O2 výrazně posílilo své kapacity v NIX.CZ. Důvodem je start hokejového mistrovství

Během Mistrovství světa v ledním hokeji dochází tradičně k velkému náporu na online přenosy. Společnost O2 Czech Republic se proto rozhodla navýšit rychlost připojení své streamovací platformy do národního propojovacího uzlu NIX.CZ, díky které bude možné přenášet mnohem větší objemy dat. Celková kapacita v českém neutrálním bodě se během šampionátu zdvojnásobí z původních 200 Gbit/s na 400 Gbit/s. (TZ)

„Navýšená kapacita mezi společností O2 a NIX.CZ umožní distribuci signálu nejen k našim koncovým zákazníkům, ale i do sítí ostatních českých providerů, a to s dostatečnou rezervou i v okamžicích největší špičky provozu,“ vysvětluje Tomáš Křešťák, který v O2 zodpovídá za fixní služby. „Předpokládáme, že během hokejových zápasů bude překonán rekord z přenosů fotbalových utkání i březnového Mistrovství světa v biatlonu,“ dodává Křešťák.

“ V souvislosti s blížícími se sportovními událostmi jako jsou mistrovství světa v hokeji a následné fotbalové EURO je velice pravděpodobné, že díky online přenosům, především zápasů našich reprezentantů, vzroste zájem o online přenosy a tedy i o zvýšení datových toků. Smyslem tohoto kroku je podpořit uživatelský zážitek českých fanoušků, který nebude omezen kapacitou na páteřních linkách,“ uvedl Martin Semrád, ředitel sdružení NIX.CZ.

Kromě kapacity v českém neutrálním bodě disponuje O2 ještě dalšími kapacitami do zahraničí i do ostatních českých sítí. I to by mělo zajistit další rezervu a přinést příjemný zážitek všem divákům, kteří budou hokejové přenosy sledovat online nebo prostřednictvím internetové televize.

 

O společnosti O2 Czech Republic

O2 je největším poskytovatelem telekomunikačních služeb na českém trhu. V současnosti poskytuje služby prostřednictvím téměř osmi milionů mobilních a pevných linek, což z něj činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb v Evropě. Zákazníkům mobilních služeb nabízí O2 nejmodernější technologie HSPA+ a LTE. Značka O2 pro zákazníky neznamená jen telekomunikace. O2 je schopna vyhovět i těm nejnáročnějším požadavkům zákazníků též v oblasti ICT a nabídnout jim služby housingu, hostingu i cloudových služeb v datových centrech o celkové rozloze 7 300 metrů čtverečních. Tato datová centra jako první v ČR a střední Evropě získala certifikaci úrovně TIER III. Se svou službou O2 TV je O2 zároveň největším provozovatelem internetového televizního vysílání v Česku.