CZC.cz se srovnávání nebojí, zákazníkům nabízí výrazně lepší ceny než Alza.cz

Praha, 20. 5. 2016 – Prodejce počítačů a elektroniky CZC.cz bude i nadále zobrazovat své zboží na cenovém srovnávači Heureka.cz. Nepřipojí se tak k iniciativě e-shopu Alza.cz, který ve čtvrtek 19. května oznámil ukončení spolupráce s tímto srovnávačem a spustil stránku bezheureky.cz, kde vyzývá také ostatní e-shopy, aby se k němu připojily. Dle cenových srovnání od začátku roku 2015, která má CZC.cz k dispozici, Alza dlouhodobě nabízí více než polovinu společného sortimentu z klíčových produktových kategorií za vyšší ceny než CZC.cz. Levněji nabízí pouze 16 % tohoto zboží. (TZ)

cenove srovnani

Krok Alzy není pro CZC.cz žádným překvapením. „Z konkurenčních cenových srovnání, která pro nás na denní bázi zpracovává společnost Dataweps, abychom byli zákazníkům schopni nabídnout zboží za zajímavé a konkurenceschopné ceny, vidíme, že Alza dlouhodobě nabízí v průměru 54 % společného sortimentu v hlavních kategoriích za vyšší cenu. V 30 % jsou ceny totožné a pouze v 16 % pak nabízí Alza levnější cenu než CZC.cz. Její počínání nás tak nepřekvapuje,“ uvedl v reakci na odchod Alzy z cenového srovnávače Heureka.cz Tomáš Pilský, obchodní ředitel CZC.cz.

Výsledky cenového srovnání za období 1. 1. 2015 – 19. 5. 2016 v jednotlivých měsících zachycuje graf 1. Do srovnání bylo každý den zahrnuto v průměru 2 252 produktů z kategorií mobilní telefony, počítače, hardwarové komponenty a televize, které jsou pro CZC.cz z hlediska realizovaných tržeb nejdůležitější.

K dražší ceně zboží na Alza.cz si navíc zákazníci mnohdy musí připočíst ještě poplatek 30 Kč za osobní odběr, který prodejce účtuje při doručení na vybranou pobočku. „Možnost vyzvednutí objednaného zboží na kterékoliv pobočce CZC.cz po celé ČR nabízíme našim zákazníkům bez jakéhokoliv poplatku,“ uvedl Pilský. Tuto možnost stabilně preferuje přibližně 80 % zákazníků CZC.cz. „Zákazníci při osobním odběru zdarma nejen ušetří, ale zároveň zůstávají pánem svého času. Své objednávky si tak vyzvedávají třeba cestou z práce nebo ze školy a nejsou limitováni stále ještě velmi nízkou flexibilitou přepravních služeb,“ okomentoval Pilský zákaznické chování.

Nejen proto je s CZC.cz za posledních 90 dnů na cenovém srovnávači Heureka.cz spokojeno 96 % zákazníků, což je lepší hodnocení, než kterého v současnosti dosahuje Alza.cz.

Graf 1: Vývoj cen CZC.cz a Alza.cz v hlavních produktových kategoriích za období 01/2015 – 05/2016
(Zdroj dat: Dataweps)

O společnosti CZC.cz:

CZC.cz s.r.o. patří mezi největší a nejoblíbenější internetové obchodníky s počítači a elektronikou v České republice, což dokazuje i ocenění MasterCard Obchodník s elektronikou roku 2014 a 2015. Díky vlastním skladům a 66 pobočkám po celé České republice je společnost schopna dodávat zboží ještě ve stejný čí následující den od objednání. Mezi její zákazníky patří nejen domácí uživatelé, hráči a počítačoví nadšenci, ale také firmy, školy a instituce. CZC.cz je ryze český internetový obchod s počítači a elektronikou a zaměstnává přes 200 zaměstnanců. Pro více informací navštivte www.czc.cz.