Konica Minolta mění české i evropské vedení a posiluje zaměření na IT služby

Praha, 7. června 2016 – Novým generálním ředitelem Konica Minolta v České republice byl jmenován Pavel Čurda. Zodpovědný bude zejména za řízení přímého a nepřímého prodeje tiskových a IT řešení. Ve funkci nahradil Tomáše Bednáře, který se ujal vedení nové divize IT Služeb Konica Minolta ve 14 zemích východní Evropy, včetně ČR. Pavel Čurda je třetím jednatelem Konica Minolta Business Solutions Czech vedle Tomáše Bednáře a Romana Tihelky. Ten zodpovídá od roku 2012 za vedení dceřiných společností Konica Minolta v zemích střední a východní Evropy včetně Ruska. Nyní také přímo řídí pobočky ve Slovinsku, Chorvatsku a Řecku. (TZ)

„Připravujeme novou obchodní strategii, která nám umožní udržet si pozici nejvýznamnějšího hráče na českém trhu. V krátkodobém horizontu chceme intenzivně pracovat na rozvoji aktivit v oblasti IT Služeb a dále začleňovat nabídku sesterské organizace Webcom do našeho portfolia. Ve střednědobém se zaměříme na nabídku individuálních řešení v oblasti bezpapírové kanceláře. Mým cílem také je, aby naše pobočka byla atraktivním zaměstnavatelem a inspirací pro jiné evropské země,“ řekl Pavel Čurda, nový generální ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech.

IT Služby představují zásadní oblast pro budoucí růst Konica Minolta. „Došlo proto k vytvoření samostatně řízené oblasti IT Služeb v regionu východní Evropy s cílem jednoznačně podpořit další rozvoj celé skupiny,“ uvedl Tomáš Bednář, ředitel divize IT Služeb Konica Minolta pro region východní Evropy, a dodal: „Samostatný systém obchodu na jednotlivých trzích zůstane zachovaný. Tisková i IT řešení budou tedy nabízet a servisovat národní zastoupení Konica Minolta, ale pod novým mezinárodním vedením. Pro celý region jednotně bude spravována oblast portfolia produktů a služeb a také vývoj a dodávky softwarových řešení.“

Letošním cílem divize IT Služeb ve všech zemích regionu východní Evropy je dosáhnout obratu zhruba miliardy korun a v průběhu dvou let vykázat růst na dvojnásobek současného stavu. „Nabídka softwarových služeb z oblasti dokumentových řešení a workflow ze strany Konica Minolta je nejpokročilejší právě v České republice. Nyní chceme své zkušenosti nabídnout i v dalších zemích, avšak jednotlivá řešení vždy přizpůsobíme požadavkům a konkrétní situaci na daném trhu,“ sdělil T. Bednář. Největší potenciál pro oblast IT Služeb vidí Konica Minolta v dokumentových řešeních, oblasti scan&capture, ECM a workflow dokumentu.

K rozvoji inovací přispějí i dvě vývojová centra Konica Minolta v Brně, se kterými bude nová divize IT Služeb úzce spolupracovat. Centra se zabývají řadou novinek s výhledem na 2 až 5 let dopředu. Z jejich aktivit vycházejí například některá nová řešení z oblasti Smart Office, která je Konica Minolta již připravena nabízet zákazníkům.

Příloha: Životopisy Pavla Čurdy a Tomáše Bednáře

Pavel Čurda

Konica Minolta, generální ředitel

Vysoké učení technické v Brně, ekonomie a řízení

Pracovní zkušenosti u Konica Minolta

2003 říjen Konica Minolta Czech, projektový manažer
2004 září Konica Minolta Czech, vedoucí logistiky
2005 září Konica Minolta Czech, ředitel zákaznických služeb

2009 leden Konica Minolta Czech, obchodní ředitel
2013 únor Konica Minolta Slovenia and Croatia, generální ředitel
2016 duben Konica Minolta Czech, generální ředitel

Tomáš Bednář

Konica Minolta, ředitel divize IT Služeb Konica Minolta pro region východní Evropy

Vysoké učení technické v Brně, informační technologie

Pracovní zkušenosti u Konica Minolta

1996 Minolta MAI (země CEE)   – Podpora produktů tiskáren

MEV (země CEE)  – Obchodní manažer pro tiskárny

– Obchodní podpora barevných

tiskáren Color MFP

2003 květen Konica Minolta Czech, ředitel služeb
2008 leden Konica Minolta Czech, výkonný ředitel
2010 duben Konica Minolta Czech, generální ředitel
2011 duben Konica Minolta Bulgaria, výkonný ředitel
2012 květen Konica Minolta Slovakia, generální ředitel

2016 duben Konica Minolta, ředitel divize IT Služeb pro region

východní Evropy

O společnosti Konica Minolta Holding, Inc.

Konica Minolta je zastoupena v 64 zemích celého světa. Zaměstnává celkem 35 600 zaměstnanců a její výrobky a služby můžete najít na 14 000 obchodních a servisních místech. Centrálu má v Tokiu, evropská centrála sídlí v Hannoveru a americká v Ramsey (New York). Rychlý vývoj všech technologií zajišťuje více než 26 vývojových a technických center.

O společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech

Konica Minolta Business Solutions Czech spol. s r. o. je součástí celosvětové sítě a uspokojuje potřeby, které vznikají na českém trhu, a pečuje o české zákazníky. V roce 2005 a 2010 bylo české zastoupení společnosti Konica Minolta vyhlášeno nejlepším zastoupením v evropském regionu, a to především díky kvalitě zákaznických služeb. Servisní kompetenci prokazuje certifikát nejlepší servisní organizace v Evropě za rok 2014. Pozici na trhu podtrhují i tržní podíly roku 2015 – Konica Minolta je v České republice číslo jedna v produkčním tisku s podílem 70,1 %. Lídrem trhu je i v prodeji barevných multifunkčních zařízení (36,9 %) a prodeji černobílých multifunkčních zařízení (35,1 %). Více informací na www.konicaminolta.cz.