Dell nabízí jako jediný zařízení 2v1 od 11 po 17 palců

Praha, 6. června 2016 – Společnost Dell představila na největším IT veletrhu v Asii Computex 2016 novou řadu notebooků Inspiron 2-in-1. Součástí nových zařízení je Inspiron 17 7000 2-in-1. Jde o vůbec první 2v1 notebook v kategorii 17palcových zařízení. Nabídka Dellu je jedinou na světě, která nabídne zařízení 2v1 od 11palcových až po 17palcové modely. Nové modely dorazí do Česka v průběhu června. (TZ)

Kompletně aktualizovaná řada produktů Inspiron 2-in-1, tedy zařízení kombinující počítač a tablet v jednom, pro rok 2016 nabízí každému uživateli něco navíc. Ať už se jedná o prémiovou sérii 7000, hlavní sérii 5000 anebo nebo základní sérii 3000. Vybírat lze ze široké nabídky procesorů a volitelných funkcí.

„Předešlá řada Inspironů slavila u zákazníků velký úspěch. Náš loňský model 11z získává pozitivní ocenění v testech i dnes a model 13z je nejprodávanějším zařízením v kategorii 2v1,“ říká Petr Zajíček, Brand Manager v Dellu. „Inovace do portfolia Inspiron vychází z podnětů od zákazníků a také přidáváme úplně nového hráče v podobě 17palcového 2-in-1 notebooku. S novými Inspirony můžete pracovat, tvořit, sledovat či hrát bez jakéhokoliv omezení,“ doplňuje.

Inspiron 7000 2-in-1: první 17palcový 2-in-1 notebook na světě

Inspiron 7000 2-in-1 přichází v hliníkovém provedení a je vybaven procesorem Intel® CoreTM šesté generace s vysokým výkonem. Díky možnosti otočit displej o 360 stupňů je možné s notebookem pracovat ve čtyřech různých režimech: notebook pro běžnou práci, stojánek při tvorbě prezentací, stan pro sledování videí a tablet na brouzdání sociální médii. Inspiron 7000 2-in-1 nabízí i funkce pro náročnější zákazníky jako např. displeji s širokým pozorovacím úhlem a Full HD rozlišením. Dále nabízí podsvícenou klávesnici a infračervenou kameru, která je kompatibilní s Windows Hello. Díky ní je možné přihlášení k počítači pouhým pohledem. Touchpad disponuje podporou gest pro ovládání systému Windows 10, potáhnutím třemi prsty dolu po touchpadu zobrazíte například plochu. Potáhnutím do stran se můžete posouvat mezi spuštěnými aplikacemi. O vylepšení multimediálního zážitku se stará Waves MaxxAudio® Pro software a bezproblémové surfování po internetu, streaming či videohovory obstará bezdrátová technologie 802.11ac.

Inspiron 7000 2-in-1 využívá volitelný USB-C adaptér Dell s HDMI a VGA porty, Ethernet připojení a USB 3.0 port pro podporu externích pevných disků, tiskáren a skenerů. Skrze Dell Power Companion lze navíc prodloužit životnost baterie na jedno nabití o 5 hodin.

Notebooky Inspiron 5000 2-in-1: Solidní výkon a bohaté funkce

Notebooky Inspiron 5000 2-in-1 se vyznačují elegantním designem a širokoúhlým displejem s Full HD rozlišením. Nechybí jim infračervená kamera pro využití funkce Windows Hello. Volitelné jsou zde SSD disky, které ve srovnání s běžnými pevnými disk zlepšují životnost baterie, rychlejší odezvu systému a nejsou náchylné vůči otřesům při přesunu zařízení. Hmotnost 13palcového Inspironu začíná na 1,62 kg a 15palcový model s Full HD na 2,08 kg. 15palcový Inspiron 5000  2-in-1 má oproti modelu 13palcovému modelu o 40 % větší displej.

Inspiron 15 a 17 5000: Pěkný design v oslnivých barvách

Nové notebooky řady Inspiron 5000 v 15palcovém a 17palcovém provedení nabídnou možnost volby výkonných procesorů Intel® a AMD. K dispozici je také volitelní infračervená kamera, která podporuje přihlášení pomocí Windows Hello (k dispozici pro 15” Full HD dotykový model s Intel®/ 15” s AMD). Notebooky jsou k dispozici s DVD mechanikou anebo volitelnou mechanikou Blu-ray. Modely přicházejí hned v několika barevných variantách včetně Midnight Blue, Bali Blue a Tango Red.

Vy inspirujete, my inovujeme

Ty nejlépe navržené zařízení jsou na veletrhu Computex každý rok oceňovány v prestižní soutěži d&i/iF Design awards. Za své výpočetní systémy, displeje, síťové a komunikační produkty a lékařské monitory získal Dell letos pět cen. Porota ocenila zejména vynikající výsledky v oblasti designu.

Dostupnost

Nové představené modely z produktové řady Inspiron budou k dispozici v České republice v průběhu června.

Produktové fotografie nově představeného portfolia Inspiron pro rok 2016 jsou k dispozici zde.

###

O společnosti Dell

Společnost Dell naslouchá svým zákazníkům a přináší inovativní technologie, řešení a služby s přidanou hodnotou, kterým mohou zákazníci po celém světě důvěřovat. Pro více informací navštivte www.dell.cz