Ericsson zmodernizuje informační technologie českého T-Mobilu

Operátor T-Mobile Czech Republic si zvolil společnost Ericsson (NASDAQ: ERIC) jako hlavního dodavatele a systémového integrátora, který má zabezpečit sjednocení a modernizaci jeho účtovacího systému a systému inteligentních sítí (IN). Ericsson využije cloudové řešení založené na produktech Ericsson Revenue Manager a OpenCloud Rhino. (TZ)

Radek Moc, IT ředitel ve společnosti T-Mobile, uvádí: ”Naším cílem je sjednotit, zjednodušit a modernizovat naši IT architekturu, což nám umožní  poskytovatnašim zákazníkům nejlepší služby na trhu co nejefektivněji a s maximální rychlostí. Společnost Ericsson jsme si vybrali pro velkou flexibilitu jejích řešení, schopnost pohotově reagovat na naše požadavky a zkušenosti s podobně složitými projekty.”

Ove Anebygd, víceprezident a šéf divize Business Support Systems (OSS/BSS) Ericssonu, říká: „Jsem rád, že T-Mobile vkládá důvěru do společnosti Ericsson a že si nás zvolil jako klíčového partnera při modernizaci svého systému informačních technologií a ocenil tak možnosti a hodnotu, kterou náš systém Revenue Manager nabízí. Potvzuje tím naši vizi a rozsáhlé investice do oblasti digitální podpory řídících služeb (BSS), které umožní mobilním operátorům redefinovat způsob jejich provozu.“

O T-MOBILE

Společnost T-Mobile Czech Republic a.s. působí na českém trhu od roku 1996 a od roku 2002 je součástí mezinárodní telekomunikační skupiny Deutsche Telekom. S šesti miliony mobilních zákazníků je jedničkou na českém mobilním trhu. T-Mobile je ale především integrovaným operátorem a kromě telekomunikačních služeb nabízí i komplexní ICT řešení nejen pro firmy. Svým klientům poskytuje nadstandardní služby ve vysokorychlostní síti a špičkové inovace v oblasti technologií.

Tiskovou zprávu v anglickém jazyce najdete ZDE.

Více informací o systému Ericsson Revenue Manager najdete ZDE a ZDE.

Brífink, prezentace, videa a další materiály:
www.ericsson.com/press a www.ericsson.com/investors

O SPOLEČNOSTI ERICSSON

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě. Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2 miliardami uživatelů.

www.ericsson.com
www.ericsson.com/press
www.facebook.com/ericsson
www.facebook.com/technologyforgood
www.twitter.com/ericssonpress
www.youtube.com/ericssonpress