Nordic Investors buduje technologickou divizi – přebírají čtvrtého mobilního operátora a investují do technologií v oblasti ehealth

Praha 17. 5. 2016 – Finanční skupina Nordic Investors po investicích v oblasti nemovitostí získala dvě technologická aktiva, v jejichž propojení vidí velkou budoucnost. Podepsala dohodu o převzetí Air Telecom, která využívá vlastní infrastrukturu pro telefonní sítě založenou na technologii CDMA a nabízí služby na poli pevných linek a mobilního internetu (dříve známé pod značkou U:fon). Zároveň převzala 100 % akcií švýcarské společnosti eHI eHealth International, díky níž chce hrát výraznou roli v oblasti elektronizace zdravotnictví. (TZ)

2016-05-17 07_47_29-Nordic Investors

„Hodnota Air Telecom v budoucnu výrazně poroste. Jde o jednoho ze čtyř mobilních operátorů s vlastní sítí a know-how. Společnost chceme dále rozvíjet, a z toho budou profitovat i stávající zákazníci. Zaměříme se na růstové příležitosti vyplývající mimo jiné z plánovaného přechodu z CDMA na LTE technologii. Tato akvizice nám zároveň poskytne významné synergie pro naše plány v oblasti elektronizace péče o zdraví. Díky této akvizici získáváme mimo jiné vhodné frekvenční pásmo s vysokou prostupností dat, které nám umožní  vybudovat moderní  telekomunikační  síť s nízkými náklady. Mít levnou, efektivní a výkonnou mobilní síť, nám vytvoří optimální podmínky na připravované aplikace eHealth,“ vysvětluje zakladatel Nordic Investors Tomáš Otruba.

Nordic Investors zároveň koupila švýcarskou společnost eHI eHealth International, která má know-how v oblasti elektronizace zdravotnictví a drží akcie IZIP. „Elektronizace zdravotní péče, chytré aplikace, elektronická komunikace pacienta s lékařem nebo kontrola dávkování medikace se obecně označují jako budoucnost zdravotnictví,“ říká Jan Petřík, partner Nordic Investors.

Investiční skupina Nordic Investors zdůrazňuje zájem na dobrých vztazích s VZP jako historickým partnerem projektu IZIP a vypořádání všech záležitostí z minulosti. Nordic Investors zároveň garantuje ochranu dat 2,5 mil. klientů, kteří v systému jsou.

„Zajímá nás kromě jiného i nová aplikace ALL IMP pro sportovce, kterou firma začala vyvíjet. Jde o propojení kontroly zdraví, antidopingových opatření a dalších specifických potřeb vrcholových sportovců. Spolupráce na jejím rozvoji je dohodnuta s Českým olympijským výborem,“ dodává Jan Petřík.

„Věříme, že nám obě aktiva dávají do budoucna velmi zajímavou pozici na poli telekomunikací a ehealth. Nejen zdravotnictví bude stále více o propojování informací a lepším servisu,“ uzavírá Tomáš Otruba.

NORDIC INVESTORS je skupina, kterou  v dubnu 2015 založili čeští advokáti Tomáš Otruba a Jan Petřík. Působí v regionu střední Evropy.

Soustředí se na projekty z oboru nemovitostí a informačních technologií. Kromě klasických investičních projektů se zaměřuje na tzv. distressed assets. Jde o projekty, které mají problém s financováním nebo například s vypořádání vztahů mezi akcionáři. Právě v této oblasti využívá Nordic Investors zkušeností zakládajících partnerů, kteří dlouhé roky působili v právnickém sektoru.

První projektem byla akvizice Nákupního a společenského centra Géčko v Liberci  a poté se skupina stala jediným vlastníkem jednoho z největších realitních projektů v Bratislavě – Nových Vajnor.

Celkový objem projektů, na kterých pracují, se pohybuje ve vyšších desítkách milionů eur.