Premiéra microSD karet s technologií SuperMLC 220 od firmy TRANSCEND

V Brně, 24. května 2016 – Firma TRANSCEND rozšiřuje nabídku produktů využívajících vlastní technologii SuperMLC. A nabídne ji nová řada paměťových karet microSD SuperMLC 220. (TZ)

Karty microSD SuperMLC 220 jsou určené pro uživatele a podniky, požadující výkonnost a životnost na úrovni SLC paměti se současným zachováním přijatelné ceny.

Spolehlivost

Celkové množství dat, které lze uložit na kartě s kapacitou 32 GB činí 600 TB (TBW – TeraBytes Written). To znamená ukládání každý den 164 GB dat po dobu 10 let. Maximální počet cyklů zápisu činí 30 000 (P/E cycle – Program/Erase cycles), což znamená desetinásobně větší hodnotu než u běžných řešení MLC.

Všechny paměťové karty TRANSCEND průmyslové třídy jsou podrobeny přísným zkouškám, aby splnily požadavky provozu v náročných podmínkách. Minimální pracovní teplota karet microSD SuperMLC 220 činí -40, a maximální je 85 stupňů Celsia. Karty se osvědčí ve zdravotnických zařízeních, kamerových systémech nebo POS terminálech.

Princip činnosti

Technologie SuperMLC spočívá v ukládání v paměťové buňce jednoho bitu informací místo běžných dvou bitů. To působí snížení kapacity paměti na polovinu, ale současně podstatné zvýšení její životnosti a rychlosti zápisu. Paměti SuperMLC nabízí dokonce čtyřnásobně rychlejší sekvenční zápis než standardní MLC moduly.

Specifikace:

Řada microSD SuperMLC 220
Rozměry (d. x š. x v.) 11 mm × 15 mm × 1 mm
Rychlostní standard UHS-I Class 1
Dostupná kapacitní provedení 4 GB, 8 GB, 16 GB a 32 GB
Druh flash paměti SuperMLC NAND
Provozní teplota -40°C – 85°C
Napájení 2,7 – 3,6V
Příkon 0,72 W
Maximální rychlost čtení dat 95 MB/s
Maximální rychlost zápisu dat 75 MB/s
Podporované funkce ECC, S.M.A.R.T.
Životnost (TBW) Do 600 TB
Životnost cyklů zápisu/mazání (P/E cycles) Do 30 000 cyklů zápisu
Záruka 2 roky

Cena: Předpokládané ceny paměťových karet TRANSCEND SuperMLC 220 činí: 230,- s DPH ve 4GB provedení, 300,- s DPH v 8GB provedení, 550,- s DPH v 16GB provedení a 1 350,- s DPH v provedení 32GB.

Záruka: Na paměťové karty TRANSCEND se vztahuje dvouletá záruka výrobce.

Více informací: www.transcend-info.com

O společnosti TRANSCEND

Společnost TRANSCEND je ve světě známá jako výrobce pamětí a počítačových příslušenství. Společnost, založena v roce 1988, nabízí kompletní řadu paměťových modulů, USB pamětí, mobilní pevné disky, pevné disky, MP3, paměťové flash karty, čtečky karet a multimediální výrobky. Výrobní závody TRANSCEND se nachází na Taiwanu a v Čině; firma má své pobočky v Spojených státech, Velké Británie, Německu, Holandsku, Japonsku, Korei a Čině.