzv. Edge blending – možnost spojit projekci ze dvou projektorů v jeden obraz bez známky viditelného přechodu.

Vysoká spolehlivost bez nutnosti údržby

Oba profesionální projektory jsou osazeny laserovým BlueCore zdrojem světla s prodlouženou životností až 20 000 hodin na nejvyšší jas a až 40 000 hodin při provozu na 80 % světelného výkonu. Vysoké rezistenci napomáhají též speciálně navržené uzavřené projekční moduly odolné vůči průniku prachu.

BenQ LU9715 navíc disponuje kapalinovým chladicím systémem, který chrání projektor při nepřetržitém provozu ve vysokých teplotách, aniž by rušil hlukem z ventilátorů.

Kompatibilita

Laserové projektory BenQ umožňují efektivní přenos signálu přes sítový kabel až na vzdálenost 100 m díky podpoře HDBaseT. Model LU9715 je navíc vybaven i rozhraním 3G-SDI.

Oba modely je možné ovládat pomocí klasického ovladače nebo je připojit do sítě a díky softwaru BenQ Multiple Display Administrator (MDA) ovládat přes osobní počítač.

BenQ LU9235 bude dostupný na objednávku od června za doporučenou koncovou cenu 256 990 Kč s DPH v České republice, resp. 9479 euro s DPH na Slovensku.

BenQ LU9715 je k dispozici na objednávku již nyní za doporučenou koncovou cenu 429 990 Kč s DPH v České republice, resp. 15 869 euro s DPH na Slovensku.

Pro více informací navštivte www.BenQ.cz

O společnosti BenQ Corporation

BenQ Corporation, přední světový dodavatel inovativních řešení a technologií, byla založena s dlouhodobou vizí „Přinášet potěšení a kvalitu do života“ („Bringing Enjoyment and Quality to Life“). Jejím cílem je zlepšovat a obohacovat všechny aspekty života uživatelů. Zaměřuje se proto na věci, na kterých dnes lidem nejvíce záleží – životní styl, podnikání, péče o zdraví a vzdělání, to vše s vidinou umožnit lidem lépe žít, být efektivnější, zdravější a vzdělanější. Široké portfolio nabízených produktů zahrnuje digitální projektory, monitory, interaktivní velkoformátové displeje, mobilní telefony, reproduktory, digitální fotoaparáty, kamery, mobilní výpočetní zařízení a osvětlení.  V duchu motta “Protože na tom záleží”.

O skupině BenQ Group

BenQ Group je dynamická skupina s ročním obratem přes 20 miliard dolarů. Skládá se z více než 15 nezávislých společností, působících ve 30 zemí světa napříč odvětvími. Celkový počet zaměstnanců přesahuje 100 000. Každá jednotlivá společnost je uznávaným lídrem ve svém oboru, přispívajícím k rozsáhlým zdrojům, výzkumu, vývoji a síle celku. Díky oborové specializaci každé společnosti pokrývající celou škálu produktů napříč odvětvími, disponuje BenQ Group velmi výkonným řetězcem s bezkonkurenční schopností dodávek kritických komponent a řešení světové úrovně v těchto oblastech: TFT-LCD, zelená energie, šetrné chemické prostředky a pokročilé materiály, osvětlení, návrhy integrovaných obvodů, přesné lékařské přístroje a vybavení, systémová integrace, vlastní značkové produkty a služby. BenQ Group se zavázala k ziskovému a udržitelnému podnikání, které sdílí její dlouhodobou vizi „Přinášet potěšení a kvalitu do života“ („Bringing Enjoyment and Quality to Life”).

Mezi společnosti BenQ Group patří: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (přední světový výrobce velkoplošných TFT-LCD panelů), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ ESCO Corp., BenQ Materials Corp., BenQ Guru Corp., BenQ Medical Center, BenQ Medical Technology Corp., BriView Co., Ltd., Daxin Materials Corp., Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., Lextar Electronics Corp. a Raydium Semiconductor Corp.