Ericsson Mobility Report: Internet věcí zažívá boom. Do roku 2021 bude připojeno až 16 miliard zařízení

Červnové vydání studie Ericsson Mobility Report odhalilo, že Internet věcí (IoT) do roku 2018 předběhne mobilní telefony jakožto nejpočetnější kategorii připojených zařízení.Očekává se, že počet zařízení využívajících Internet věcí se v období let 2015 až 2021 každoročně zvýší o 23 %. Z celkového počtu 28 miliard připojených zařízení jich bude do roku 2021 IoT využívat téměř 16 miliard. (TZ)

Počet připojení k Internetu věcí bude nejvyšší v západní Evropě. Odborníci z Ericssonu očekávají, že počet připojených zařízení na tomto trhu vzroste do roku 2021 o 400 %. Důvodem budou zejména regulatorní požadavky (například na inteligentní měřiče energií), rostoucí poptávka po připojených vozidlech, ale i směrnice Evropské unie o zavedení celounijního systému eCall, jehož implementace je naplánována na rok 2018.

”Vývoj směrem k Internetu věcí bude v příštích letech zažívat obrovský nárůst zejména díky stále se zlepšujícím podmínkám (jako jsou například klesající ceny zařízení) a inovacím v této oblasti.Vývoj také významně urychlí plánované komerční zavedení 5G sítí, které umožní připojit exponenciálně více zařízení, než je možné dnes,” říká Jiří Rynt ze společnosti Ericsson.

Zvýší se také počet mobilních připojení. To se do roku 2021 téměř zdvojnásobí – ze současných 3,4 miliard na 6,3 miliard – což je důsledkem fenomenálního růstu mobilních technologií v relativně krátkém časovém úseku.

Experti ze společnosti Ericsson se podrobně věnují také změně preferencí ve sledování videí u teenagerů. Využívání mobilních dat na sledování videí na smartphonech vzrostlo během 15 měsíců v letech 2014 až 2015 celkově o 127 %. Během čtyřletého období (od roku 2011 do 2015) se čas, který mladí tráví sledováním televizních programů a videí na televizní obrazovce, zkrátil o polovinu. Sledováním televizních programů a videí na smartphonech však teenageři tráví až o 85 % víc času.Tato skutečnost, stejně jako fakt, že nadcházející generace uživatelů mobilních telefonů využívá nejvíce mobilních dat na streamování videí přes smartphone (prostřednictvím Wi-Fi i mobilních dat), z ní činí prioritní zájmovou skupinu pro monitoring mobilními operátory.

V druhé polovině roku 2016 překročíme dlouho očekávaný milník rozšíření zařízení podporujících rychlost až 1 Gbps a zavedení komerčních LTE sítí. V čele budou trhy jako Japonsko, USA, Jižní Korea a Čína. Technologie se však rychle rozšíří i do dalších regionů. Uživatelé budou moci díky této vylepšené technologii využívat extrémně rychlý přístup k obsahu, což umožní až o dvě třetiny rychlejší stahování v porovnání s dnešními možnostmi.

O STUDII ERICSSON MOBILITY REPORT

Studie Ericsson Mobility Report je vydávána dvakrát ročně a je jednou z nejkomplexnějších aktualizací mobilního datového provozu, která přináší hloubkové analýzy velkých objemů dat  v existujících mobilních sítích na celém světě. Studie využívá tato data a analýzy spolu s interními odhady a dalšími relevantními průzkumy k předpovězení mobilních trendů a spotřebitelského chování.

Součástí zprávy Ericsson Mobility Report je i aplikace Traffic Exploration Tool, která umožňuje vytváření grafů a přehledů na míru na základě dat ze studie. Informace mohou být filtrovány podle regionu, připojení, technologie, provozu a typu zařízení. Za připojené zařízení studie považuje fyzický objekt, který disponuje IP adresou umožňující obousměrnou komunikaci prostřednictvím síťového rozhraní.

POZNÁMKY PRO REDAKTORY:

Více informací o studii Ericsson Mobility Report najdete ZDE.

Grafy ze studie najdete na tomto odkazu: http://bit.ly/25NthCo

Brífink, prezentace, videa a další materiály:
www.ericsson.com/press a www.ericsson.com/investors

O SPOLEČNOSTI ERICSSON

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě. Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2 miliardami uživatelů.

www.ericsson.com
www.ericsson.com/press
www.facebook.com/ericsson
www.facebook.com/technologyforgood
www.twitter.com/ericssonpress
www.youtube.com/ericssonpress