Jeden pro všechny: První monitor Philips s jedinečným USB konektorem typu C

Praha, 7. června 2016 – Společnost MMD představuje první monitor Philips, který nabízí super rychlou a univerzální konektivitu prostřednictvím USB konektoru nejnovější generace. USB typu C by mělo být jediným rozhraním, které budou uživatelé potřebovat pro jednoduché dokování pomocí jediného kabelu pro bezpečný přenos dat vysokou rychlostí, dobíjení svých zařízení a propojení monitoru s telefony, notebooky a ostatními periferiemi. (TZ)

QHD Monitor Philips 258B6QUEB, který se na trh dostane v červnu, je prvním modelem s USB konektorem typu C, který MMD uvádí. Především profesionálové s nejnovějšími business notebooky, kteří chtějí využít všechny výhody nového USB konektoru, ocení jeho extra výkon a možnost pracovat maximálně pohodlně.

Jednoduchost pro maximální pohodlí

Monitor podporuje rychlost přenosu dat až do 10 Gb/s (nebo 1280 MB/s) u druhé generace (Gen-2) USB 3.1 a až do 5 Gb/s u USB 3.0 (Gen-1). USB 3.1 je až 20krát rychlejší než USB 2.0. Například film ve 4K rozlišení dokáže přenést za míň než 60 sekund. USB-C konektor je díky svému tenkému profilu vhodný jak pro mobilní zařízení, tak i klasické notebooky. Navíc už nezáleží na tom, kterou stranou zařízení nebo kabel do konektoru připojíte. S USB-C odpadá klasické otáčení a hledání vhodné polohy, což je mnohem pohodlnější pro uživatele. Navíc monitor nabízí i bohatou výbavu ostatních portů: DisplayPort 1.2, HDMI, DVI i VGA.

František Koutník, Country Manager pro Českou republiku a Slovensko k tomu říká: „Efektivní připojení je dnes klíčem k produktivitě. S potěšením proto uživatelům nabízíme nový 25palcový monitor s nejnovějším a nejlepším USB konektorem na trhu. USB-C dokonce umožňuje uživatelům napájet a nabíjet jejich notebook přes monitor, takže jsou další napájecí kabely zbytečné. Všechna připojení, tedy napájení, video i data, jdou přes jediný kabel.”

Nový konektor je ale jen jedním z důvodů, proč je pro profesionály 25palcový QHD monitor Philips 258B6QUEB skvělou volbou. Kromě možností připojení se pyšní i dalšími skvělými funkcemi, jako například SmartErgoBase, umožňující uživatelům naklánět, otáčet a zvednou monitor do nejlepší pozice, což je ideální pro zdraví a pohodlí při práci. Podstavec monitoru navíc skryje kabely. Ultra tenký rámeček maximalizuje pracovní plochu obrazovky. I když má monitor robustní design, je vyroben z 65% recyklovatelného plastu. Proto je skvělou volbou pro všechny, co chtějí být šetrní k životnímu prostředí.

Nový QHD monitor Philips 258B6QUEB bude k dispozici v červnu za cenu 10 999 Kč
(399 eur).

 

Více informací naleznete na: www.philips.com/monitors

Technické specifikace:

Specifikace Philips 258B6QUEB QHD
Typ LCD panelu IPS
Technologie podsvícení W-LED
Velikost panelu 25″/ 63,4 cm
Plocha pro sledování 552.96 (H) x 311.04 (V)
Úhlopříčka 16:9
Rozlišení 2560 x 1440 @ 60 Hz
Pozorovací úhly 178° (H) / 178° (V), @ C/R > 10
Jas 350 cd/m²
Kontrast (typický) 1 000:1
Barvy 16,7 milionu (True 8 Bit)
Vylepšení obrazu SmartImage
Příslušenství
 • Vestavěné reproduktory: 2W x 2
 • SmartImage, Volume, Input, Menu, Power On/Off
 • Software ovládání: SmartControl
 • Kensington lock, VESA mount (100x100mm)
 • Plug & Play: DDC/CI, Mac OS X, sRGB, Windows 10 / 8.1 / 8 / 7
Stojan
 • Výšková nastavitelnost: 130 mm
 • Pivot: 90°
 • Otáčení: -65/65°
 • Náklon: -5/20°
Konektivita
 • USB: USB Type-C x 1, USB 3.0 x 3 (1x s rychlým dobíjením)
 • Vstup signálu: USB-C, DVI-Dual Link (digital, HDCP), DisplayPort, HDMI (digital, HDCP), VGA (analog)
 • Sync Input: Separate Sync, Sync on Green
 • Audio (In/Out): PC audio-in, výstup na sluchátka
 • RJ45: přes USB-C
Udržitelnost
 • EnergyStar 6.0, EPEAT Gold, TCO edge, RoHS
 • Recyklovatelnost obalu: 100 %
 • Recyklovatelnost plastu: 65 %
 • Bez PVC / BFR, rtuti a olova
Standard CE Mark, FCC Class B, VCCI, SEMKO, cETLus, CU-EAC, WEEE, CECP, TUV Ergo, TUV/GS, TCO edge

###

O společnosti MMD

Společnost MMD byla založená v roce 2009 na základě licenčního ujednání mezi společností Philips a TPV. Společnost MMD je 100 % vlastněna koncernem TPV. MMD disponuje výhradními právy na prodej a marketing monitorů Philips po celém světě. Kombinací silné značky Philips a výrobních možností společnosti TPV oslovuje MMD široké spektrum klientů s nabídkou inovativních produktů. MMD je společnost s mezinárodní působností, její ústředí sídlí na Tchaj-wanu. Centrála pro střední a východní Evropu sídlí v Praze (MMD Monitors & Displays Czech Republic). Prostřednictvím sítě místních prodejců a distributorů MMD spolupracuje se všemi předními evropskými maloobchodními prodejci výpočetní techniky. Designová a vývojová centra společnosti sídlí na Tchaj-wanu.

Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic je dodavatelem monitorů značky Philips na trhy střední a východní Evropy. V České republice spolupracuje s předními českými distributory ICT technologií, jako je ABC Data, AT Computers, eD‘ system Czech a SWS. Na Slovensku pak LCD monitory distribuuje prostřednictvím společnosti eD‘ system Slovakia a ASBIS SK. Více informací o společnosti hledejte na www.mmd-p-com.